Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (32)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Mda, Gabitzam, sper sa nu-mi fi pierdut dosarele. O sa aflu maine...

Simonix, sunteti o familie asa frumoasa!!!! Nu mai zic de pletosul tau frumos!

LA multi ani bebelusilor de azi! Pup Mirci!

LA multi ani DORDIA!!!



Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Nicole tinem pumnii sa nu mai ai nevoie de completare! Vad ca e tare bun Galactogilul asta al vostru, mai bine ii ziceam si eu mamei sa-mi aduca.

Stefany am vazut pana la urma montajul, foarte fain, Iustin mi se pare ca seamana cu Patrick, ti-am mai zis, o fi ca sunt cetateni canadieni amandoi cine mai stie? Chiar fetele din Belgia, Olanda, Germania, ce cetatenie au copii vostri? Aplicati si pentru cetatenia romana? Eu vreau sa aplic, cine stie la ce-i mai foloseste.

Alysh of, curat Caragiale monser! Nu cred ca se va schimba nimic la noi nici intr-o suta de ani. Aici rezolvi totul prin telefon, nici nu exista locuri unde sa mergi in persoana. Cateodata e tare enervant ca nu dai decat de roboti, insa de cele mai multe ori se rezolva totul foarte civilizat. La mine problema e cu numele mai mereu. Aici nu exista sa-ti iei numele sotului cand te casatoresti, zic ca e obicei barbar, ca doar nu intri in proprietatea lui. Asa ca fiecare isi pastreaza numele cu care s-a nascut. Si asa ca peste tot in actele in legatura cu guvernul am numele de dinainte de casatorie, in actele de la banca numele sotului si tot asa. Si mereu ma incurca si imi trebuie vreo 2 acte sa ma identific

Iulia imi pare rau sa aud de constipatie! Si noi am tras-o vreo cateva luni bune la inceput. Acuma insa e OK, face in fiecare zi la aceeasi ora. Si eu tot cu apa plata nefiarta ii fac biberoanele.

Simonix asteptam poze de la intalnire, contam pe tine. "Dixtractie" placuta!

Vianne multumim de link, am bagat la cutiuta. Am sa incerc sa-i aman morcovelul putin, incep si eu cu dovlecel si cartof dulce.

Cami mi-au placut mult montajele, Sofia e o scumpa!

Dordia La multi ani fericiti alaturi de puii tai scumpi!

La multi ani piticilor nascuti intr-o zi de 15! Mircea, Tudor, Teodora-Maria, Ilinca! Sa fiti cuminti si sa cresteti mari!

Fetelor cu legea aceea, dupa cum cunosc eu legiuitorii romani, s-ar putea sa bage o prevedre cum ca se aplica numai mamelor care nasc dupa 1 ianuarie 2009. Ar fi tare nedrept, adica voi nu ati cotizat tot la fel la bugetul statului? De ce sa fie o diferenta intre unele si celelalte? Tinem pumnii sa beneficiati si voi si sa stati cu bebele cat vreti voi acasa, sa nu fiti constranse de bani!

Fetelor eu zic sa va inarmati cu rabdare pentru dintuci, mie mi se par mai de groaza decat colicile. Efectiv urla saracul bebe si plange cu lacrimi, nu se linisteste deloc. Abia cand ii pun degetul meu inmuiat in apa rece rece in gurita mai tace un pic. Mi se rupe inima, efectiv. Plus ca e marait si noaptea, nu mai doarme cum trebuie. In plus mai plecam si la drum maine. Speram sa fie totul OK. I-am luat niste fiole naturiste tot de la Boiron, se cheama Camilia, aseara am vazut ca au dat rezultate, azi dimineata insa tot degeaba i-am dat.

Fetelor v-am salutat, s-ar putea sa nu mai intru, am plecat in vacanta doua saptamani, am calculator la sora-mea insa de obicei cand ne intalnim nu ne mai desparte nimeni! Stam la palavre 24 din 24 de ore, plus ca sotu sigur va acapara el calculatorul ca nu se baga el in discutiile fetelor. In plus avem excursii in fiecare zi, mergem si la mare si la munte. Tineti-mi pumnii sa fie bebele cuminte si sa nu-l doara dintucii prea tare. Of, nu stiu cum o sa mergem noi cu el 1500 de km cu masina, insa speram sa fie bine. V-am pupat! ma duc sa impachetez cam jumate de casa

Doloress si bulina Patrick (29.04.2008)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

din partea noastra pentru toti bebelasii scumpi!!!cei care nu se regasesc in montaj mii de scuze dar nu am gasit pozici sau nu au mers!!!daca vreti imbunatatiri trimiteti poza pe mail!!!



Noi si fluturica Amelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

doloressm, drum bun!! concediu fain, copil cooperant... va mai asteptam cu poze!!


fetelor, nu am gasit nicaieri scris ca noi nu pupam. Doar ca se aplica de la 1 ian. Dar la tv a zis o tanti, la realitatea, ca m-am uitat de 3 ori la stiri, si am prins a 3a oara zicand la fel (de, aceeeasi inregistrare): pt mamicile care nasc dupa 1 ianuarie... Ca o fi virgula, ca nu o fi....

edit: melly, m-ai dat gata



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Vai, Melly, cat este de dragut!!!


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Buna, mamici!
Imi cer scuze ca nu am mai scris de saptamani, si recunosc ca nici nu am citit prea mult. Victoria e o smechera, vrea atentie TOT timpul, mai nou tre sa stau langa ea pana adoarme, zi sau noapte si cand e treaza, cum ies din camera, urla!!! Tre sa ma vada tot timpul, acum doarme, am venit si eu sa mananc. Si de dormit doarme doar cate 15-20-30 minute la fiecare 2 ore... (de fapt, asa a dormit tot timpul!
Azi i-am vazut 2 dintisori! Ce frumusete de dintisori! Fug ca se trezeste.
Va pupam.

_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Melly, f frumos, multumim din suflet. Dar Vlady nu mai seamana deloc cu cel din poza de cand era mic, ai putea s-o schimbi cu cea trimisa pe mailul comun? nu te supara, pls! saru'mana mult!
Ideea e genialaaaaa!

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

La multi ani! bebelusilor nascuti intr-o zi de 15

Eu scriu acum cu o singura mana, ca in cealalta am fata care motaie la tzatza. In patut nu vrea
Azi-noapte s-a trezit din 2 in 2 ore . Nu a mai facut de mult asa si-acuma is cam obosita,dar nu cred ca pot dormi.

...revin cu 2 maini Sa vedem cat vrea sa doarma in patut.

Si Julia a ras in hohote prima data sambata, si vad ca tot in perioada asta au ras prima data si David de MissParker si Mufitza Iuliei.Ce sentiment minunat sa-ti auzi copilul prima data razand .

Hai sa ne laudam si noi cu greutatea:azi-dimineata Julia avea 7.25 kg cu hainute pe ea,deci vreo 7 fara.
Diversificarea o vom incepe peste-o luna.Sper sa mai am rabdare pana atunci, ca tot citind aici la voi de diversificare mai ca mi-ar veni si mie sa-i dau altfel de papa Juliei.Doar in weekendul asta ii vom cumpara scaun de masa, lingurite, castronase, etc.
Ia uitati aici cu ce se joaca Julia.

Eu v-am tot citit, dar nu prea reusesc sa raspund.Ieri de exemplu a trebuit sa stau 4 ore langa fiica-mea in timp ce dormea.Daca plecam 1 minut de langa ea, incepea sa se agite ca unde ii suzeta = tzatza lui mami. Si neavand laptop nu am putut sa citesc/scriu pe forum.Am fost "legata" in fata tv-ului.Astazi vad ca am reusit sa o pun in patut.

MissParker ma bucur ca ai avut nopti mai linistite dupa laptele praf.Sper sa fie tot asa, sau si mai bine.Si eu am avut perioade cand simteam ca nu-i ajunge lapticul Juliei si-am reinceput sa beau 1.5 l de ceai cimen + anason + fenicul si de-atunci nu au mai fost probleme.

Alysh astia-s functionarii publici si birocratia romaneasca Eu la casa de pensii is trecuta cu numele inainte de casatorie, si cica nu se poate modifica. Ce-i asa complicat sa modifici numele mai ales ca am dus toate actele? Eu imi voi depune dosarul pt cic doar saptamana viitoare, deci pana la anul nici nu am sperante sa primesc ceva.

Reallaura eu sunt de-acord cu revolta pt cei 85% sa ni-i dea si noua.Deja am scris pe forum dupa ce-am citit de legea adoptata, dar nu citisem si ce-ai scris tu ieri ca eram prea nervoasa sa citesc tot ce-ati scris si doar apoi sa scriu. Trebuia intai sa ma descarc .

CamiM pai nici morcovii nu-s buni? Si-aici unii pediatrii recomanda inceperea diversificarii cu suc de morcovi.Eu nu mai inteleg ce e bine si ce nu.Eu chiar as vrea sa ocolesc borcanasele.

Melly e super montajul.

Poze
Lilly ,mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

La multi ani DORDIA!!!!
La multi ani copilasilor nascuti intr-o zi de 15!!!


Scortisoara Sara

Sara la Breaza
Scortisoara
Botez Sara-Maria

Alina-mami fericita de SARA-MARIA - Scortisoara cu gene lungi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

pozele care le doriti va rog sa le trimiteti pe mail-ul meu!!!melinda_tusca@yahoo.com!!!imi e mai usor asa sa le salvez!!!multumim!!!si ma bucur ca va place!!!sa scrieti si de la cine e poza!!!si a cui!!!

Noi si fluturica Amelia

Mergi la inceput