Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (123)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

Citat:
citat din mesajul lui stancutza

Am pus gizuta sa doarma. Cu temperatura 37,7. Nu e mare, stiu, dar ARDEA. Cap (mai ales la spate), gat, manute. Mainile de fapt le avea cand fierbinti cand reci. I s-a rupt tusea, dar nu tuseste prea des. Am dat-o cu un puf de Tantum Verde, asta aveam. I-am dat si Nurofen, la 6 ore de la primul antitermic. Sper sa aiba o noapte bunicica ea, eu o sa-mi pun ceasul la 2 ore sa o verific. De fapt, o sa-l implic si pe tati.

Oricat m-as mai necaji pe el, oricat l-as boscorodi si oricat m-ar enerva, isi spala din pacate cand reuseste sa faca lucruri asa bune precum aceste fotografii: http://www.flickr.com/photos/oaspetele_de_piatra/sets/72157607896710444/show/ Este vorba despre repetitia la un spectacol de-al lui Razvan Mazilu. Mai e un avantaj cu hobby-ul asta al lui: cand vine acasa si se apuca de descarcat pozele, stiu pe unde a fost :-)))

Incerc sa glumesc, de fapt sunt - normal - ingrijorata cu raceala Sofiei. Si febra, si tuse, poate rosu in gat? Mucisori nu are, atata ii lipsea saracuta. Nici n-am stiut cum s-o imbrac, in ideea ca poate are si frisoane si doar un body nu i-ar fi de ajuns. In fine, numai dileme.

Ma duc la dus si la nani, pana la trezirea de control. O noapte usoara si lipsita de griji sa aveti!

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei

Stancuta sper sa fie bine cu Sofia mica la noapte,D-ne rau i cu ei bolnaviori,pusi pt piticuta
nu pot sa vad poze....de ce?

Sara Ioana 15.02.2008

POZELE NOASTRE
ASA MARE SUNT ACUM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



stancutza iti urez o noapte usoara! si eu fac planton .. avea 38,4 eva .. i-am dat nurofen, sper sa fie ok peste noapte!

lala tu, invizibila???? hai ca vin cu shlapu'! vazut pozute! ce haioasa e cu ochelarii aia si ce eleganta e in costumasul rosu, tare tare frumoasa bibi!!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

Citat:
citat din mesajul lui ceska777

Eu cred ca ma apuc iar sa notez atent cat si cum papa copilul asta!
Azi a mancat 190g legume (un borcanel) si a impartit in doua un borcan de fructe cu cereale de 250g, dimineata si dupa masa. A baut in rest lapte cam la 600ml azi dar e o exceptie! ziceti si voi daca nu mananca putin?


LA MULTI ANI clopoteilor sarbatoriti AZI!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump - 9 LUNI (23.12.2007)

Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra


si eu mam vaitat cap trecut ,dar macar voi sunteti in parametrii cu laptele,noi nu
dpdv mie nu mi se pare ca papa putin,Sara de ex papa multa papica solida dar putin lapte care e mult mai important decat papa solida la varsta ei,chiar nu stiu ce sa iti zic,...eu zic ca i bine ceska ,serios,i bine ca bea mult lapte,adica in parametri

Sara Ioana 15.02.2008

POZELE NOASTRE
ASA MARE SUNT ACUM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Stancutza,
frumoase poze faci tati vostru! Mai ales cele cu voi doua! O sa vezi ca o sa treceti cu bine noaptea asta!
Si eu fac multe fotografii si cel mai mult imi place sa imi fotografiez baietii! Mi se pare si asta un gest prin care le arat cat ii iubesc (si pe tati asa cum e el).
Nu prea imi vine sa recunosc dar: in primul album al lui Benji eu apar cu el in 4 poze iar tati in cel putin 25-30!!!! In album sunt atent selectate doar pozele reprezentative (), altfel nu ar avea loc toate cele 1500. Cand i-am reprosat odata ca el nu ne iubeste pe mine si Benji ca nu ne face poze, sau ca ei apar mereu in poze a zis ceva de genul" Stii ca poze din astea cu mine si copilul sunt bun material la divort?!" Am crezut ca nu aud bine, cred ca m-am inverzit si a recunoscut si el ca a facut o gluma proasta! De fapt vroia sa zica ca aparand in atatea ipostaze (dragastoase) cu fiul orice judecator i l-ar incredinta lui, ca mama e (in poze) marea absenta! Doar ca ea le face pozele cu cei doi ....
Se vede ca e tarziu sunt bolnava si singura acasa, nu? Benji doarme cutu doarme...eu fac fotografii la luna!

