Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Kid, acu vazui poza....doamne ce dulce e cretofolina blonda .... acum ai o minune blonda si una bruna . Sa-ti traiasca si sa te inzestrezi de pe acum cu pusca

Cristina

le bébé Chris Anthony

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

kristin, cit de dulci sunt puiutii tai!!! emotionante pozele in care surioara isi tine fratiorul in brate. o sa va povestesc cit de curind si cum s-a petrecut nasterea.

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Boo da, pe burtica isi tine bine capul, dar nu iti imagina ca poate sta asa minute in sir...de obicei la 2 luni sunt capabili sa se ridice pe manute sa priveasca in jur. Incercati si voi, cand e treaz bebe si o sa vedeti cum face. Capul nu iti imagina ca il tine bine-bine, daca o tin sus, in brate, il tine tot asa cateva secunde si dupa aia il balangane ca un betziv Sunt haiosi la varsta asta, de fapt de acum incolo o sa ne tot minunam de ei ce mutritze dulci si ce surprize placute ne fac.

Inca suntem mucioase, tot nu am facut vaccinul de 2 luni. Continuam cu aerosoli si curatam nasucul cu batista o data pe zi, altfel nu se poate...respira greu si haraie...Ufff, sper doar sa nu ii coboare la plamani sau sa nu faca otita de la atatea secretii in nas. Azi dimineata am scos muci si cu firicele de sange...semn ca deja mucoasa e inflamata. Dar dr mi-a zis sa o curat bine-bine, sa nu stea secretiile acolo ca poate face otita. Banuiesc ca totusi de la botez i se trage, dr radea de mine cand i-am zis ca nu racesc copiii la botez (cum se zice in popor), a zis ca a vazut multi copii raciti dupa botez. Sper sa fi fost numai noi asa si toti boboceii colectiei sa fie sanatosi tun si inainte si dupa botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Ce sentimente emana din pozele tale, Khristin! Ai o familie frumoasa, doi copilasi scumpi foc!

Nerantula, vazut o groaza de poze de la botez! Moooama ce dantuiala! Frumos ati petrecut! Sa iti traiasca BB Gruia!!!

Musette, eu te-am intrebat de ce nu ai facut un botez bleu pt ca stiu ca ai aranjat camera puiului tau in albastru! Am crezut ca iti place culoarea asta pt decoratiuni, acum aflu ca o consideri"impersonala si rece". Si mie imi place lilas ff mult pt o camera de fetita!


Andreea_and, dna docor ti-a zis ca trebuie sa faci Prevenar acum sau la 3 luni? Chiar sunt curioasa!

Alina, cum e cu Cipri? Doarme? Apuci sa te odihnesti cu doi copii?bined


Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui kid2003

Boo da, pe burtica isi tine bine capul, dar nu iti imagina ca poate sta asa minute in sir...de obicei la 2 luni sunt capabili sa se ridice pe manute sa priveasca in jur. Incercati si voi, cand e treaz bebe si o sa vedeti cum face. Capul nu iti imagina ca il tine bine-bine, daca o tin sus, in brate, il tine tot asa cateva secunde si dupa aia il balangane ca un betziv Sunt haiosi la varsta asta, de fapt de acum incolo o sa ne tot minunam de ei ce mutritze dulci si ce surprize placute ne fac.



Asa este, sunt scumpi foc la varsa asta, curiosi foc, fi-miu sta singurel acum mai mult timp si analizeaza tot in casa si in jurul lui! Pe strada la fel! Si l-ati vazut in poze ce bine ridica capul, cum se sprijina in maini de parca face flotari, plus ca il punem la verticala pe coapsele noastre si escaladeaza efectiv pana la genunchi si de acolo scruteaza camera! Cer singurei sa faca asta, vor efectiv sa vada lucrurile de "la inaltime". Dragii de ei, BBii!


Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

khristin sarumana
fiica-mea nu mai accepta neam biberonul. un sfat ar fi binevenit.
asta ar fi prima problema. a doua: a avut niste iritatii pe fata urate si acum are pielea aspra, face coji si ii mai ies pete. am schimbat detergentul, am trecut la dermalin, o curat cu ser si tot asa e. folosesc nivea baby si babygella.nu stiu ce sa-i mai fac sa treaca, cu ce s-o mai dau


poze
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Sabinel, si la noi tenul de pe fatzuca, urechi, capusor si gat este o MAAAARE problema, tot timpul apare cate ceva, nu stiu cu ce sa il mai spal si sa il mai dau . Si noi am trecut la dermalin, spalam cu ser, dam cu galbenele, atoderm si tot degeaba .

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Eva, multumim! . A cam dantuit voinicul, l-au dansat domnisoarele pe acolo, insa muzica putin cam tare l-a cam dat peste cap cu programul lui obisnuit. Si toata lumea i-a admirat tinuta 'smart casual'

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

musette, eva multumim si
nerantula ati fost superbi la botez!!! sa va traiasca micul crestin!!!



Andreea de Andrei(18.08.2008)

Povestea bobocelului nostru

Poze:
http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Citat:
citat din mesajul lui EvaF
[Musette, eu te-am intrebat de ce nu ai facut un botez bleu pt ca stiu ca ai aranjat camera puiului tau in albastru! Am crezut ca iti place culoarea asta pt decoratiuni, acum aflu ca o consideri"impersonala si rece". Si mie imi place lilas ff mult pt o camera de fetita!


Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)





Camera lui Luca este galben cu albastru,o combinatie care mie mi se pare reusita pt interioare gen case!Un restaurant decorat cu funde albastre si baloane albastre si totul albastru mie personal imi inspira raceala,galbenul este cel care indulceste un pic taria albastrului dar ce oferea nenea ala cu decoratiunile ca si combinatie de culori nu mi-a placut,el nu avea huse de scaune galbene,erau aurii iar auriu a fost culoarea nuntii noastre si nu vroiam o repetitie.Cand am spus de albastru ca e o culoarece rece si impersonala m-am referit strict la genul acela de decoratiuni cu funde si baloane si flori etc.Poate nici sala restaurantului nu arata bine pe albastru asa ca de aici concluzia de mai sus.

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput