Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (32)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

nu am reusit sa dorm... pitica pica blana acu 10 min..o las pana la 9 apoi o trezesc, ii fac baie, papica si iar somn.
simonix mi-am dat seama k pt mine e mesajul..saru-mana..eu citisem ca Dorna e buna pt papica copilului, dealtfel e singura pe care mentioneaza asta. inainte ii dadeam borsec si tot asa. nu stiu ce sa mai fac...nimic nu functioneaza...tot ce in mod normal ar trebui sa faca diaree chiar, pe fata mea constipa. uf

doloress cu ce marca de apa ii faci???
scuzati ca insist cu acelasi subiect, dar ma termina s-o vad ca se chinuie sa faca kk

melly super montajul...ai pus tocmai poza cu mufita in pozitie sexoasa de fotomodel

andrada si eu tot cu bibe ii dau zemita de la supita, dar inainte o satur bine cu legumele pasate...apoi dau 40-50 ml de supita strecurata sa se sature bine. mai insista cu lingurita...ca n-o sa bea cu biberonul toata viata



Pozici Mufitza

Mufitza in parc


Mami de Mufitza Ariana Elena



Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Iulia eu fac cu marci de aici care nu sunt la voi. Sorry ca nu te pot ajuta! Al meu mai iesea cu supozitor, dar nu ii puneam inainte de 3 zile. Ca altfel mi-a zis doctorul ca se invata numai cu supozitorul. Asa ca de multe ori iesea el singur dupa 2-3 zile, nici nu mai aveam nevoie de supozitor. Mi-a mai dat doctorul suc de prune insa nici un rezultat nu a avut. Si ii dadeam la o luna suc de prune ca nu mai stiam ce sa-i fac, insa tot degeaba.

Melly superb colajul! Bravo! Ce surpriza frumoasa ne-ai facut!

Fetelor ma bucur pentru voi cu legea aia! Era si normal sa se aplice la toata lumea.

[Andrada superbe pozele, ai un baiat asa frumos, seamana cu mami a lui!

Am terminat bagajele Yupi! Adica ale mele si ale lui Patrick, sotul si le face el singur.

Doloress si bulina Patrick (29.04.2008)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

fetelor, deci daca iese, io dau vinu!!!

(nu va speriati, am o shusta, il scot eftin... , tot zgarcita am ramas!!!)



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Doloress concediu placut!sper sa va relaxati si Patrickut sa se simta bine si sa fie cuminte! va tin pumnii sa fie cuminte pe drum!
Cleo nu zgarcita, calculata!Sper sa fie din brut.


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Bai, ce bucurie cu indemnizatia asta ...mai c-as baga o ciocolata de fericire..Va dati seama cum vom sta noi acum acasa?? Cu cita placere?? uraaa!
Am inteles ca da Cleo vinul...hihi
Bai Melly, superidee ai avut cu montajul mladitelor si mugurasilor. Mi-a placut tare, am sa-ti trimit si eu o pozica cu noi, una mai noua, asa..
Simonix, e minunat Robertelul, la fel si Sofia, mi-au placut mult montajele facute de tine, CAmi
Alysh, mey astia-s nebuni de-a binelea sau se prefac? As tinde sa cred ca se prefac, sa-i prea mare nebunia acolo, dar chiar asa cu totii??

Urez si eu La MUlti ANi!!!!!!!!Mirci si cei care-si mai adauga lunitze azi, pup pe toti
La fel, LMA Dordia, sa te bucuri de baietii tai.

Monik16, un pupic special pt tine(pt ca m-ai sunat azi, sper sa reusim sa ne si vedem la un moment dat..oof.).Bine ca ai spus treaba cu pompa, sapt asta nu mai merg la dentist, dar sapt viitoare merg si o voi folosi iar
Monik, tu iesi si dimineata afara? Mi-ar fi muuuult mai usor sa ne vedem aa, fara David care dicteaza traseul d eseara, etc...Pupici

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

cu placere pentru montaj!!!trimiteti pozele da rapid ca maine vreau sa le prelucrez!!!dar daca vor fii intarziati scuzam!!!

Noi si fluturica Amelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Doloress, drum bun si concediu placut cu surioara..
Abia astept si eu concediul de la anul cu surioaramea ..Si cu baietii nostrii, desigur...Dar pana la concediul meu de la anu' nu pot decit sa-mi urez indemnizatie placuta!!!

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta75 spune:

Buna seara!
Maine aparem si noi (adica eu si cele 2 fete) la CSID! Acum am fost si eu anuntata si va spun si voua ca poate ne vedeti! Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Melly, superb montajul, mi-au dat lacrimile... Avem niste copii superbi!

Monik16, multzam de raspuns, o sa incerc si eu fara silicon.

Alish, nasol cu dosarele…

Doloress, si eu aman morcovul un pic pt ca nici de la borcane nu vreau sa ii dau.
Drum bun! Salutari surioarei tale!

Cu placere, pt link!

Fetelor, ma bucur mult ca s-a aprobat legea in favoarea voastra!!
Sunt convinsa ca asa vor sta acasa mai multe mamici cu puiutii lor.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexuta75

Buna seara!
Maine aparem si noi (adica eu si cele 2 fete) la CSID! Acum am fost si eu anuntata si va spun si voua ca poate ne vedeti! Va pup pe toate!


imi pun tel sa sune, ca o sa uit...

vianne, da, vor sta mai mult acasa mamicile cu venit mai mare. Adica cine cashtiga salariul minim, tot la fel primesc, si tot 2 ani stau, dar io, si fetele de aici cu fackultate si cu salariu de cateva ori mai mare, si cu rate la casa/mashina etc. - nu ne permitem sa stam acasa prea mult. Acu, clar, o sa stam...
pe de alta parte, simonix a pus o problema existentiala: io ma cam plictisesc. Adica pierd timpu ca fraiera, recuonsc, ash putea face una-alta, ca de,f iica mea e cooperanta, dar nu reusesc sa ma mobilizez, si cand am chef io nu are chef ea si etc. Si tot ma gandesc... 2 ani acasa, pt mine profesional sa nu insemne formatare de creier. Creier deja lobotomizat ....



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput