Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (125)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Vizionat si poze cu puiutu de Nicole si puiutul de Ramona...doi frumosi...


Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea -->NOU!!!
Bibi se face mare!
UITE CINE VORBESTE!!!

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Lala, NU, categoric nu esti nebuna. Laptele praf e imbogatit cu tot felul de chestii pe care laptele de vaca NU le are. Contrar unr pareri populare FOARTE GRESITE!
Pup fetele frumoase (Lala si Bibi).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Venerasi Nan 3 are arome ... capsiuni sau banane parca

Imi pare rau ca piticul cel mare e bolnavior
Multa sanatate
Si pupici juniorului pentru papa de oameni mari . Si lui Andrei ii plac pastele facute asa dar prin blender ca ...avem sita in gat

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Fetelor, am si eu doua dileme.
Ce sa le iau de ziua lor copiilor mei, amandoi sarbatoriti in decembrie? Tinanad cont ca vine si Mos Nicolae si Mos Craciun tot n decembrie, la amandoi
Any idea? Macar pt. Mathias, please! Si fetele cu baieti de varsta lui Markus, idei pt. cadoul lui?
Sar'na in avans!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ven
Despre noi:

-Mathias a papat azi in premiera papa de oameni mari. Paste cu sos de rosii (in care am mai pus putina ceapa tocata marunt, morcov, dovlecel, ardei gras, toate fierte in apa, nu prajite in ulei) + carnita de pui. Toate PASATE CU FURCULITA. Si a mancat copilul, pupe-l mama pe el de baiat mare.
-Markus e bolnav. Destul de tare. L-am luat ieri de la gradi foarte ragusit, il durea capul si ardea tare. Si tot face de ieri dimi febra, tot la 6 ore ii dau altceva. Plus nas infundat si stare generala proasta.
Am facut dimineata exudat faringian, dr. a zis ca pana maine cand iese rezult. nu ne da antibiotic, doar daca iese ceva streptococ sau alt crocobaur. Dar sunt trista, ca e asa de moale, azi a dormit de la 10 la 12, cred ca de cand era bebe nu mai dormit intre orele alea.....offf, puiu mamii drag.....

Eu sunt tot mai obosita, Mathias pe langa cele 2 treziri pt. lapte a mai avut inca 2-3/noapte (in ultimele 2 nopti), nu stiu de ce, se ridica in fund sau chiar in picioare si incepe sa planga, nu vrea nici ceai, nici lapte nici nimic.....

Off si iar offf.....
Vreau la mamaaaaaaa

Venera, mama lui Markus (10 dec. 2003) si a lui Mathias (26 dec. 2007)



Ven, curaj si , nu te descuraja, tu care ai trecut prin atatea... Nu poti sa-ti iei concediu de la scoala cat e Markus acasa? Sa se faca repede bine mititelul, fir-ar ei de virusi!



Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Ven multumesc de raspuns... si noi Mathias papacios de papa de oameni mari si Markus bolnavior sa se faca bine repede


Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea -->NOU!!!
Bibi se face mare!
UITE CINE VORBESTE!!!

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Lala20,

jos palaria! Nu stiu cum a plecat la "start" Biencuta (cm, kg) si chiar daca a fost mai greu startul, ne-a luat! Tineti-o tot asa!

LalaD,

eu zis ca e putin dar daca tu zici ca e ok, e ok.(!?) Care parte te-a facut sa razi: laptele de vaca sau borcanele? De Andrei ce sa zic, la cat e el de in verva si avansat motoric asa consum de energie, banuiesc!

Eu am cautat azi malai in supermarket si nu am gasit. Dar mai caut! Daca tot e "ordin" sa ii dau mancare adevarata atunci ma gandeam sa ii dau si mamaliga saptamana asta, cu branza si smantana. Poate pana vine sefa (mama) in inspectie (vizita) la Craciun, de ziua lui B, sa bifam si sarmalele! (glu-mesc!) Am incercat si suc de porto presat in casa si s-a strambat yeak-yeak desi mie mi s-a parut dulce. La mandretea de leguma de legume (zuchini, morcov, telina, rondele de praz, pulpa de la o rosie-am uitat cartof si carnita dar le pun maine) am agaudat 2lg de smantana si cred ca i-a fost cam acra Benjaminului...mie mi-a placut.
LalaD, intai am vrut sa ii fac mancarica voastra de fasole verde dar am zis sa o iau mai de la inceputul capitolului diversificare! Cumnata mea a zis ca pe vremea cand nepotica mea avea 10 luni erau la ea acasa in Brazilia si bebica gusta fasole....boabe. Bine ca nu e mamica ei din Mexic! Iar glumesc!

LA MULTI ANI clopoteilor sarbatoriti AZI!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump - 9 LUNI (23.12.2007)

Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Am ras de ambele Ceska , amandoua sunt absurditati din punctul meu de vedere .
Pai eu ce sa mai spun de greutate ca Andrei are doar 8.400gr
dar ma rog, m-am obisnuit ca e manechin.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



ven

hmmm .. da, nici eu nu prea sunt de acord cu laptele de vaca asa devreme dar daca bb nu papa niciun fel de lapte praf ce sa ma fac???

cat despre CM .. nu ma asteptam asa repede ....

lala ditamai bibiloiu!!!! frumoasa

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

LalaD,
stai asa! Ca mi-am mai adus aminte. Anul asta de Pastele ortodox, aprilie parca, mama imi zicea sa ii fac spanac! Asta fiindca aparuse in piata, a luat ea si s-a gandit ca i-ar face bine lui B! Cu galbenus de ou! Si Benji nici nu avea 4 luni!
Ma gandesc ca la vremea mea se purta asa.
Eu oricum sunt mai timida cu hranitul copilului, noi paste spaghetti bolognese numai de la borcan. Inca. Si noi suntem prevazuti cu "sita"! Stie cineva cum e cu refluxul? O varsta la care dispare? Sau e individualizat? Probabil

LA MULTI ANI clopoteilor sarbatoriti AZI!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump - 9 LUNI (23.12.2007)

Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput