Mamici norocoase de sept -oct 2008 (166)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

FELICITARI NAUSICA!!!!
Sa va traiasca printesa, sa creasca mare, sanatoasa si frumoasa precum mamica ei. Multi pupici dulci la doua fete frumoase.



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Ce de vesti bune!

Felicitari Nausica si bebe Ania! Felicitari MaryB si Mario!!! Bravo fetelor!

Laureta Dar cum asa...de la ce a facut febra? A fost racita? Ufff, Doamne, sunteti ok acum? pupam fetele sa treaca toate cele! Acum acasica sa recuperati timpul pierdut!

Musette mare pishicher fii-tu...Noi nu am mai iesit in parc zilele astea ca am fost eu franta si am dormit cam mult peste zi...Am motive, am fost singurele acasa cu tati plecat din tara si m-am ocupat exclusiv de amandoua peste noapte...Sper sa iesim pana la sfarsitul saptamanii. Te sun!

Anca Imi pare rau ca a facut un pui de febra micutza Carla. pe de alta parte cica e de bine, inseamna ca vaccinul si-a facut efectul si a dezvoltat anticorpii atat de necesari
Doar 7 gravidutze??? Mamaaa, ne apropiem cu pasi repezi catre scutece!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Kid, multumesc mult, esti o scumpa ca intotdeauna Am tot vrut sa-ti spun ca i-a trecut iritatia, acum se mai vede doar putintel. Nu mai folosesc deloc serve umede doar spalat cu apa si sapun. Se pare ca e sensibiloasa la piele ca si maica-sa.

Mamica fericita de Carla Alexandra
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Ce veste buna asa in zori de zi! Bine-ai venit pe lume Ania! Felicitari Nausica!
Uf, ca am dormit cu emotii. Stiam eu de ce m-am trezit la 5 sa-mi verific telefonul.

Va doresc tuturor numai bucurii cu copii.

Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Octavia75 spune:

OOOPS, nu am vazut capitolul nou, asa ca am scris si dincolo...

Sa va traiasca boboceii , felicitari mamicilor. Noi am intrat in saptamana 39, inca nici un simptom prevestitor, burtica ni se intareste din cand in cand, dar nedureros. Bebelina shuteaza energic in partea dreapta sus, exact sub coaste, maine mai mergem la o "inspectie tehnica periodica" sa vedem ce mai e nou, daca am ramas tot ... si....asteptam. Mai facem cate o plimbare, cate o cumparatura.

Bafta burticilor in asteptare si multa sanatate.
Octavia 39 de ... mai avem putin.

Octavia75 & bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui laureta

Salutici si de la noi.
Noi am disparut brusc ca ne am internat la spital martea trecuta si de abia ieri am iesit. Bianca a facut febra si ne au internat.
Este cumplit sa iti vezi puiul chinuit cu branule si intepata.
Acum suntem bine.

Va pup si revin, sunt franta



de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole



Uoooooooffffff.... cred ca e ingrozitor sa iti vezi puiul asa....Ce a avut micutza ? Multi pupici

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Bine ai venit pe lume Ania (ce nume deosebit), felicitari Nausica, mult laptic si refacere rapida!

Noi raportam plimbari lungi, putine contractii, in rest nimic nimic.
Deja nici tati nu mai are rabdare.
Multumesc mult tuturor pentru agitate, sper sa ajute cat de curand.


40+

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Bine ati venit pe lume Karina,Ania, Mario, bobocei frumosi! SA fiti sanatosi, norocosi, fericiti si sa aveti parte numai de bine si de multa bucurie!


Cea mai fericita din lume!!!
Ghighi cel viteaz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

salut burtici, mamici si pitici.

Eva, Luca e cam de aceeasi varsta ca si piticutza mea, si eu trec prin aceeasi faza. Mananca des, ieri m-am speriat ca am ramas fara laptic ca manca prea des, i-am dat formula si tot asa manca, asa ca m-am linisit. Se trezeste si sta cu ochii larg deschisi, daca ma duc chiar si dupa un pahar de apa plange de ma sperii, la dus ma duc numai cand e tati acasa si asa cu ochii pe ceas. Cred ca bebelusii nostri au senzori de prezenta.

Azi mi-am luat si eu marsupiu, inca nu i-am facut proba cu piticelul, dar abia astept sa se trezeasca sa vedem cum stam in el.

Laureta ce a patit puiuta?



fericita de - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mendy spune:

Buna seara fetele, felicitari ptr proaspata mamica, eu sunt noua pe aici, mai am cateva zile si devin si eu mamica si sper sa ma primiti printre voi.... Frica devine din ce in c mai mare cu fiecare zi ce se apropie de data la care sunt programata ptr cezariana... Sper sa ma mai linistesc vorbind si schimband impresii cu voi... Pupici..

Mergi la inceput