Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (128)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancasoare spune:

Mitsu, am vazut si eu acum pozele din vacanta, ce pereche frumoasa fac bebe Conrad si Amandine.
Esti curajoasa cum ai mers tu in vacanta, eu ma tot codesc sa fac rezervari pentru barcelona la anu in mai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Intru sa spun si eu Succes Elle maine, la munca!

Am vazut pozici cu Sofiuca Stancutzei. Yammmyyyy parca e o prajiturica pufoasa cu frisca.
I'am luat si io pipetului caciulitza d'asta
http://good-times.webshots.com/photo/2617848470102502083YfVbOu
zici ca e rusoaica cu ea pe cap.
pupa Shose bolnavioara cu doarme ea cu funduletzu'n sus.



Shose si Pipetzica (12.02.2008)

Poze
Sunt mare
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

neata zuzici.

Am uitat sa zic aseara ca am admirat-o pe Sofia scumpa si dragalasa in niste poze superbe, again!

Ellena, tinem pumnii!

Mitsule, pai poze???

Ereena, las ca o sa fie bine. Cum zic fetele, cu baby-phone auzi si cand se intoarce de pe o parte pe alta. Si....priveste partea plina: asa esti fortata sa fac marele pas de a muta copilul in camera singur. Pe care, din proprie initiativa, poate nu ai fi avut curand curaj sa-l faci. Nu mai stiu, el se mai trezeste noaptea?

Noi am trecut cu bine noaptea singurei. Mathias a tusit de pe la 22 pana pe la 00, saracul, se zguduia tot pieptul ala mic de atatea secretii. Dupa 2 h de tusit, a reusit sa adoarma. Si.....surpriza, a dormit pana la 6 dimineata, cand s-a trezit pt. laptic, a baut si s-a culcat la loc....Jesus! Nu-mi venea sa cred cand m-am uitat la ceas si era 6, si eu nu m-am trezit de la 12 deloc! Boierie!
Insa la 7 s-a trezit Markus tusind ca un magarus. M-am dus la el si i-am dat niste Eurespal, sper sa mai poata dormi un pic pana la 8 cand ne trezim pt. gradi.
Acum stau cu cafeaua in living si tot aud cand dintr-un dormitor, cand din celalalt, cum tusesc pe rand puii mei

Va pupam, o saptamana excelenta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



neata,

dau si eu o de la job .. e oficial .. am reinceput munca.

pe drum, mi-am amintit de fiecare groapa, de zonele aglomerate .. parca toate informatiile legate de drumul catre job, colegi, birou etc le stocasem undeva si acum le-am afisat si le improspatez ..

parca eva a stiut ca pleaca mami de acasa si s-a trezit cu urlete si tambalau la 12, 2 si 3,15 .. ultima trezire a durat 45' .. nu vroia nimic decat sa tipe. am dat-o in leagan pana a luat-o somnul si apoi am mutat-o in patut .. eu m-am trezit la 6,20 si ea dormea dusa .. m-am aranjat, mi-am facut cafea si imbracat pe jumatate .. apoi am luat-o din somn si i-am dat sa suga ..

azi sunt trista .. sper sa-mi treaca!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



lala, ven, shose multumesc mult!

stancutza cum sa nu o vad pe sofiuca scumpa?? tare frumoasa printesica mica .. si cu caciulita aia e tare haioasa! si sa stii ca eva dormea asa ca n-am putut sa-mi iau la revedere de la ea.

anca felicitari pentru primul mama. azi cred ca o sa-l urmaresti atent.



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

neata, zuze buburuze

ven, asa o noapte mi-as dori si eu ,macar una pe saptamana? da, matei inca se mai trezeste de vreo 3-5 ori pe noapte iar de la 5 dimineata cu noi in pat pt ca deja simt ca nu mai rezist. sa vedem cum o sa fie

elle, mamica muncitoare .

stancuta ,am vazut si eu pozele. mai e nevoie sa zic ceva? sunt absolut grozave

mitsu chiulangioaica , un bebe C ,motat iubit



MATEI
Primul 5.10.2008

PITICUL URIAS
O MINUNE DE 8 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Neata,

Helene, bine-ai venit in clubul "chinuitelor sentimental, care s-au intors la munca" !
Sunt alaturi de tine - hai, ca trece repede timpul pana la 15:00 (sper ca ai program redus ?!)

Am vazut doua printzese Maria (de danybv) si Sofia (de stancutza) - diafane si finutze (cuvintele sunt prea 'sarace' pt a le descrie).

Acum, felicitari Stefan (de AncaB) si Stefan (de Florina) pentru primul 'mama'!


Ereena, eu am de la Chicco, intefon, si sunt foarte multumita de el (il am de cand s-a nascut Adela).


S-o "parasc" pe d-ra buburuza: toata noapte s-a foit si a scancit (cam din 2 in 2h) si-am facut la ture la ea, de m-am saturat; sa fie al 4-lea dinte de vina?!

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Buna dimineata la toata lumea!!!!

Nu am intrat in weekendul asta decat sambata dimineata un pic si dupa aceea nu am mai reusit.Asa ca am avut ce citi.
Am vazut cateva poze nu pot sa va spun a cui ca precis o sa uit sa mentionez pe cineva si mi-e sa nu sa supere.
Felicit bebeii care au spus primul mama sau tata.

Noi suntem bine, mai avem tratament pana miercuri pt stafilococlu ala afurisit, dar para as continua pana la 10 zile sa fiu sigura ca scapa de el.O sa intrebam maine doctorita.
Razvi de 4 zile are doar 4 mese pe zi pt ca s-a trezit tarziu in fiecare dimineata (la 9 jumate).Azi vad ca a resusit sa se trezeasca la 8.30 ceea ce ma bucura ca asa pot sa ii dau cele 5 mese.
Chiar si asa sunt multumita ca vad ca creste foarte bine, mi-a crescut 250 de gr in aproape 2 saptamani, ceea ce la el e record.

Elle vad ca te-ai intors la job.Cum e? Stai cu ochii pe ceas?

Alina023 unde esti mamica?Ai primit castanele?Sunteti bine?

Si tot nu am vazut-o pe DANONIQUE!!!!

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA 9 LUNI
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=19" target="_blank">PARTICIP LA CONCURSUL MIRESELOR
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

neata roxana
si eu pusesem ochii pe www.chicco.ro/index.php?obj=front&action=produs_detalii&produs_id=640" target="_blank">ASTA.asa ai? cred ca modelul asta o sa iau pana la urma, desi nici fisher price nu cred ca e rau

MATEI
Primul 5.10.2008

PITICUL URIAS
O MINUNE DE 8 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ereena

neata roxana
si eu pusesem ochii pe www.chicco.ro/index.php?obj=front&action=produs_detalii&produs_id=640" target="_blank">ASTA.asa ai? cred ca modelul asta o sa iau pana la urma, desi nici fisher price nu cred ca e rau

MATEI
Primul 5.10.2008

PITICUL URIAS
O MINUNE DE 8 LUNI


Neatza,
modelul asta il am si eu Irina de cand s-a nascut Andrei.
Super bun
In toate deplasarile noastre l-am folosit cu succes, asa puteam sa cobor si eu la o cafea dimineata cand mai dormea Andrei. Auzi fiecare fasait cu el.Si nu interfereaza cu altele din bloc.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput