Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (32)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata fetele!

Si eu sunt in categoria care abia astepta de-o viata sa stea cu puiul acasa 2 ani!! Ce daca fac numai treaba, mancare, curat, bb!! SI la serviciu cand pleci la 6 si vii - cu putin noroc la 9 acasa, e mai bine???
facind aceleasi lucruri...
o sa fac toata viata asta, vorba Andreutzei Super fete ai, ma omoara. Seamana intre ele de parca sunt gemene...
GD esti singura care vad ca a aindraznit sa obtina concediu de risc maternal. DAr ce lucrezi? Ai munca de birou si totusi ai obtinut CRM???Suuper pacat ca nu am incercat si eu..ca intram direct in ianuarie hihi
Nicole, Andreutza pentru puisorii vostri, David si Sara!
Ma gandeam si eu aseara ca nu a scris Miss nimic ieri. sper sa fie ok!!


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

neata fetelor..
Dar parca Miss plecase intr-un concediu..sau am citit eu strimb??
GD, bravo pt concediul de risc maternal, deci ai reusit. Si vei intra in CIC in noul an, deci sigur esti pe 85%..Stiu ca si noi teoretic, dar sa vedem, ca nu m-as mira sa ne si faulteze...la o adica.
Andreea, Vianne, aveti niste fete minunate.Vreau si ioooo!! acum, cu 85% e momentul. Iar tu Vianne, arati asa bine...Gata, ma re re re-apuc de regim!!!!Mi-ai facut pofta sa fiu slaba.
Nicole, ma bucur c-a revenit laptikul, s-o tineti tot asa.
Eu acum nici atit nu ma gindesc la revenirea la sv..dc as putea sta 3 ani, pe bune c-as sta..Am atitea de citit si de facut ca ...nu-mi tb serviciu.


Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Andreeap, nu esti obligata sa intri in CIC imediat dupa postnatal. Eu am fost la servici vreo 10 zile dupa postnatal si pina am facut cererea de intrerupere pina la 2 ani.

Ah, m-am uitat la CSID doar cu jumatate de ochi, nu stiam ca o sa fie si Alexuta. O sa ma uit la inregistrare. Costi a sunat sa vada cand apare si raducu, si i-a zis ceva de genul "daca nu e vineri sau sambata, sibur e saptamana viitoare". Na poftim, si eu cand stiu ca e baiatul meu la TV? Noroc ca pun inregistrari zilnice ale emisiunii pe site-ul lor, la csid.ro. Subiectul de azi a fost despre cosmeticele de bebelusi si ce contin ele si ca unele fac chiar rau.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzam

Andreeap, nu esti obligata sa intri in CIC imediat dupa postnatal. Eu am fost la servici vreo 10 zile dupa postnatal si pina am facut cererea de intrerupere pina la 2 ani.

Ah, m-am uitat la CSID doar cu jumatate de ochi, nu stiam ca o sa fie si Alexuta. O sa ma uit la inregistrare. Costi a sunat sa vada cand apare si raducu, si i-a zis ceva de genul "daca nu e vineri sau sambata, sibur e saptamana viitoare". Na poftim, si eu cand stiu ca e baiatul meu la TV? Noroc ca pun inregistrari zilnice ale emisiunii pe site-ul lor, la csid.ro. Subiectul de azi a fost despre cosmeticele de bebelusi si ce contin ele si ca unele fac chiar rau.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla


Din pacate si eu am ratat-o pe Alexuta, dar nu-l ratez pe Raducu!! urmarim.

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jady spune:

buna dimineata fetele...
melly super tare filmuletul neam laudat si la tati cu el ...am trimis si eu o poza cu eric al meu sper sa o primestidaca nu mai trimitem azi una...
vianne ce scumpica e printesa ta ...si mare

FELICITARI tuturor mamicilor care pot profita de noua lege...ceva bun in RO de ceva timp...

azi nu da nimeni o cafea fara cofeina???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

cu laptic !!!ca vad ca nu ati baut pana acusi!!!

Noi si fluturica Amelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jady spune:

melly ai primit cumva poza de la mine?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Uau , melly - e super-tare montajul cu bebeii, imi place mult de tot!! Inca o data nu ma pot impiedica sa remarc ce copii frumosi avem!!

Dordia - LA MULTI ANI pentru ieri - multa fericire si numai bucurii alaturi de intreaga familie!

Eu sunt cam zombi - cum o problema nu vine niciodata singura, aseara am avut show...I-am facut biberonul lui Tudor - 230 ml si i-am pus si o lingurita de cereale, pentru prima data - in scopul asta cumparesem tetine pentru lichide groase... Evident ca o singura lingurita de cereale nu a ingrosat cine-stie ce laptele, asa ca ariciul a baut bibele pe nerasuflate si nu a adormit la masa, asa cum face de obicei (sau daca nu a adormit, e asa, amortit si adoarme imediat cum il pun in pat). L-am pus totusi in pat, dar a inceput sa se smiorcaie asa ca m-am dus sa-i mai fac niste lapte. In timp ce ii dadeam biberonul nr. 2 (aseara pina la urma a baut 300 ml !) fiu-meu cel mare s-a sculat ca tocmai adormise, a inceput sa ma caute prin casa, s-a agitat si cind s-a urcat inapoi in pat a vomitat...bartatu-meu striga la mine sa vin ca a vomitat, Stefan incepuse sa plinga, Tudor nu terminare biberonul dar cind a auzit agitatie si plinsete, a inceput si el sa oracaie...Bineinteles ca a trebuit sa-l spal, schimb si linistesc pe Stefan (timp in care Tudor urla ca din gura de sarpe...) apoi m-am dus la Tudor sa-l legan si sa-l linistesc ca sa adoarma...deci o seara de vis...

Cam asta de la noi - in rest Tudor tot mucios, m-am saturat sa-i scot mucii cu aspiratorul ala (desi zau daca stiu ce ma faceam fara el!!) - cred ca o sa-l trec si eu pe ophtamesone ca nu se mai poate doar cu ser si marimer...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Neatza!

Am cam lipsit de pe aici insa am incercat sa citesc si sa retin tot.

Incep cu montajul lui Melly...draga mea, este superb! Si-ti apreciez alegerea pozei Iasminei. Este preferata mea, dintre cele mai recente!

Am vazut poze tare frumoase cu niste bebei tare scumpi: Tiberiu, Robertzel, Sara&Mariuca, Stefana! Sunt toti deosebiti...pentru ca-s ai nostri, daaaaaa!!

Va multumim ca ne-ati laudat pozele de la intalnire...pentru mine a fost o iesire obositoare rau. M-a ucis traficul la intoarcere! Si greu mi-am revenit. Pitica insa a savurat toata aventura...dormind pe rupte! L-a studiat foarte atenta pe Raducu al Gabitzei...foarte, foarte atenta! O sa-i arat, cand s-o face mai mare, poze de la intalnirea ei. Pacat ca Robert dormea cand cu pozele si apoi cand s-a trezit el...dormea ea! E de rau cu bebelusii astia...dorm pe ei in momente cheie din astea!

Nu fac conspect pentru ca ar fi multe de scris si deja vechi discutii.
Vroiam doar sa-i spun lui Alysh ca nu ma mai mira nimic in Romanica! Deci ce ai povestit tu acolo e ceva fumat deja...bine ca exista forumul asta sa te mai descarci!

Ralu_t in primul rand mi-a ramas clar intiparita in cap chestia cu menajera aia minune! De curiozitate, cati ani are? Cum de a ajuns sa se ocupe cu menajul in loc sa isi pactice meseria?
Si punctul numarul doi ...si noi o cunoastem fff bine pe Ramona! Ne e draga rau...a fost la Baby Expo si am stat vreo ora de vorba cu ea! In ultima zi i-am adus-o si pe Iasmina sa o vada ca m-a tot bombanit ca tin copilu' ascuns! Si eu o sa o chem sa-i faca masaj...desi am invatat destule de la ea pe tema asta la curs!

In incheiere...astept cu infrigurare promulgarea legii si publicarea ei in MO...urmata de normele de aplicare. Eu cred ca se va aplica clar si petru cele aflate in CIC.

Va !


mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Neatza si din Belgia

Melly - ce montaj suppppeeerrrr ! Multumim mult, mai fetelor, v-am mai zis: mi-ati bagat microbu', neaparat trebuie sa imi exersez si eu talentele

Felicitari cu cei 85% - profitati, cred ca e singura tara din Europa unde mamele pot sta acasa atat de mult, iar acum puteti sta si linistite ;) Chiar vorbesm ieri cu niste pretini din BE - au facut niste ochi cand le-am zis "Pai... de ce ?? Pai... cum ? Sigur 2 ani ??? Da' de ce ? " - m-au zapacit cu asemenea intrebari Cred ca si in Polonia este un sistem mai asemanator cu cel de la noi - o sa ma interesez, ca m-ati facut curioasa.

Leeloo - imi pare rau de seara ta agitata Eu de-abia astept sa vina bb 2 (desi am deja o burta de gravi chiar m-a intrebat barbatu' cand am de gand sa nasc) dar ma gandesc ca o sa fie tare greu :) Imi povestea Mihaela cu gemeni cam cum este - mamici eroine !

Laurita - dada erau si negri pe acolo - dar nu prea am poze, caci nu aveam baterie la aparat si oricum nu ieseau bine pozele noastre - asa ca le astept pe alea profi de la ei. Cum le am, le pun

Oki, trebuie sa fug la munci - cred insa ca o sa ma mai uit la montajul cu bebiti de 10000 de ori Ce copii frumosi avem ! O odisee tare norocoasa am trait noi :) Si nu imi vine sa cred cat de mari sunt copilasii ! Noi facem 6 luni peste 4 zile!!!!!!!!

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput