Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (32)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

faza e ca pe messenger il pot trimite....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Nu am reusit sa citesc tot asa ca fac un semi-conspect.

Iulia83, numai cu rabdare si comunicare puteti depasi criza..Si fii tu mai inteleapta si mai matura decat el.

Simo, Laura, recuperare usoara taticului vostru!
Simo, da, e manastirea la care am mai avut o tentative sa mergem. De data asta am reusit..

Ralu_t, obrigada!

CamiM, parca tu spuneai sa nu facem piureul de morcov in casa, sa dam piure de morcov din borcanele comert, nu? Asta pana la 6 luni, nu? Te refereai la nitrati? E valabil pt toate radacinoasele dar si spanac (nu inainte de 8 luni), salata si altele din familia asta. Fetelor, uitati un articol ff bun http://www.wholesomebabyfood.com/nitratearticle.htm

Miss, tin pumnii sa dormi din ce in ce mai bine. Eu de maine dimineatza o sa incep sa ii dau putine cereale de orez.

Cleo, zi-mi si mie cum te-ai descurcat cu pompa manuala de la Avent ca eu nu am reusit, imi venea sa o arunc pe geam. Oare pun eu ceva aiurea?

Gabitza, faine poze si fete! Ce sa mai zic de bebelushi!!!!
Tare fain ca va intalniti!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Vianne da, eu spuneam chestia cu morcovii si alte radacinoase, cel putin noua asa ne-au recomandat toti pediatrii pana acum. cat a fost mica Sofia i-am dat numai morcov la borcan( de la Earth's Best). oricum noi incepem cu cereale de orez, apoi oatmeal si barley, dupa care trecem la squash, si cartof dulce si mere, pere, banane.

la multi ani Dordia!!

Gabitza,Inais si Lorich superbe pozele si protagonistii.. o dulceata!!!- si iar ma faceti geloasa ca nu am cu cine face asa intalniri

Cami - mami de de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Stefany vezi ca montajul sa fie facut public (daca e pus pe private nu se vede).
Superbe montajele fetelor de pana acum. (nu nominalizez sa nu uit pe cineva)

Si daca tot vorbesc de montaje hai sa va arat ce am facut noi la odiseea Sofiei www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=24150fb1164e749e8d7bae" target="_blank"> primul 8 martie si asta l-am facut cand a implint Sofia www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=24252231dd43d47382a52a" target="_blank">1 an

Cami - mami de de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

neatza si de la noi. iar ma trezi ametita de fie-mea de la 6.30.acu zongane la o jucarie...mi-e cam frica ..iar se trezi cu mucisori, stranuta si imi scoasa o gura de lapte afara...bine, ca il am pe sot racit, dar a avut grija sa nu ii vorbeasca in gura, sau s-o pupe pe fata. si mama e facuta praf de racita si nici nu s-a atins de ea.am lasat-o ieri seara 2 ore cat am mers la cumparaturi si a stat numai cu batic la gura...sper sa nu-mi fi racit iara si sa ii pot face vaccinul azi-maine.
vad ca sunt singura treaza la h asta... a duc sa prepar micul dejun ca se trezi ursul....

Pozici Mufitza

Mufitza in parc


Mami de Mufitza Ariana Elena



Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Dordia sa fii fericita alaturi de baietii tai!
Cami foarte frumoase colaje! Mi se pare mie ca ma puneti la treaba!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

pt Dordia multi ani traiasca...cine sa traiasca... Laaa muti ani!
Multa multa sanatate, sa fiti fericiti si impliniti si sa te bucuri de fiecar clipa!


edit: fetelor, voi ati dat vit C la pui? a mea se instramba si scuipa. Ma duc in piatsa si iau morcovi, sa incepem cu suculets...poa deschide pofta de mancare, ca stagnam de 1 luna...


o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CamiM
Si daca tot vorbesc de montaje hai sa va arat ce am facut noi la odiseea Sofiei www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=24150fb1164e749e8d7bae" target="_blank"> primul 8 martie si asta l-am facut cand a implint Sofia www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=24252231dd43d47382a52a" target="_blank">1 an

Cami - mami de de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008



Cami am vazut acum montajele sunt superbe. Ce haioasa e Sofia in ghetute roz in chilotei si maieut, imi place cum ii sta si cu caciulita rosie groasa, dar m-a dat gata rochita verde inchis cu trandafirasi la mijloc, e bestiala.

Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

La multi ani Dordia, sanatate multa si o zi minunata.

Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

LAMUUULLLLLTTTTTTTIIIIIII ANIIIIIIIDORDIA

Noi si fluturica Amelia

Mergi la inceput