Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (123)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Am inceput un nou capitol, sper sa fie unul cu vesti mai bune.
alinaatudor nici eu nu imi fac griji, va merge ea, totii bb fac aproape acelas lucru, m dvm sau m tarziu.
Ven noi stam la casa si e m rece, facem focul dar dim se m raceste, nu m-am suparat.
stancutzamultumesc mult.Sper sa vii cu vesti m bune.
Lala 20cum am zis mai sus , la noi e rece pt ca stam la casa. Pana la urma fiecare isi creste copii cum vor.
ceska 777multumesc de urare.

Am fost azi afara si am facut poze, aici le puteti gasi si filmulete.
O filmarecu Ioana cum se tine de patut.
Sa o vedeti si pe Ioanacum arata la 5-8 luni.


Ioana la 5-8 luni
Poze
www.youtube.com/watch?v=Ng9t0dh34Jk" target="_blank">Filmuletele Ioanei
Alte poze si filmulete cu IOANA


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Alina, am inteles. Stiu cum e la casa cu foc cu lemne. Dimineata e rece bine.
Ah, si sunteti tare frumusele in pozele de azi. Tati e mandru rau de fetele lui, asa-i?

Doc, sa-ti zic welcome to the club? Mathias de la 5 luni a inceput sa se trezeasca noaptea pt. lapte, mai intai 1 data (la 1-2 noaptea), mai apoi de 2 ori (si la 4-5). Si in ziua de azi face la fel. La 1-2 bea 210 ml, la 4-5 bea 180 ml.
Chiar, mai este vreun bebelus care bea la sticluta lapte si se trezeste de 2 ori pe noapte? Cred ca suntem.....unicat!

Ziua mananca bine, 3 mese solide, plus un bibe sau doua (!!) de lapte la culcare. Cereale in lapte nu vrea nici sa vada.
In total, cred ca bea 700-800 ml lapte pe zi. Plus vreo 500-600 gr solide.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Elle...daca la mine te refereai...am fost mai toata ziua pe forum,dar in umbra,in ultima vreme ma simt cam invizibila(stiu ca nu e cu intentie si nu ma supar,doar sa nu fi suparat eu pe cineva) si prefer sa stau mai in umbra.
Apropo am pus si eu "cateva" poze noi da se pare ca nu a observat chiar nimeni,dar iarasi eu nu ma supar...
Nici sotul meu nu a ramas de prea multe ori singur cu bibi,pt ca am preferat s-o chem pe mama si eu cu tati sa facem curatenie impreuna,defapt curatenie am facut aproape mereu impreuna.


Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea -->NOU!!!
Bibi se face mare!
UITE CINE VORBESTE!!!

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

seara buna,zuze buburuze

astazi am fost la bunica la tara .matei a fost extaziat de animale,iau placut gastle cel mai tare ,chiuia la ele si le sasaia .a jumulit un pui si pisica .

alinatudor,eu l-am scos pe tata din casa, l-am luat de mana si l-am scos la propiu pe usa,pentru ca a avut upeu sa se ia de sotul meu, ca e asa si pe dincolo. si de multe ori m-am certat cu el,din cauza lui matei ,norocul lui era ca eram la el in casadoar nu era sa il scot de acolo . socrela nu indrazneste sa comenteze ca ii iau gatu', ma stie ca sunt nebuna am vazut si pozele, stefi parca e din reclama la anvelope michelin. superba

ven, cum gatesti sfecla rosie si gulia? eu nu i-am dat lui matei inca .pt gat si raguseala am folosit ei eu pastilutele de care spunea lalaD.au avut efect.

lalaD,vroiam sa te intreb cum ai gatit conopida,dar am vazut ca ai scris deja. eu stiam o reteta la cuptor ,nu mai stiu daca o am notata .

MATEI
Primul 5.10.2008

PITICUL URIAS
O MINUNE DE 8 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Ven,
si Benji pana de curand se trezea de doua ori pe noapte pe la 1-2 si apoi 4-5. A ajuns sa se trezeasca intr-un tarziu numai o data pe la 3 iar de mai bine de vreo saptamana se trezeste in jur de 5 dimineata (cam ca Andrei al laleiD) si nu intotdeauna adoarme rapid la loc...eu sper sa ajunga sa doarma intins pana la 7 dimineata nu mai mult! El ziua doarme f putin azi 8 decatvea zile de fapt ) 1singura tura de aprox 2h. Noaptea doarme in medie 9ore, intre 20-21adoarme el.
Acuma ca l-am laudat pe forum o sa isi reia precis obiceiul cu treziri multiple!

LA MULTI ANI clopoteilor sarbatoriti AZI!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump - 9 LUNI (23.12.2007)

Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Ioanact cred ca ai inteles gresit dar eu nu am zis nimic de cat de rece e in casa sau cum imbracam copiii,chiar nu inteleg ce ai vrut sa zici...


Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea -->NOU!!!
Bibi se face mare!
UITE CINE VORBESTE!!!

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Ioanact vazut pozele cu voi ...o familie fericita...


Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea -->NOU!!!
Bibi se face mare!
UITE CINE VORBESTE!!!

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Am pus gizuta sa doarma. Cu temperatura 37,7. Nu e mare, stiu, dar ARDEA. Cap (mai ales la spate), gat, manute. Mainile de fapt le avea cand fierbinti cand reci. I s-a rupt tusea, dar nu tuseste prea des. Am dat-o cu un puf de Tantum Verde, asta aveam. I-am dat si Nurofen, la 6 ore de la primul antitermic. Sper sa aiba o noapte bunicica ea, eu o sa-mi pun ceasul la 2 ore sa o verific. De fapt, o sa-l implic si pe tati.

Oricat m-as mai necaji pe el, oricat l-as boscorodi si oricat m-ar enerva, isi spala din pacate cand reuseste sa faca lucruri asa bune precum aceste fotografii: http://www.flickr.com/photos/oaspetele_de_piatra/sets/72157607896710444/show/ Este vorba despre repetitia la un spectacol de-al lui Razvan Mazilu. Mai e un avantaj cu hobby-ul asta al lui: cand vine acasa si se apuca de descarcat pozele, stiu pe unde a fost :-)))

Incerc sa glumesc, de fapt sunt - normal - ingrijorata cu raceala Sofiei. Si febra, si tuse, poate rosu in gat? Mucisori nu are, atata ii lipsea saracuta. Nici n-am stiut cum s-o imbrac, in ideea ca poate are si frisoane si doar un body nu i-ar fi de ajuns. In fine, numai dileme.

Ma duc la dus si la nani, pana la trezirea de control. O noapte usoara si lipsita de griji sa aveti!

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Eu cred ca ma apuc iar sa notez atent cat si cum papa copilul asta!
Azi a mancat 190g legume (un borcanel) si a impartit in doua un borcan de fructe cu cereale de 250g, dimineata si dupa masa. A baut in rest lapte cam la 600ml azi dar e o exceptie! ziceti si voi daca nu mananca putin?


LA MULTI ANI clopoteilor sarbatoriti AZI!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump - 9 LUNI (23.12.2007)

Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

Lalitaaaaaa nu fi supi,cred ca sunt cea mai rea zuza,tot timpul vad poze dar nu comentez decat foarte rar,le-am vazut lala si
sti ca datorita tie are Sari cercelusi nu?pai tu invizibila,pt cine ?pt mine?NU....hai la o pipa

Sara Ioana 15.02.2008

POZELE NOASTRE
ASA MARE SUNT ACUM

Mergi la inceput