Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (32)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Citat:
citat din mesajul lui CamiM

Vianne da, eu spuneam chestia cu morcovii si alte radacinoase, cel putin noua asa ne-au recomandat toti pediatrii pana acum. cat a fost mica Sofia i-am dat numai morcov la borcan( de la Earth's Best). oricum noi incepem cu cereale de orez, apoi oatmeal si barley, dupa care trecem la squash, si cartof dulce si mere, pere, banane.



Cami, exact asa incepem si noiEu si cerealele de orez le iau de la Earth's Best.

DORDIA, LA MULTI ANI! Cu sanatate si bucurii!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Am vazut toate montajele sunt superbeeee!
Melly23 o sa iti trimit si eu poza cu Tiberiu!

Am vorbit astazi cu jurista de la mine de la munca care trebuie sa nasca si ea in jur de 15 decembrie si mi-a zis ca legea e valabila pt toate mamicile inclusiv pt cele care au intrat in CIC, adica de la 1 ianuarie 2009 vor putea opta si ele ori pt 85% ori pt 6 mil. Ea mi-a zis ca asa considera ca va fi, era nesigura legat de cei 85% daca vor fi din net sau brut! Doamne ajuta sa aiba dreptate ca asa as mai sta cu bebe decat sa ma duc si sa-l las de la 8 luni!

De 3 zile am inceput si eu cu supita, mai intai i-am dat doar zeama cate 30 ml, 50ml apoi 80ml si astazi i-am si pasat legumele. I-am dat cu lingurita si se strambaaaaa. El cred ca a cam prins oroare de lingurita pt ca de 3 zile ii dam fier cu lingurita si o fi asociat-o cu ceva nasol pt ca dupa ce am vazut ca nu ii place am bagat supa in biberon, a tras de 2 ori s-a strambat putin dar a continuat sa pape pana a terminat tot biberonul adica 130 ml.
Acum nu stiu daca am facut bine, ma refer la faptul ca i-am dat cu biberonul! Voi cum le dati supica???

Pun aici poze cu Tiberiu, mi le-a facut o prietena (cele cu caciulita verde) imi vine sa il pap!!!!

http://community.webshots.com/album/567793880tAERsI?start=36





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

ce montaj superrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
bravos Melly, ai muncit oleaca...
Doloress, drum bun si sa aveti numai zile bune cu bb...mie mi se pare ca toti baieteii de aici seamana intre ei..parca-s facuti de-o mama...sau de-un tata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrada79

Am vazut toate montajele sunt superbeeee!
Melly23 o sa iti trimit si eu poza cu Tiberiu!

Am vorbit astazi cu jurista de la mine de la munca care trebuie sa nasca si ea in jur de 15 decembrie si mi-a zis ca legea e valabila pt toate mamicile inclusiv pt cele care au intrat in CIC, adica de la 1 ianuarie 2009 vor putea opta si ele ori pt 85% ori pt 6 mil. Ea mi-a zis ca asa considera ca va fi, era nesigura legat de cei 85% daca vor fi din net sau brut! Doamne ajuta sa aiba dreptate ca asa as mai sta cu bebe decat sa ma duc si sa-l las de la 8 luni!

De 3 zile am inceput si eu cu supita, mai intai i-am dat doar zeama cate 30 ml, 50ml apoi 80ml si astazi i-am si pasat legumele. I-am dat cu lingurita si se strambaaaaa. El cred ca a cam prins oroare de lingurita pt ca de 3 zile ii dam fier cu lingurita si o fi asociat-o cu ceva nasol pt ca dupa ce am vazut ca nu ii place am bagat supa in biberon, a tras de 2 ori s-a strambat putin dar a continuat sa pape pana a terminat tot biberonul adica 130 ml.
Acum nu stiu daca am facut bine, ma refer la faptul ca i-am dat cu biberonul! Voi cum le dati supica???

Pun aici poze cu Tiberiu, mi le-a facut o prietena (cele cu caciulita verde) imi vine sa il pap!!!!

http://community.webshots.com/album/567793880tAERsI?start=36








ar fi superb, Andrada!!




o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Cleo, au zis acum si la Realitatea, ca se pune si pentru mamele aflate acum in CIC.

Nadia, felciitari pentru dintisorii de iepuras ai Victoriei


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzam

Cleo, au zis acum si la Realitatea, ca se pune si pentru mamele aflate acum in CIC.



ce bineee
facem chef? sau doar dupa ce ne vedem cu banii in mana?

Poze
Lilly ,mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Da asa au zis!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piggy spune:

La multi anisori bebicilor Tudor, Teodora, Mircea si bineinteles...Ilinca!
Melly super montaj ai facut! Multumim



http://tt.lilypie.com/dLTwp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lilly79

Citat:
citat din mesajul lui gabitzam

Cleo, au zis acum si la Realitatea, ca se pune si pentru mamele aflate acum in CIC.



ce bineee
facem chef? sau doar dupa ce ne vedem cu banii in mana?

Poze
Lilly ,mami de Julia (30.05.2008)




fetelor, tragem o betsie...!!!!! dau io vinu!!! chit ca dau fetei dupoa aia biberon... :D



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:






Uraaaaa, fetele, facem chef, cum sa nu!
Pentru aprobarea legii cu 85 % facem intalneala si ne cinstim!!
Sper sa fie din brut! Dar oricum e bine!!
Alysh nu-mi vine sa cred cat de iresponsabili sunt!Sper sa te gaseasca maine! Daca nu sunai, puteai astepta mult si bine, nu???
SImonix, super pozele din Rotterdam!Robertzel e mai frumos pe zi ce trece!Am vazut ceva de la nunta de negri. Mai primim???
Stefany, vedem in sfarsit si colajul tau...f reusit.
Melly, buna treaba cu colajul de maldite, te rog daca se poate sa-mi schimbi si mie poza, iti trimit acum pe mail. merci tare
Iulia am vazut-o pe Julia cum se joaca ea cu vacuta!S-a facut mare si frumoasa!
Andrada un dulcel si Tiberiu al tau
Alysh, Piggy, Dolores, Alina_Anto, sper s anu uit pe cineva, merci de urari!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput