Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (32)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:



Noi si fluturica Amelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

la multi ani si de la noi sarbatoritei Dordia!!!

ancaurn saru-mana dar eu nu vazusem colajul acela nici nu stiu ce poza pusesei...oricum, e frumoasa cea pe care ai ales-o. eu ma refeream la pozica din poezioara lui miss ca nu-mi place cum am iesit acolo..si sotul are ochii bulbucati

fetelor, eu n-am mai dormit de azi dimineata de la 6. sunt dusa cu plutele de obosita. am fost la pediatra si ne-a dat ok-ul pt vaccin..fata e sanatoasa...insa nu stiu ce are ca de cate ori o vede pe dna dr. plange si nu se mai opreste..o consulta in hohote de plans, n-am vazut asa ceva. si e o dr asa de frumoasa, si buna cu copii..nush ce are..mi-e asa rusine..e a 2-a oara cand face asa. pana acu era toata un zambet cand o vedea. of. maine seara mergem si noi la vaccinel, m-am inarmat cu eferalgan, nurofen pediatric, agocalmin, supozitoare...cu toate ca fac vaccinul cumparat...sa dea Dumnezeu sa fie bine. am fost si cu sotul pana la urma la spital la chirurgie ca nu-i mai trecea durerea din zona burtii si am depistat ce avea dupa o ecografie la omnimed...are pietre la rinichi deci o mosteneste pe socrella...l-am luat defect din toate incheieturile...daca n-am cascat ochii...


gata schimbam si noi lapticul pe Nan2. eu ii fac fetii lapticul numai cu apa plata Dorna si e vesnic constipata...oare asta sa fie cauza? mai da cineva cu apa plata? sau fierbeti? fetelor, de 2 zile se screme si nu iese decat ajutata de supozitor si nici cu ala usor...face kk ca niste cacareze de capra...serios..tare tare de tot, ca niste bilute. nu o ajuta nici marul,morcovul,para,portocala piersica, nimic...vorba aia, eu daca mananc o para stau 2 zile pe wc, iar ei i-am dat ieri jumatate de para simpla pasata si nimic. tot tare ca piatra face.

gata ca m-am intins. poate prind o ora de somn ca fata doarme in carut de cand am ajuns acasa acu jumatate de ora...poate are mila si de mine...

Pozici Mufitza

Mufitza in parc


Mami de Mufitza Ariana Elena



Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

mi-e frica sa ma duc sa dorm ca sigur se trezeste fata si mai mult ma enervez...ma apucai sa ma uit pe pozele bebeilor..avem niste mladite si mugurasi reusiti...ma termina poza asta..http://picasaweb.google.com/maiiunie2008/Simonix#5229104717181475602 am stat minute in sir sa ma uit la ea..cred ca e a lui simonix
mai am cateva albume...revin...sa vad ce baietel gasesc pt mufita mea

Pozici Mufitza

Mufitza in parc


Mami de Mufitza Ariana Elena



Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Melly - si eu am avut aceeasi problema cu Robert in Romania si ii faceam lapte tot cu apa Dorna. Aici ii fac cu Nestle Aquarel - iar doctorul mi-a recomandat sa ii fac un biberon pe zi cu Hepar (o apa plata cu mai mult Magneziu). Ei bine, daca nu ii dau 2-3 zile bibele cu Hepar - se constipa. Cum ii dau Heparul - paf si kkutza in jumatate de ora urmatoare Deci eu zic ca si apa are un rol. De asemenea, am inteles ca bebii se constipa si pentru ca nu sunt suficient de hidratati - doctorul mi-a spus sa ii dau APA intre mese (nu ceai, apa). Tot plata, evident

Poti alterna apele plate, nu stiu ce aveti in Romania. Testezi si vezi. Cu fructele - am inteles ca marul constipa {???) si am fost sfatuita sa ii dau piersica, para...

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

ia sa vedem acum...mi-a zis cineva ca se vede...
http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=3198c1f3596ce58a779e99&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Intrigata ca nu mi-au venit pana la ora asta banii pe CIC si alocatie am sunat la Directia de munca Mun Bucuresti. Suna lung, nu raspundea nimeni. SAu suna ocupat. Dupa indelungi incercari cu bebe in brate imi raspunde o binevoitoare care m-a directionat catre Biroul de conturi. Acolo nu m-au gasit. M-au directionat catre biroul de indemnizatii. Mi-au pus milioane de intrebeari legate de date, numere de inregistrare, coduri numerice ale intregului familion. Nimic. Suna inapoi la Directia de munca sector 3, acolo unde depusesem initial dosarul. Iar sunt luata la intrebari. N-avea chef tipa sa-mi caute dosarul. Imi zice sa-i dau nr de inregistrare. Gasesc nr de inregistrare pt alocatie, dar cel pt indemnizatie era pe o hartie pe care n-o gaseam. MA pune sa-i dau tel peste juma de ora. Apoi peste alta juma de ora. Tot nu rezolva. MA suna ea intr-un final si-mi spune ca au gasit dosarul pt alocatie dar nu si cel pt indemnizatie. Intre timp am avut noroc si am gasit biletelul cu nr de inregistrare. Ii spun ca l-am gasit si ii citesc nr. Il cauta iar. O sun peste alta jumatate de ora. Il gasise. Toate dosarele mele erau trimise la Directia de munca mun Bucuresti. Sigur, sigur, mergeti acolo sa va caute. DAr nu prin telefon, duceti-va personal. Imi venea sa-i spun: cum vrei femeia lui Dnezeu sa merg cu copil de 5 luni si sa astept acolo la niste cozi gigantice.
Am vrut sa dau iar tel dar am vazut ca au program pana la 3. Asa ca astept ziua de maine....Suna un pic a Caragiale!

CAta umilinta pt 8 milioane!

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Mama, Alysh, ce mai epopee, una urata rau! Ufff!

Am vazut ca ar fi aprobat proiectul cu 85%, dar cu incepere din 1 ian 2009.

Stefany, am vazut montajul, tare dragalas


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Iulia - in primul rand te-am confundat cu melly Scuzeeee !!! Deci raspunsul meu era pt tine ca tu intrebasesi de laptic. Si apoi hihi dap, piticotul e al meu Multumim Lasa ca nici cu Mufitza nu imi e rusine Si eu caut fiftza pentru al meu flacau - uite, sambata mergem sa cunoastem alte mladitze si un mugurash de Belgia :) O sa am doua fete frumoase foc acolo, e tare greu sa aleg Plus ca Robert va avea concurenta... e vorba de un bebe care oricum cunoaste fetele mai bine ca al meu pitic, caci el sta cu surioara lui geamana toata ziua si stie cum sa se poarte cu fetele :p

Cine mai doreste cine mai pofteste - am pus la semnatura un album cu pozici de la Rotterdam :) Apare si fiu-miu pe acolo

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Aaaaaa... azi sunt ametzita rau - voiam sa mai zic ca l-am vazut pe Iustin Nu imi vine sa cred ce mici erau bebeii si ce mari sunt acush Sa iti traiasca flacaul, Stefany

Si un pentru Alysh - ce povestiti voi acolo mi se pare SF ... zau

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzam

Mama, Alysh, ce mai epopee, una urata rau! Ufff!

Am vazut ca ar fi aprobat proiectul cu 85%, dar cu incepere din 1 ian 2009.

Stefany, am vazut montajul, tare dragalas


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla


De la 1 ian 2009 va fi optional de 85% sau 6 mil, dar unde scrie ca doar pt cele care intra in cic din 2009? E ca o marire de salariu la bugetari, care se aplica tuturor angajatilor, nu doar pt noii angajati, nu?
Ar trebui sa facem scandal daca de la 1 ian nu primim si noi 85%.

Poze
Lilly ,mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput