Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

alinutza, nu vedem si noi minunea ta????? Il tii la secret



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Visand la o minune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

andreea, senx
sabinel, as minca si eu un copanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_and

Alina si Baby boy sunteti ok in listuta acum.

Legat de botez, aveti idee cand il scoate din apa pe bebe pot sa-l sterg si cu prosopul sau trebuie numai cu panza de mir? Asa mi-au spus "babele" ca sa nu folosesc prosop dar la cat par are cum i-l usuc?

Mami de Mina Alexandra (7.09.2008)




Andreea
Noi am scos copilul intr-un strat de: paturica+prosop+panza, asa ne-a zis preotul.
Pentru cine are vreme de pierdut, pozele noastre de la botez sunt aici

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

andreea, senx
sabinel, as minca si eu un copanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

moni, promit sa pun cit de curind, insa cu o mina nu pot face mare lucru
nerantula, superbe poze si mai ales personajele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

alexa si mamice faci mamico?cum te descurci cu 2?abia astept sa-l vad pe Cipri!

Kristin vazut poze superbe!Imi place la nebunie cand vad cum fratii mai mari ii tin pe cei mici in brate ca pe papusi!Sunt niste frumosi!!!!!!!

Andree and vazut poze cu Mina!E o scumpete de fetita!Cand aveti botezul?

Iepurila merci dar eu am un baietel nu o fetita!


Boo si eu sunt curioasa de ce nu faci rotarix,ne poti da amanunte?eu sunt disperata sa il fac,baietelul nasului a avut virusul si a stat in spital a fost f nasol.


Nerantula vazut poze de la botez,f frumoase si ce ne-am potrivit la culori noi doua!


Andy galro ai un bebe superb!

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Nerantula superbe pozele, unde ati facut botezul? Este foarte frumos locul si imi place mult cum ati aranjat restaurantul!

Multumim fetele pentru aprecieri la adresa crestinei mele.

Sabinel vad ca si voi aveti freza punkista! Mor dupa copanelele si ochii ei e o frumoasa!

Andreea_and panza de mir este cea care vine in contact direct cu copilul. Dar sub ea poate fi si prosopul si eventual o paturica, cum a spus Nerantula, daca e chiar frig in biserica. Nasa noastra a avut prosopul mare si gros pus pe brate si deasupra panza de mir cand a primit copilul. Apoi a infasurat-o bine in panza si prosop, doar in panza i-ar fi fost frig pentru ca nu absoarbe bine umezeala. Nu e nicio problema sa puneti si un prosop sau/si o paturica dedesubt...stai linistita. Ce m-a nedumirit pe mine e ca restul slujbei bebe a stat in panza si prosop, abia dupa ce a dus-o pe la icoane si s-a sfarsit practic slujba a fost imbracata. La alte botezuri am vazut ca bebele a fost imbracat mai repede...depinde probabil de biserica si de preot.
Succes tuturor crestinilor din weekend si distractie placuta mamicilor si taticilor! A trecut asa repede botezul si a fost asa frumos...sa traiti din plin fiecare moment!

Cred ca noi putem declara inchisa experienta colicilor...Maria e f cuminte intre supturi, si zi si noapte, e curioasa, se joaca cu manutele, nu mai plange decat daca ii e foame sau daca e uda. Doamne-ajuta sa o tina tot asa. A invatat saracuta sa adoarma singura, pentru ca nu am timp sa stau numai de ea...si-a facut si un program super. Suge cam la 4-5 ore, deci pot iesi linistita in oras. Azi am fost la un mic shopping si ma simt usor alt om, da-r-ar Domnul sa o tina tot asa! Va urez si voua, mamici de colicosi, sa treceti cat mai repede la bebelusi cuminti, de reclama!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Bine ai venit printre noi fce, sa-ti traiasca minunea.
Scrie repede 10-12 mesaje ca sa te vedem in timp real. Momentan esti moderata si nu vedem ce scrii decat prea tarziu sau deloc. Asa ca sa nu te superi dc nu iti raspundem.



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Visand la o minune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fce spune:

Adaugati-ne si pe noi in lista va rugam, avem un mesaj cu datele pe prima pagina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Uof, am scris un ditamai mesajul, intr-o mana, si l-am pierdut
Revin
pana atunci, pentru mamicutele care ne-au admirat!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...

Mergi la inceput