Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (125)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_patrick spune:

http://media.hotnews.ro/media_server1/document-2008-10-14-4793709-0-lege-indemnizatie-mame.pdf

Asta era linkul, scuze!

Cristina, mami de Matei-Patrick (13.01.2008)

POZE DE TOT FELUL
POZE BOTEZ
FILMULETE
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_patrick spune:

Deci de la 1 ianuarie 2008, adoca intram si noi!

Cristina, mami de Matei-Patrick (13.01.2008)

POZE DE TOT FELUL
POZE BOTEZ
FILMULETE
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



azi, cand bitzi face 9 luni .. santa is back in town cateva pete timide .. sa fie CM ??? eu am avut un pic de durere de burtik ieri si alaltaieri ... sa ma loveasca asa ca miselu' .. pe nepregatite??

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



mami_patrick cred ca e o greseala ... in loc de 2009 au scris 2008 ..

pai daca ar fi asa ar fi tare frumos!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Eva Maria
Isabella Andreea
Alexandru Luca
Sa cresteti mari si sanatosi!!!


Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea -->NOU!!!
Bibi se face mare!
UITE CINE VORBESTE!!!

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Dam si noi raportul de 10 luni fara o zi:
10 kg si 200 gr
77 cm
Sanatoasa tun!



Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea -->NOU!!!
Bibi se face mare!
UITE CINE VORBESTE!!!

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Fetelor deci eu sant nebuna?Eu de la un an vreau sa-i dau Milumil junior si sa o tin asa pana la 3 ani?Gresesc?Nu ca mi-ar permite bugetul dar as face sacrificii daca asa ar fi mai bine pt ea...


Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea -->NOU!!!
Bibi se face mare!
UITE CINE VORBESTE!!!

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Ellenuta, hai ca m-ai distrat, dar cum trebuia sa vina ca sa nu te ia pe nepregatite? Pup fetele si tre' sa zic, chiar daca ma bati: Eva seamana cu tati! Bucatica rupta. Pe cuvant. Si sunt doi FRUMOSI amandoi, iar de tine stii deja parerea mea

Lapte praf cu arome, nr. 3 nici noi nu cred ca vom servi. Sincer, nu stiu, Nan 3 e cu arome? Daca e, va primi tot Nan 2 pana la 1 an jumate cel putin.

Ereena, ca si ancab, eu gulia i-am amestecat-o cu celelalte legume fierte. Nu stiu nici o mancare numai din gulii.

Despre noi:

-Mathias a papat azi in premiera papa de oameni mari. Paste cu sos de rosii (in care am mai pus putina ceapa tocata marunt, morcov, dovlecel, ardei gras, toate fierte in apa, nu prajite in ulei) + carnita de pui. Toate PASATE CU FURCULITA. Si a mancat copilul, pupe-l mama pe el de baiat mare.
-Markus e bolnav. Destul de tare. L-am luat ieri de la gradi foarte ragusit, il durea capul si ardea tare. Si tot face de ieri dimi febra, tot la 6 ore ii dau altceva. Plus nas infundat si stare generala proasta.
Am facut dimineata exudat faringian, dr. a zis ca pana maine cand iese rezult. nu ne da antibiotic, doar daca iese ceva streptococ sau alt crocobaur. Dar sunt trista, ca e asa de moale, azi a dormit de la 10 la 12, cred ca de cand era bebe nu mai dormit intre orele alea.....offf, puiu mamii drag.....

Eu sunt tot mai obosita, Mathias pe langa cele 2 treziri pt. lapte a mai avut inca 2-3/noapte (in ultimele 2 nopti), nu stiu de ce, se ridica in fund sau chiar in picioare si incepe sa planga, nu vrea nici ceai, nici lapte nici nimic.....

Off si iar offf.....
Vreau la mamaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



azi, cand bitzi face 9 luni .. santa is back in town cateva pete timide .. sa fie CM ??? eu am avut un pic de durere de burtik ieri si alaltaieri ... sa ma loveasca asa ca miselu' .. pe nepregatite??



Cam a asta suna...eu tocmai l-am terminat pe al doilea, zilele astea fiind cu bebelina bolnava a trecut pe neobservate...mergeam la baie ca in transa...


Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei

Mergi la inceput