Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (32)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

salutare si de la noi
din pacate nu prea mai am timp de net seara...mai ales ca-n ultimele doua zile caut..caut faimoasa lege cu 85%..eu inca nu am depus dosarul,pana pe 18 octombrie sunt inca in sarcina si lauzie.acum am o intrebare,poate vreuna din voi e in tema:ma obliga legea sa cer CIC incepand cu ziua urmatoare dupa ce se termina concediul de sarcina si lauzie)adica pe 18 se incheie concediul meu si din 19 trebuie sa solicit CIC)?sau pot sa-l cer incepand cu 1.01.2009,de exemplu si pana atunci sa merg cu medical???
ma rog..o sa vad eu cum fac..am inteles ca,cel putin din comentariile TV,se va aplica tuturor mamicilor,indifernet daca la 31.12 se afla in plata indemnizatiei.D-na Sandru spunea ca primim si noi..da' eu is' Toma necredinciosu:pana nu vad scris.....de aceea prefer sa intru in CIC in 2009,sa nu risc.daca iau 85%,stau acasa cat mai mult..poate chiar 2 ani.si eu simt ca uneori asa avea nevoie macar de 2-3 ore sa fac si altceva....dar..o sa fac asta toata viata dupa ce ies din concediu si pana pe la 60 ani..acum vreau sa ma bucur moment de moment de fetele mele.
noi suntem bine si profitam de vremea frumoasa.ne vedem zilnic cu Mi_bebelina si Delia.Sara s-a mai linistit,nu mai face asa urat in carut.si cand adoarme mai chitaie,dar nu asa rau.Poate ca a fost ceva trecator.Sambata mergem la oftalmolog sa vedem ce-i cu pata aia rosie din ochisor..sper sa nu fie nimic grav.doctorita crede ca si-a dat cu vreo jucarie in ochi.iar pe 3 noiembrie avem programare la eco ptr.sold...
hai ca iar ma culc la 12
daca doriti sa ne mai vedeti,pun poze in semnatura si aici:
http://community.webshots.com/album/568030953TPHmvO
o seara buna

BOTEZ SARA
POZE NOI NOUTZE
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea, SARA(16.06.2008) si MARIUCA(7.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Cleo, stiu ce zici... Si eu am prietene care aveau salariu mare si pt asta nu au ramas cu bebe prea mult timp.
Dar uite ca asa e bine pt toata lumea!
Te cred si pe tine ca te plictisesti.. Stii cum e, fiecare face cum simte! Eu stau acasa cel putin 2 ani, si fara nici un venit iar aici nici alocatie nu e.
Eu nu prea am vreme sa fac cate vreau, nici vreme de plictisit
No, te las, noapte lina sa ai!

Editez: am mai pus poe incepand de aici
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Andeap, ai niste fete superbeeee! Sa-ti traisca!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Stefany - am vazut colajul. Tu nu ai mai pus poze cu tine? E prima data cand il vad pe bebele tau, e o dulceata de baietel si arata foarte bine, avand in vedere ca este cel mai mic, ca varsta de la odisee… Sa pui poze la semnatura sa ne mai delectam si noi.
Alysh – imi este greata de birocratia din Romania. Eu nici nu mi-am depus inca, insa imi este groza. Aaaa si apropos cata umilinat pentru 6 milioane…..
Doloress – este a doua zi cand il iau si se simte considerabil. Adio completare pentru moment. Dar am bagat sic ate o bere fara alcool zilnic. Doloress si Stefany – si mie mi se pare ca Iustin si Patrik au un stramos comun…seamana, vroiam sa zic….

La multi ani bebelusilor Mircea, Tudor, Teodora-Maria, Ilinca !

Trimit repede sa nu treaca ziua de azi si revin.



Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GD spune:

Salutare si de la noi !

De astazi sunt in concediu de risc maternal. M-am agitat eu putin dar a meritat, 120 zile nu-mi mai fac probleme. Mie acum mi s-au terminat cele 126 zile si CO pe anul 2008 si mi-au aprobat cererea de concediu de risc maternal la care au dreptul mamicile care alapteaza (am inteles ca s-a mai discutat despre asta).
Ar fi foarte bine sa beneficiem si noi de indemnizatie de 85 % dar nu stiu daca se aplica retroactiv. Ce bine ar fi !

Andreeap legea nu te obliga sa intri in CIC, dupa concediu de sarcina si lauzie poti sa-ti iei medical sau odihna, orice forma de concediu. De ce nu incerci asta de risc maternal?

Am inceput si noi sa papam cereale si ne plac foarte mult. Am luat Milupa orez cu porumb, sunt delicioase si au un miros placut cred ca de vanilie. De saptamana viitoare vreau sa-i fac supita Mirunei, sa vedem, sper sa-i placa.

Foarte frumos montajul facut de Melly ! Sunt superbi toti bebeii !

Pupici tuturor si-o noapte linistita!

Gabi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Am revenit :
Eu sunt bucuroasa k a revenit lapticul, iar bebe e mancacios. Nu mai dam completare deocamdata. Bun, Domne galactogilul ala… Bebe e foarte vesel, insa nu are nici o intentie de a se intoarce, asa e el mai comod.
De maine ii dau si fier, i-am facut analize si are carenta de fier, asa ca o luna ii voi administra.

Cat depre 85% ma bucur enorm, insa eu tocmai am confirmat azi la service ca pe 15 ianuarie “decolez spre ei”. Oricum daca incep iar cu un program ca anul trecut ,cand eram insarcinata de la 10.00 la 21.00 o las balta, cat mi-ar placea mie la servici, si vin acasa la copil, iar daca ma supar intru si in CIC din nou.

Doloress
– sa continui , va urez drum bun si linistit, sa va simtiti minunat in vacant sis a nu uitati sa ne aduceti poze de pe meleaguri straine.
Melly – good job !, Multumim de montaj. Mai fetelor ma puneti sip e mine la treaba ? HMmmm si nu prea stau bine cu somnicul. Iti trimit si eu o poza in care rade in hohote.
Lilly - si Daviducul meu a primit azi cadou aceeasi vacuta de la Vtech. Ii place la nebunie.
Alexuta75 – ne uitam , ne uitam. Dar spuneti-mi si mie la ce ora este emisiunea, k eu dorm pana la 11 dimineata….


Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Am vazut poze cu Tiberiu de Andrada, sa-l mananc cu caciuloiul lui albastru si cu bandana, este o frumusete.

Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Eu nu am citit-o pe Miss Parker azi.
Miss - ce faci, de ce nu ne-ai vizitat azi ? Ce face Davidutul

Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

In zi de 16 vad ca sunt doar puiutii nostri Andreap, deci :
La multi ani micutei Sara ( de la al meu fecior, psttt sa nu-i spui lui tati al tau, ca poate scoate si el pusca...) si puiutului meu David pentru cele 4 lunisoare implinite.

Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Melly, mai poti cumva sa schimbi poza Stefanei din montaj cu asta?
Daca nu poti, nu-i bai!
Multzam din suflet pt montaj, e tare fain!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput