Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Khristin te pup mult si pe tine si pe cei doi frumosi ai tai pe care i-am admirat in poze. Am pus, special pentru tine, o poza cu Alexandra de la petrecerea de botez. Cu bebe si cu ea nu am, din pacate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

andreea_and

mamica fericita de Radu Gabriel (7.10.2008)


poze cu burtici si pisoi

povestea pisoiului Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Si noi am fost acum in parc .. singuri cuc cu inca 2 prietene. Nu era nimeni altcineva, cam deprimant asa .. Oare oamenii unde isi scot copii ??

Ma intrebati de Rotarix. Eu va spun parerea unei dr pediatre care merge la congrese despre vaccinuri deci e cat de cat in tema. Ea ne-a sfatuit sa nu il facem pentru ca destul de nou si inca nu se stie ce reactii poate da. Din cate am inteles e de vreo 2-3 ani sau mai putin. Si am mai inteles ca sunt foarte multe tulpini sau virusi (ca nu ma pricep) si vaccinul asta e doar impotriva a cativa, deci mare lucru nu rezolvi ca sa zic asa.
Acum e la latitudinea fiecaruia daca il face sau nu. Eu va spun ce am auzit eu si ce fac eu.

In schimb eu i-am facut Prevenarul pe care unii nu il recomanda asa repede. Tot la sfatul aceleiasi dr. Tot ea ne-a spus ca e foarte important sa il facem la 2 luni, ca trebuie facut din timp, impreuna la Infarix-ul.
Legat de asta am vazut la TV: http://www.csid.ro/health/ce-se-intampla-doctore-28-10-08-video-3385490/

Ia uitati ce am gasit legat de colici http://www.csid.ro/health/ce-se-intampla-doctore-14-10-08-video-3309167/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

300 multumesc pentru parola.

Fi'mea a inceput sa chitaie, scoate niste sunete super-ascutite si e asa de incantata. Eu sunt mai putin incantata cand imi tipa in urechi.



fericita de - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Alina, si eu is curioasa sa vad pozele .. intotdeauna ma uit la pozite cu bobocei si ii admir in gand, dar nu prea am ragaz sa postez. Despre descurcatul cu o mana, o sa inveti repede, ai sa vezi
Musettepink, am vazut si pozele voastre, am admirat mamica si sotie superba, norocosi baietii tai ... dar si tu cu un asa bebelus cu ochi superbi . Cat despre culori, noua ne place verdele foarte mult, l-am folosit din plin la decorarea camerei, la invitatia de botez, la restaurant, tati chiar si-a colorat in verde camasa si cravata ..
Sa va traiasca micul crestin!
Kid, printesuca ta m-a topit, cum poza ea superba in rochita de la nasa ... ne trec ganduri de curtare, ce spuneti? . Restaurantul de botez este "Moara lu' Bucur" (www.moaralubucur.ro), noi suntem clienti fideli acolo, se mananca foarte bine si servirea e ireprosabila.
Sa va traiasca micuta crestina!
Claudinna, am vazut si pozele voastre, dar n-am mai avut ragaz sa scriu .. e un dulce Razvanel , sa va traiasca!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Kid e super dulce fetita ta Iar freza e absolut bestiala . Ma uitam la poze si ma minunam ce bine isi tine capul. Asa se ridica ea deja pe manute ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutica spune:

Salutare bobocei!

Noi suntem cam somnorosi dupa o noapte cam alba...dar zambarim toata ziulica, mai dormim, mai papacim...

Boo multumiri pentru link-ul referitor la vaccinarea impotriva pneumococilor. Maine noi mergem la vaccinul de 2 luni si eram pregatita cu Infanrix-ul Hexa si cu Prevenarul. Insa mai aveam o urma de indoiala daca sa ii fac prevenarul acum sau mai tarziu. Asa ca vazand videoclipul m-am hotarat sa i-l fac acum. Rferitor la Rotarix...noi am facut prima doza la 1 luna...l-am facut pentru ca am avut o enterocolita urata cu Elena care s-a terminat cu spitalizare la Matei Bals in ajun de Craciun si mi-am promis ca voi face orice numai sa nu mai ajung cu ea sau cu Maria pe acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

alina, kidmultumim de aprecieri.
am vazut o gramada de poze de la botezuri, imi cam ploua-n gura de la pozele cu torturi. sa va traiasca micii crestini!


poze
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Alina, bine ai venit la scutece . M-am gandit la tine, caci stiam ca ai emotii cu druml Pitesti-Bucuresti. Ai nascut repede? Am vazut ca ai fost super curajoasa ca n-ai avut epidurala. Te asteptam sa ne spui mai multe cand ai timp si cand ai libere cele doua maini si niste poze cu micutii tai

Sabinel tare ochioasa frumusica ta, iar freza e de milioane .

Laureta, Piolica, Danucu, voi nu ne mai spuneti nimic de minunile voastre?

Cristina

le bébé Chris Anthony

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

kid, norocoaso, ati scapat de colici printesa e superba
fetelor, am promis, pun poze miine.

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput