Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (128)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

seara buna,zuze buburuze

imi pare tare rau ca nu am timp sa citesc tot,dar cel putin azi a sta sotul acasa si am profitat sa ma odihnesc si eu putin.
am nevoie de un sfat .trebuie sa mutam copilul in sufragerie pt ca in dormitor au aparut pete de mucegai si sigur nu mai scapam de el pana la primavara.am nevoie de un interfon, poate ma ajutati cu un sfat,stiu ca unele dintre voi aveti. sincer, nu stau prea bine cu banii si nu vreau unul scump. am gasit un fisher price la 182 ron si un chicco la 200 ron. ma ajutati? imi recomandati altceva? e cam urgent, ca nu cred ca pot dormi nici macar o singura noapte fara sa il aud.
va pup

MATEI
Primul 5.10.2008

PITICUL URIAS
O MINUNE DE 8 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Hello.

Am reusit si eu sa culc dusmanii :) nu stiu pt. cat timp, ca Mathias de cate ori tuseste se trezeste si plange :(
Iar Markus doarme singur, sper sa nu faca control la noapte sa inceapa sa caute vreun parinte prin casa :)

M-am uitat si la TV, unde urmaresc duminica seara Dinastia Tudorilor, imi place rau serialul asta.

Vreau sa mai zic o zi usoara Ellenei maine la job, iar Eva mica sa fie cuminte si sa nu simta lipsa mamei.

Ma duc la o tigareta de 'rasuflat usurata' si apoi la nani ca maine e luni, cea mai frumoasa zi din saptamana

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ereena

seara buna,zuze buburuze

imi pare tare rau ca nu am timp sa citesc tot,dar cel putin azi a sta sotul acasa si am profitat sa ma odihnesc si eu putin.
am nevoie de un sfat .trebuie sa mutam copilul in sufragerie pt ca in dormitor au aparut pete de mucegai si sigur nu mai scapam de el pana la primavara.am nevoie de un interfon, poate ma ajutati cu un sfat,stiu ca unele dintre voi aveti. sincer, nu stau prea bine cu banii si nu vreau unul scump. am gasit un fisher price la 182 ron si un chicco la 200 ron. ma ajutati? imi recomandati altceva? e cam urgent, ca nu cred ca pot dormi nici macar o singura noapte fara sa il aud.
va pup

MATEI
Primul 5.10.2008

PITICUL URIAS
O MINUNE DE 8 LUNI


Irina, ce draguta esti...eu zic ca il auzi pe bb Matei daca e ceva de auzit :-) dar uite am gasit aici ceva mai ieftin de la BebeSounds: http://www.lifebaby.ro/product_info/p-bebe-sounds-interfon-cu-activare-vocala-254



Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasoare spune:

Ereena, eu am folosit unul de la primii pasi... l-am primit, nu stiu cat costa dar banuiesc ca e mai ieftin decat chicco, etc si a fost f bun.

uite, model 0910 http://www . nou-nascuti.ro/primii-pasi.html?id=1293

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasoare spune:

scuze, m-am incurcat in butoane


[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Ereena eu am unul fara firma(pe ele nu scrie nimic,cutia nu o mai am)Al luat din practiker cand eram gravida,au costat 100 ROn si eu sunt multumita se aude clar ce se intampla in camera Biancai,doar cand se foieste ea se aude numai un fasait...Apropo din astea am vazut la mine in oras si prin librarii
Acuma depinde ce vrei tu ca sunt unele care masoara si temperatura/umiditatea/etc din camera in care e bebe.


Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare!
VIDEO

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

stancuta, pe asta il vazusem si eu dar nu stiu chiar nimic de firma asta. e cumva o firma nemteasca sau ma insel. eh, in sfarsit, mi-e sa nu fie un mare fas

florina, si zici ca e bun de la primii pasi. sa stii ca nu sunt asa ieftine, dar oricum accesibile. ia sa ma uit si la astea.

Doamne, parca se sfarseste lumea, asa mi se pare, numa' cand ma gandesc ca nu dorm cu el in camera.

MATEI
Primul 5.10.2008

PITICUL URIAS
O MINUNE DE 8 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ven

Hello.

Am reusit si eu sa culc dusmanii :) nu stiu pt. cat timp, ca Mathias de cate ori tuseste se trezeste si plange :(
Iar Markus doarme singur, sper sa nu faca control la noapte sa inceapa sa caute vreun parinte prin casa :)

M-am uitat si la TV, unde urmaresc duminica seara Dinastia Tudorilor, imi place rau serialul asta.

Vreau sa mai zic o zi usoara Ellenei maine la job, iar Eva mica sa fie cuminte si sa nu simta lipsa mamei.

Ma duc la o tigareta de 'rasuflat usurata' si apoi la nani ca e luni, cea mai frumoasa zi din saptamana

Noapte buna!

Venera, mama lui Markus (10 dec. 2003) si a lui Mathias (26 dec. 2007)



Ven, sa aveti o noapte usoara! Si tie multa putere, hai ca o dovediti voi si pe asta!

Mai, dar Eurespalul asta are cel mai naspa gust din tot ce i-am dat Sofiutei sa ingurgiteze pana acum. Se stramba saracuta, il scuipa...e asa de amar, eu l-as varsa cred.

Apropo de ingurgitat, imi venise mie o idee sa postam retetle noastre proprii si personale :-) de mancare pentru bebei - si nu numai - la vechiul subiect cu bucataria zuzelor. Ce spuneti?

Eu i-am dat Sofiei ieri si azi brocoli, cu putin unt si putina branza de vaci. Ieri cu pui, azi cu out. A fost foarte bun.

Elle, si eu ma gandeam la tine, cum te simti si ce ati facut azi. Mult curaj maine dimineata, ai grija sa nu te vada Eva ca esti trista sau cu inima indoita. Iiti ieri ramas bun de la ea ca si cum ai pleca doar 5 minute...o sa fie greu dar o sa treaca repede.

Fetele care ati fost la intalnire... CUM A FOST??????

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

lala, sar'na. mutatul asta al lui ,presupune niste cheltuieli in plus, adica schimbat geamul cu un termopan, ca aici nu avem si as am renuntat la hainutele pt vara de pe la redoute.noi ne-am luat un apt cu trei camere si nu prea vroiam sa mai investim in asta ,dar acum ,asta e .deci, si astea no name sunt bune. mai bine, ca scutim niste bani
ce face bibi?

MATEI
Primul 5.10.2008

PITICUL URIAS
O MINUNE DE 8 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Buna seara!

Stancutsa, hai ca iti raspund eu la intrebare... Chiar daca sunt chiulangioaica forumului, de data asta nu am ratat intalnirea... A fost foarte frumos, pacat ca fetele nu au putut sta prea mult... Plus ca in Moghioros nu prea ai cum sa te desfasori si era destul de plin, ca in fiecare duminica... Dar mi-a placut foarte mult, abia astept sa va mai vad pe cat mai multe dintre voi, fetelor, sa facem poze si sa punem la cale ce o sa facem cand implinesc clopoteii nostri iubiti magica varsta de un anisor!!! Asta daca nu ati facut ceva planuri intre timp, cat am lipsit eu de aici


Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
www.youtube.com/profile_videos?user=lavibebe" target="_blank">Clipeli
NOU!

Mergi la inceput