LA MULTI ANI clopoteilor sarbatoriti AZI!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump - 9 LUNI (23.12.2007)

Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


stancutza tare frumoase poze face tati!! e tare talentat!

lala era vorba de lalad .. pupicei

eu ma duc la nani .. va pupacesc!

noapte buna!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Ellenuta stiu ca ticketul era gresit, am vazut si eu.
Vene f mandru.Ioana nu se trezeste noaptea deloc, a avut o per de 2-3 nopti cand se trezea, probabil ii era sete, dar dupa aia nu am m avut tb cu ea, doarme toata noaptea. De mancat, manca f bn Mathias, in schimb Ioana mananca m putin, vreo 200 g mancare solida, 400 ml de lapte, fructe cu biscuiti vreo 100 g+ cereale 80-100g, dar e bine ca mananca si atat, decat numai dulce, cum mananca fetita prietenei mele dulciuri si lapte, cateva lingurite de mancare.

Lala 20am vazut poze cu printesa ta, e tare draguta.
ceska777multumim.
Acum sa ma laud si eu cu sotul meu, care e m tot timpul acasa sta cu Ioana, iese cu ea afara, azi de ex a dat cu aspiratorul, tot e bine.

Ioana la 5-8 luni
Poze
www.youtube.com/watch?v=Ng9t0dh34Jk" target="_blank">Filmuletele Ioanei
Alte poze si filmulete cu IOANA


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

Citat:
citat din mesajul lui ceska777

Stancutza,
frumoase poze faci tati vostru! Mai ales cele cu voi doua! O sa vezi ca o sa treceti cu bine noaptea asta!
Si eu fac multe fotografii si cel mai mult imi place sa imi fotografiez baietii! Mi se pare si asta un gest prin care le arat cat ii iubesc (si pe tati asa cum e el).
Nu prea imi vine sa recunosc dar: in primul album al lui Benji eu apar cu el in 4 poze iar tati in cel putin 25-30!!!! In album sunt atent selectate doar pozele reprezentative (), altfel nu ar avea loc toate cele 1500. Cand i-am reprosat odata ca el nu ne iubeste pe mine si Benji ca nu ne face poze, sau ca ei apar mereu in poze a zis ceva de genul" Stii ca poze din astea cu mine si copilul sunt bun material la divort?!" Am crezut ca nu aud bine, cred ca m-am inverzit si a recunoscut si el ca a facut o gluma proasta! De fapt vroia sa zica ca aparand in atatea ipostaze (dragastoase) cu fiul orice judecator i l-ar incredinta lui, ca mama e (in poze) marea absenta! Doar ca ea le face pozele cu cei doi ....
Se vede ca e tarziu sunt bolnava si singura acasa, nu? Benji doarme cutu doarme...eu fac fotografii la luna!

LA MULTI ANI clopoteilor sarbatoriti AZI!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump - 9 LUNI (23.12.2007)

Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra






ce soada esti"fotografii la luna"
si eu m-am ofticat odata ca eu cu fata am mult mai putine poze decat ei doi si eu stau 24 din 24 cu ea,si sa schimbat treaba,acum ne pozeaza intruna,nici mie nu mi sa parut corect


Sara Ioana 15.02.2008

POZELE NOASTRE
ASA MARE SUNT ACUM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Stoisor,
ca a baut azi 600ml e o EXCEPTIE! Normal bea la 5 dimineata cam 160-180, cand se trezeste spre 7:30 uneori accepta lapte ( 70-150ml), urmeaza mese solide, uneori inainte de somnul de Žla pranz mai bem 120ml iar seara la culcare eu fac 200ml dar el bea cat are chef: 150ml,170ml depinde. Azi a baut seara 140ml!
Cand aud de bebei care trec de 200ml la o portie.... uF!

LA MULTI ANI clopoteilor sarbatoriti AZI!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump - 9 LUNI (23.12.2007)

Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

numai eu nu pot vedea pozele stancutei?
am luat un virus pe laptop sapt trecuta,unul urat,a fost dus la doc,a sters tot din el si a reinstalat windows-ul si am multe lipsuri in el,azi l-am reprimit curat.....oare de aia nu pot vedea?
mi lene sa ma ridic la calculatorrrrrrrrrrr

Sara Ioana 15.02.2008

POZELE NOASTRE
ASA MARE SUNT ACUM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Stoisor,
da, fac poze la luna! Am facut de fapt: soarele abia apunea si luna era deja pe cer iar Benji are la geamul de la dormitor lipit un ingeras cocotat pe un corn de luna si am tras in poza luna de afara si cea din geam..... pun maine pozele...
Stai sa imi aduc aminte cand a aspirat ultima data sotul meu...

... in seara asta fac campanie de denigrare! Doamne iarta-ma!

LA MULTI ANI clopoteilor sarbatoriti AZI!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump - 9 LUNI (23.12.2007)

Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput