Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Salutare de la noi :)

Imi incep ziua cu o cafea si o mica discutie cu voi :) Am lipsit nitelush pentru ca am fost la un workshop cu niste clienti, a fost super interesant si intens Am invatat o gramada de lucruri noi si ne-am si distrat de minune hehe cu cate o cina seara sau cate un pranz

As vrea sa le dau cate o mamicilor muncitoare de la noi - nu stiu cum va descurcati, eu una lucrez de acasa deocamdata si imi este mai usor... dar astea 3 zile de mers la client etc mi-au aratat ca in epoca noastra trebuie sa fii o superwoman, vorba aia :) Si inca mi se pare ca un bebe e OK... dar sa ai 2 pitici acasa hmmm ... Dana - am citit un pic despre tine, ai toata stima si respectul meu La fel si celelate mamici lucratoare, am mentionat-o pe dana pt ca am citit in diagomnala zilele astea si mi-a atras atentia postarea ei, dar stiu ca toate treceti prin aceleasi lucruri

In curand voi lucra si eu ca un om normal, cu mers la serviciu, birou, cafele la birou :p metrou etc :) CV-ul meu e in lucru la Comisie si pana in ianuarie s-ar putea sa am un nou job.

In fine, in alta ordine de idei, bebe meu e si el bolnavior :)Are mucisori la greu, stranuta, nasucul e infundat, acum 2 zile nu putea adormi din cauza ca nu respira bine. Cam sforaie, dar mucisorii sunt transparenti si ii scot cu batista bebelushului. Am vorbit cu doctorul si mi-a zis ca daca il aud ca sforaie rau sa ma duc cu el la doctor sa il vada, sa nu faca bronshilita parca. Am luat hotararea sa mai astept, bebe parca mai bine, ii pun ser in nasuc si am grija sa aiba nasul curat si sa nu faca febra. Ii mai pun cate un supozitor cu paracetamol seara daca e cazul.

Bebele meu de cateva zile sta singur in funduc :) Si devine din ce in ce mai cu personalitate :D cred ca s-a dus cumintenia lui pe apa sambetei Daca vrea o jucarie sau ceva de pe masa si nu primeste - tzipa si e foarte nemultumit. Daca ii iau o jucarie din mana - maaama ca ma cearta, chiar plange. La fel daca nu are chef sa stea intr-o anumita pozitie. Este un barbat adevarat vrea sa stea cu noi la masa si guste tot ce mancam noi. De fapt ne e tare greu sa mancam cu el de fatza, are o mutra de catzel amarat ... Uneori ii mai dau sa suga cate un strugure (fara samburi, evident... si mereu sub supravegherea mea), banana sau mar. Cu diversificarea stam f bine, a mancat si banana, am inlocuit deja o masa de lapte cu una de fructe si azi incepem si legumele. Bebe papa bine, in general mananca tot, de ex ii fac combinatii acum, o para cu un mar - mananca tot tot :) Sa vedem cu legumele azi. Punem Baby cookul in functiune, o sa mancam cartof cu morcov si ulei de masline :)

Fetelor, va las, nu prea am avut timp sa citesc din urma, am vazut ca au revenit Dolores si Cadina - pupici si de la noi! E ziua lui Raducu de Gabitza - LA MULTI ANI pui mic ! Sanatate multa bebilor bolnaviori de Laura, Simona, Alina, o pentru [/red]Miss[/red] si multe imbratisari pentru toate fetele !!!!!!!!

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Neatza!

Scriu inainte de iesit afara.
Ieri nu am mai apucat...aveti aici poze cu tortul jofre al Iasminei!
Merg sa-i dau trezirea ca nu a mai papat de la 7.30...halal chestiune.

Multumim celor care ne-au mai urat ieri: Micaela, Iulia.

Va


mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

La Multi Ani Raducu!

Mihaela de Daria-Maria (23 iunie 2008)

O comoara, o comoara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Un mesaj pentru vedeta noastra:

La multi ani Raducu, sa cresti mare si puternic, sa fii cuminte si ascultator !!!!

Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna la fete!!!!
Intram si noi repede sa uram La multi ani lui Raducu!!!!! Si celorlalti sarbatoriti!!!!
Noi suntem ocupate cu facutul bagajelor (ne mutam precum nomazii cu cortul in Pantelimon). Am pregatit o punga cu cateva chestii pe care noi nu le folosim sa le duc la biserica sa le dea parintele la o mamica saraca. Nu ca am fi noi bogati insa dar din dar se face rai, lasa ca noi suntem mai "in putere".
Fica-mii i se vad 2 umflaturi in dreptul dintzisorilor de jos, abia astept sa vedem ce ne zice doctora maine ca eu de cand ma benoclez la ea in gura...

Aaaa, ni s-a stricat termometrul Evei...... Era unul de la chicco, l-am luat dintr-o farmacie si am fost foarte multumita de el... Taman azi (maine tre' sa ii facem vaccinul si va trebui monitorizata temperatura). Ca ma sfatuiti sa cumpar? Am luat de urgenta un termometru dintr-o farmacie, tot rectal, ca macar stiu cat trebuie sa scad ca sa obtin temperatura exacta. Mi-a mai aratat farmacista unul tip suzeta si mai avea si de ureke. Voi ce imi recomandati, ca sigur mai iau unul. Va multumesc.



YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

gabitza, acu 5 luni pe vremea asta ti-am trimis mesaj cum ca am nascut fara sa stim niciuna ca urma sa protesteze Raducu si sa vrea afara

Pozici Mufitza

Mufitza in parc


Mami de Mufitza Ariana Elena



Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Ylari ala suzeta e nasol...dar ala cu inflarosii ptr ureche si tampla e super...numai ca e 1,8 mil


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaser

Ylari ala suzeta e nasol...dar ala cu inflarosii ptr ureche si tampla e super...numai ca e 1,8 mil

Mihaela&Cristian 25.03.2006&Maria Eliana 19.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!





Sarut mana ptr raspuns tot pe ala ptr ureke ma gandeam si eu sa il iau... eh, nu-i bai de pret, macar sa fie bun. O intrebare: stiu ca daca iei temperatura rectal scazi 0,5 grade si obtii temp corecta, daca o iei in ureke cum e? si pe frunte direct? Daca stii... merci dinainte!

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Multumim mult fetelor, Micaela, Simonix, Ylari, Nicole!

Azi mergem dupamiaza sa facem rapelul de Rotarix. Bine ca asta se da pe gura, sa nu-mi inepe baiatul chiar azi de ziua lui

Lori, daca se schimba vremea si se face urat o sa-mi lipseasca tare mult zilele astea frumoase de toamna si plimbarile noastre cu flacaii! Cred ca facem sezatori, cand la noi, cand la voi, vii cu covorasul, cu andrelele, cu ce vrei tu, si mai socializam si noi


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

am reusit in sfarsit sa pun niste videoclipuri cu noi:

aici rad

tentativa esuata de-a merge pe burtik
P.S. dar mami insista...

cum ii fac lui mami creierii varza

uite cum pap eu

iar aici poze noi

Pozici Mufitza

Mufitza in parc


Mami de Mufitza Ariana Elena



Povestea nasterii

Mergi la inceput