Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Ce misto! Suntem la capitolul 2!

Ne-am intors si noi de la plimbare. De la ora 13 suntem afara S-a trezit, a urlat, i-am preparat rapid un bibe cu lapte, a papat si inapoi la nani. As mai fi stat dar e deja intuneric afara si eram singura mamica cu carucior de prin oras la ora asta

colegele mele de "suferinta": Boo, Andy_galro si Andy_p

Eva, eu cred ca e OK sa faci sport. Cred ca tonifica organismul si nu are cum sa afecteze productia de lapte. Doar sa-ti cunosti limitele si sa nu te obosesti prea tare. De altfel nu cred ca te lasa piticul tau dulce sa stai prea mult pe bici.

Andreea_and, mi-a fost dor de tine

Fiica-mea are site , daca aveti chef sa vedeti cum crestem dati click pe "Eu sunt Carla" de la semnatura mea. E o chestie misto, ca un fel de jurnal in care se pot adauga si poze, puteti sa le faceti si voi puiutilor vostri. E practic un programel simplu pe net www.totsites.com

Ma bag si dincolo la gravidute sa vad daca a nascut Ilia.

Mamica fericita de Carla Alexandra
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Multumim de cap 2,sa fie plin de vesti minunate si bobocei sanatosi,necoliciosi si neplngacciosi.
anca si noi ne-am intors de la plimbari pe la 4.30..ma dor iar picioarele.Si acum plangem ca doar suntem acasa si nu avem program de somn numa afara


laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Andy
Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Anca e super site-ul !!! Si ce dulce e Carla

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

Eva eu beau cate 3l de ceai pe zi... Si mananc foarte bine. Problema cu somnul nu este neaparat ca nu doarme el. Ca saracutzu doarme o tura 4 ore, apoi una 2 sau 3. Dar eu nu pot sa adorm instant si in felul asta am cam 5 ore de somn pe noapte de 6 sapt....S-a acumulat oboseala. Si in cateva nopti in care nu a dormit bine a reusit sa ma doboare....



In cazul asta, nu stiu ce sa zic...intelesesm ca ai f mult laptic, asa vorbeam noi ca avem bebe papaciosi si acum sa scada asa tare productia...ciudat...tin pumnii sa fie bine. Insista cu ceaiul de lactatie(anason+chimen+fenicul) ca face bine si colicilor lui David! Tu cu Valentuna ai avut lapte mult timp?

Anca, eu de dimineatza ti-am ochit site-ul! Ti-am zis deja. Suntem cu ochii pe voi...

Mie iar mi-a cazut cablul TV, iar avarie la astia la RDS, m-am saturat!!!! Macar am net ca vineri cazuse si netul...

Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)


SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Eva, Babytza, multumesc Eu chiar n-aveam nici un jurnal pentru Carla si chiar mi-a placut ideea. Am "copiat-o" si eu de la cineva, sper ca nu s-a suparat

Mamica fericita de Carla Alexandra
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Buna fetelor.

Multumesc mult ptr raspunsuri .
Sabinel spune-mi si mie despre ce ceai pentru stimularea lactatiei este vorba?

Anis multumesc mult. Si eu inclin sa cred ca daca dr. ginecoloaga a zis ca e ok asa trebuie sa fie. Si chiar imi vine sa pun bebita la san, ca ea cauta saraca, si cred ca daca n-o pun, cu pompa cu tot, tot degeaba o sa fie ca tot n-o sa-mi vina lactatia !!!

300 spune-mi te rog si mie detalii despre dna Musat!

Andreea_and, eu nu stiu de ce mi-a dat Clexane, ptr ca dupa nastere, dr mea a intrat in concediu, si abia sapt asta revine si ma duc la ea... e posibil tot ptr ca sunt !

Gargaritza pe unde esti?

Maryb,

Fetelor, spuneti-mi si mie cum trimit poze??? Nu stiu nici unde nici cum, si nici sa creez link-uri nu stiu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Mai am si eu o intrebare. Voi cand ati scos bebeii la inceput afara le-ati pus ceva pe fata?
Pe vremea asta cu ce ii imbracati ptr scos afara?

mamica fericita de Sorina Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Eva asa este. Stateam foarte bine la capitolul laptic. Chiar imi pare rau si sper sa imi revina... Ca mor de necaz ca e vina mea...nu trebuia sa opresc Galactogilul
Si la Valentina am pierdut laptele la 4 luni tot dintr-o prostie...Am stat cu tatal ei in spital la urgenta. Ea era acasa cu mama. Cand am venit a doua zi nu i-am mai dat a suga ca eu stiam ca nu mai este bun laptele daca nu am alaptat o zi intreaga.Din nefericire, acum 10 ani nu erau forumuri pe care sa ceri o parere si sa te informezi...
De aceea sunt foarte fericita ca v-am cunoscut. Mereu este cineva care sa aiba un raspuns , un sfat pentru mamici panicate

Pretty eu nu ii pun nimik pe fata. Si azi cand am iesit l-am imbracat cu body maneca lunga, dres, raiati si un pulovar de lana grosut + caciulita. Si cu o paturica de lana moale.

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Hello!!!!!!


Anca super site-ul si Carla e o dulceata!


Eva
si al meu se inceaca la san si tuseste,cred ca e din cauza ca manaca ca haplea si laptele vine mult.


Babytza baga repede galactogilul inapoi in dieta...si eu am vrut sa renunt la el dar am citit pe net ca scade drastic laptele daca il intrerupi asa ca il iau in continuare ce sa fac,adevarul este ca dupa ce il iau simt efectiv cum se umfla sanii de lapte....cu ceaiul nu se intampla la fel,am avut cateva zile in care nu am baut ceai dar am luat galactogil si laptele a fost la fel de mult deci el e cheia.


Inca nu avem pozele de la botez....,incep sa-mi pierd rabdarea.




Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Citat:
citat din mesajul lui preety

Mai am si eu o intrebare. Voi cand ati scos bebeii la inceput afara le-ati pus ceva pe fata?
Pe vremea asta cu ce ii imbracati ptr scos afara?

mamica fericita de Sorina Gabriela


ce sa-i pui pe fata????????nu e nevoie,nu e asa frig si oricum ideea este sa o vada soarele pe bebelina si sa inspire aer,eu nu i-as pune niciodata nimic pe fata!

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput