Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaser

Am pus si noi un filmulet aici! Se vad dintisorii!

Aoleu Simo ce nasoala faza cu farmacia...Doamne fereste! Cred ca nu as mai fi fost buna de nimic...

Si eu stiu ca nu trebuie abuzat de batista bebelusului...decat de 3 ori pe zi...si in pozitie vertical scosul mucilor!


Mihaela&Cristian 25.03.2006&Maria Eliana 19.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!





unde????? am vazut de10 ori clipul si nu vad dintzishooor me blind me stupid me chioracea

simona - nasoala intamplare

fata adormi mi-e frica sa bag cornu in perna ca sigur va dormi 10-30 min. dar si daca nu-l bagsi doarme o ora ma oftic..asa ca.. ma risc.va las

Pozici Mufitza

Mufitza in parc


Mami de Mufitza Ariana Elena


Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

La multi ani Raduc scump si cuminte!

Miss te-ai trezit? Cum te simti?

Noi am avut o noapte ok, o singura trezire la 4 si trezirea definitiva la 6. Auch dar asta e! Are o groaza de treaba baitul, se trezeste repede.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Iulia, Simona, Socrate, Lori, saru'mina de urari pentru Raducu meu

Azinoapte a venit Andrei peste mine si Raducu in pat si am stat intr-o dunga jumatate de noapte, n-am dormit decat pe bucatele. Ba se foia Raducu, ba Andrei vorbea in somn (are obiceiul asta), ba intzepenam de spate sau de sold. Si ta-su a dormit ca boierul, lafait pe toata canapeaua di sufragerie. Acum sunt cam cheauna, am baut o cafea dar am si uitat de ea.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Iulia maximizeaza filmul si chiar inainte de a se incheia se zaresc dintisorii de jos...
Cred ca nu se vad ca mi s-a micsorat rezolutia filmului pe net...La mine pe PC se vad un pic!

Am mai pus unul:
http://s191.photobucket.com/albums/z292/mihaser/Eli%204%20luni/Eli%205%20luni/?action=view¤t=diverse088.flv


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Antonia ptr cele 6 luni si Raducu ptr cele 5 luni!

Cory ptr ieri!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Miha, nici eu nu vad dintisorii. dar la cu isi baga degetelele ar fi redundant sa-i mai si vedem
Lorich, felicitari pt noaptea buna pe care ati avut-o...Acuma n-oi vrea sa doarma baiatul si pana la 8...
SOcrate, imi pare rau de laptic

EU i-am facut brinzica az, i-am dat-o cu mar si banana..I-a placut grozav. Ma bucur asa va papa si fructele mai bine

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Miha, nici eu nu vad dintisorii. dar la cu isi baga degetelele ar fi redundant sa-i mai si vedem
Lorich, felicitari pt noaptea buna pe care ati avut-o...Acuma n-oi vrea sa doarma baiatul si pana la 8...
SOcrate, imi pare rau de laptic

EU i-am facut brinzica az, i-am dat-o cu mar si banana..I-a placut grozav. Ma bucur asa va papa si fructele mai bine

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."



Nuuu Simona, nu zic nimic! E perfect asa, nici n-am mai avut nev de sotz sa-l ia o ora... 6 ore de somn pt mine..deja a fost dezmatz

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

v-am zis eu ca prind numa juma de ora de somn. asa de ofticata sunt.mai bine faceam ceva, acu iar tre sa ma dezmeticesc, sunt ametita.


sa stii ca m-am uitat mai bine, am marit filmuletul si am zarit ceva alb acolo, dar vb simonei, la cum isi baga degetutele in guritaaaa... felicitari pt margelute

fata mea se cearta cu picioarele

cleo pe unde e??? cred ca doarme ca un mishel...mi-e ciuda. Mara, da trezirea lu mami puturoasa!!!

Pozici Mufitza

Mufitza in parc


Mami de Mufitza Ariana Elena



Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Buna dimineata si de la noi, dupa o noapte ceva mai buna. David a vrut papica la 20:00, apoi la 1:30, apoi iar la 4, la 6:30 se trezise de crampe la stomac si sughita de zor si plangea de ciuda ca nu poate sa adoarma din nou, asa ca i-am dat vreo 5-6 lingurite cu apa, i-a trecut sughitul si apoi am atipit amandoi la loc, iar dupa inca vreo ora facea baiatul mamei un kk de expozitie, nu alta, a umplut pampersul rau de tot!

Va multumesc si va imbratisez pe toate care mi-ati scris si m-ati incurajat, mi-ati mangaiat sufletul cu cuvintele voastre atat de frumoase

cadina, un special pentru tine ca ai postat special pentru mine! Apreciez enorm! Sper ca intre timp ati depasit si voi problemele de sanatate si iti doresc ceea ce-mi doresc si mie: odihna cat mai multa!!

socrate, nu stiu, sincer, daca am vreo teama de atingere din cauza ca inconstient as putea crede ca-l abuzez, nu cred ca e asta, fiindca eu stiu prea bine ca nu am nevoie sa-mi iau iubire si tandrete de la copil, le primesc de la sot, care ma alinta si ma mangaie si ma iubeste ca pe ochii din cap. De exemplu, cand il schimb pe David ii pup talpile si pulpisoarele, il gadil putin, radem impreuna... Ideea este ca EU am o problema cu atingerile (uneori si pe Bogdan simt nevoia sa-l resping, depinde cum ma simt in acel moment), adica pana acum efectiv nu m-am gandit ca trebuie mult contact piele pe piele, EU sunt cea care e plecata din corpul ei si de aceea ma concentrez pe comunicarea cu ochii si cea verbala... Cat despre noaptea ta, eu m-am trezit la 1 cu sanii pleznind, ca de, aseara la 20 n-a mai vrut sanii... Si eu ma tem ca mi se duce laptele, of, asa ca ia aici un si o imbratisare virtuala de la o colega de suferinta.

Nicole, si pe mine mama tot dupa carte m-a crescut, eu am acuzat-o ca nu simtea nimic, ca nu avea instinct, empatie etc. Eu nu sunt ca ea, dar nici foarte departe, asta ma intristeaza...

Iulia, in criza de ieri am sarit peste postarea unde scriai de accident. Doamne, ce bine ca nu ati patit nimic

gabitzam, si sa-ti traiasca Raducu cel frumos!

mihaser, ce scumpa e Eli dintoasa

Lori, si saru’mana de intrebare, mi-e mai bine... De azi trec la actiune si ... skin on skin, nu brusc, dar incet-incet incepem sa stam mai mult golasi... sa se obisnuiasca baiatul cu propriul corpusor... sa si-l exploreze...


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Mihaser, Miss, va multumesc si voua pentru urarile voastre


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput