Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (32)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

vianne, pompa potrivita pt sanu potrivit... io inainte de avent am avut alte 3, 2 au mers la inceput, dar cand mi s-a facut sanul mai mare si mai tare, nu s-a mai pupat, si avent mi s-a potrivit.
Asha ca..depinde de tsatsa .si de productie.


reallaura, undeva, asta noapte intr-o pauza de nedormit, si io m-am gandit la fel: ma duc la munca 1 sapt si apoi fac cerere iar sa trec in CIC. Adica fac iar dosar. Ei, dar asta o sa o incerc dupa ce se aproba si dupa ce discut cu economista, si cu directoarea de la protectia copilului sect 4, pe care o stie socru meu . Fetelor, gasim noi o solutie!!!! om avea fiecare cate un neuron, dar toti impreuna scot de o sinapsa!!!!


edit: meil la bucuresti@opc.ro cu adresele rds in cc - functioneaza. Dupa 5 luni de reclamatii la rds, in 2 zile de la meil s-a rezolvat!!!


o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Neatza fetele

Ce soooomn imi este - piticul meu a fost f agitat azi noapte si ne-a fashait babyphonul ala in cap pana la 5 dimineata cand l-am dat afara pe Bogdan din patul mare si l-am adus pe piticot El dormea, dar dadea din labutze non stop, nu stiu ce a avut.

Cami - super montajele ! Mai fetelor, nu am avut timp, dar stati sa vedeti cand o sa fac si eu unul Mi-ati bagat microbul si "salivez" de pofta cand vizionez creatziile voastre

Vianne - multumim pentru link Foarte interesant. Eu inca nu m-am hotarat daca sa ii dau de la borcanash sau nu, oricum, noi nici nu am inceput diversificarea si suntem printre cei mai maricei. Doctorul de aici vad ca nu prea e adeptul borcanelelor. Mai vedem noi, in orice caz, e bine de stiut una alta.

Simo - ai dreptate, pe aici daca nu ai serviciu sansele de a vedea oameni scad dramatic Glumesc, dar cam asa e in zona in care stau, e superb, aer curat curat, dar toata lumea e plecata fie la serviciu fie la cresa In parc sunt in special posesori de catzei hehe Din fericire eu i-am gasit mamei o prietena - mama sta la mine acum si se ocupa de bebeloi cat eu muncesc, il scoate in fiecare zi de doua ori afara, in total cam 5-6 ore. Bate parcul ala in lung si in lat si ma gandeam ca o sa ii fie greu singura, dar am dat de o tanti bona romanca, ce are in grija un baietzel de vreo 2 anisori al unor doctori romani de aici. Si ies impreuna, au intalnire Se duc la locuri de joaca unde dupa amiaza mai sunt catziva copchii si mama imi spune ca Robert e incantat, sta in fund si tzipa la copiii care alearga ca bezmeticii pe acolo

Iulia - sanatate familionului ! Nu am apucat sa iti spun, dar zau ca esti o frumushica

LA MULTI ANI Dordia - sa ai parte numai de cele bune alaturi de familia ta !!!!!

Si mai voiam sa le pup pe baimarence - ieri mi-a trimis Esme pupici de la voi - dupa cum i-am zis si ei, am luat pupicii si i-am pus deoparte si o sa ii dau lui Robert cand s-o trezi

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Buna dimineata si de al noi!
Fetelor, am si eu o intrebare, de la ce varsta se da spanacul.eu am luat niste spanac si voiam sa bag si in supita de azi o frunza, oare are ceva? Daca nu oricum il bag la congelator pentru mai tarziu....
Si am luat si prune, abia am mai gasit.....pentru zile mai...constipoase..Acusica ma duc sa le pregatesc....

Deliutza Broscutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

La multi ani Dordia!

Mi bebelina acum citeam articolul de la Vianne ...scrie ca spanacul are cea mai mare concentratie de nitrati; eu una nu-l introduc decat dupa 6 luni.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

LA MULTI ANI DORDIA SI PUIUTILOR ILINCA, TEODORA, MIRCI SI BINEINTELES TUDORICA!!!
cami am vazut montajul de la ciresici si cum e mica lumea, e si sotia unui coleg de serviciu cu copilul. hihi, el a fost seful meu la inceput dupa care am preluat firma de la el-pe bebele lor il cheama marc.
vianne pt link. sa mai trimiti ce mai ai, sa nu le tii numai pt tine. ca io am devenit cam puturoasa in cautari. anyway, eu ma gandesc sa-i dau borcanashe, mi-e tare frica de ce se gaseste la noi pe piata, mai ales la tarani care n-au nici un fel de remuscari in privinta a ceea ce fac si nici nu-i verifica nimeni
. companiile astea macar testeaza compozitiile pe care le vand, cat de putin, dar e mai bine decat deloc
noi azi nu mai intram ca plecam sa ne serbam in vizita
va pupam



RALU- de minune albastra Tudor 15.05.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Dordia!
Multzam mult Lorich......atunci mai astept si eu cu spanacul....


Deliutza Broscutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

Ziua buna si de la noi! Am cam lipsit cateva zile, desi am reusit sa va citesc (mai pe diagonala, asa) n-am reusit sa scriu nimic. Dragos e foarte agitat saracul de cateva zile, ca ne izoleaza blocul si nu poate dormi toata ziulica. Dar mai au putin si scapam. Si am mai facut ceva zilele astea. Pentru cele interesate, vedeti aici primele 15 pozitii.
Iulia am modificat si poza Arianei din colaj. Din pacate cea catre care mi-ai dat link-ul, se incetosa cand dadeam cu zoom, plus ca Ariana se uita in jos. Am ales o alta poza din parc, sper sa-ti placa, daca nu, trimite-mi un alt link. Veziaici
Dordia si pt toti copilasii nascuti intr-o zi de 15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

La multi ani Teodora Maria, Tudorica, Ilinca si Mircica!!!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-4813015-1-ianuarie-2009-indemnizatia-pentru-mame-deveni-85-din-media-veniturilor-din-ultimul.htm

o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monik16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vianne

Nu am reusit sa citesc tot asa ca fac un semi-conspect.

Iulia83, numai cu rabdare si comunicare puteti depasi criza..Si fii tu mai inteleapta si mai matura decat el.

Simo, Laura, recuperare usoara taticului vostru!
Simo, da, e manastirea la care am mai avut o tentative sa mergem. De data asta am reusit..

Ralu_t, obrigada!

CamiM, parca tu spuneai sa nu facem piureul de morcov in casa, sa dam piure de morcov din borcanele comert, nu? Asta pana la 6 luni, nu? Te refereai la nitrati? E valabil pt toate radacinoasele dar si spanac (nu inainte de 8 luni), salata si altele din familia asta. Fetelor, uitati un articol ff bun http://www.wholesomebabyfood.com/nitratearticle.htm

Miss, tin pumnii sa dormi din ce in ce mai bine. Eu de maine dimineatza o sa incep sa ii dau putine cereale de orez.

Cleo, zi-mi si mie cum te-ai descurcat cu pompa manuala de la Avent ca eu nu am reusit, imi venea sa o arunc pe geam. Oare pun eu ceva aiurea?

Gabitza, faine poze si fete! Ce sa mai zic de bebelushi!!!!
Tare fain ca va intalniti!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova


Buna,

Eu pompa de la avent am folosit-o cu mare succes dar fara chestia aia de silicon care se pune in capat. Mi se parea ca intra aer pe langa si nu mai trage bine. Incearca si asa, poate te ajuta.


MAMI DE PRINTESA Sara-Maria - 29.05.2008

Mergi la inceput