Puiuti de Randunici 2008!! (111)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Luny, am vazut ca deja ti-au spus fetele, SA NU dai preventiv nimic la copil, nu are nici un rost!!

Bubule, ma bucur ca ai distrus marele paianjen!!Din nou , ma intreb cand ai timp sa le faci pe toate!!!A, ce ai mai gatit azi??

Simo, si io ma duc la Brasov!

Kya, sa stii camie imi place Paypal-ul si plata cu cardul on line, e fffffffoarte comod, eu asa imi platesc toate facturile si asa fac si cumparaturi de pe internet (unde se poate)

Violeta, eu fierb legumele intr-o veselie, chiar nu mai am timp si de aburit!

Livi Mamica de Iris Miruna (12.03.2008)

Pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lyvy

Ariel, cum puii mei se poate incurca Liv 52 cu Septilin????.Cutia de Septilin e mult mai mare decat cea de Liv.NU INTELEG cum se poate!!!


asta era pt mine? sau pt farmacista?
eu, la cat de chiauna am fost...chiar nu am observat ca e diferentza de marime ...farmacista...probabil ca am capiat-o eu cu picaturile mele pt urechi...oricum, cred ca aveam nevoie si de niste liv, la cate kk-turi am inghitit in ultima vreme, cred ca ficatul meu e trist...

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

Save the Earth /Is the only planet with chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

Citat:
citat din mesajul lui clauclau

Super baita mi-am facut, m-am distrat cu fata de numai! Am renuntat la spuma ca sa ma pot juca cu Rebe in cada si la un moment dat mi-a ochit sanii , s-a pus pe mine si a inceput sa suga si in acelasi timp dadea din picioruse in cada ca brotacelul. A fost super faza, era de filmat...





Mami de Sean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Clau, ti-ai tras masinutza in 2 locuri, si ce faci cu cupchii???
Din ce an e?? Sau e noua???Ce motorizare are???

Daca tot sunt la subiect, pentru cele care stiau ca-mi schimb masina, mi-am schimbat-o in august, mi-am luat Audi A4 , sunt ffffffffffffoarte multumita de ea, nu se compara cu nimic din ceea ce am avut sau ce am mai condus!!!

Livi Mamica de Iris Miruna (12.03.2008)

Pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu05

Gecko , spor la invatat si tie si nu te necaji ca nu papa bursucelul. Am vazut ca te-ai labastrit si iti sta tare bine!

Ariel, am scos plusurile in balcon de doua zile, au stat la aer, o sa mai pun vreo 4-5 la loc si restul in punga in dulap, sa nu se mai aseze praf mult in camera . Bubitele i-au trecut lui Vlad.


labastrit??? mi-am batut capul sa inteleg ce a facut gecko....ma gandeam ca e un regionalism, ceva...apoi m-am prins s-a albastrit???

tu ai aer pe balcon??? buuun! eu am praf si funingine de la trafic . si eu las la indemana tot 3-4 plusuri, mai ales ca alex le ignora total...restul in sac. si lunar le inlocuiesc si atunci constata cu uimire ca "tareeee dragutza e jucarica asta!!!" si se joaca cu ea vreo juma de ora si gata...
ma bucur ca a scapat de bubitze...dar ai aflat de la ce au fost?

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

Save the Earth /Is the only planet with chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

Citat:
citat din mesajul lui lyvy

Violeta, eu fierb legumele intr-o veselie, chiar nu mai am timp si de aburit!



Livi, eu pun legumele intr-o oala care are gauri si se pune intr-o oala mai mare pe fundul careia pun niste apa, nu multa, cat sa faca aburi, si acopar totul cu un capac. Asta e steamerul meu, un set de 2 oale. Deci practic in loc sa le fierb in apa, le pun deasupra apei. Timpul de aburire este acelasi cu timpul de fierbere. Singura deosebire este ca am o oala/sita de spalat in plus, dar asta nu ma deranjeaza.

Mami de Sean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Ariel, nu erau pentru tine!!!!Iar dna nu are nici o scuza, putea gresi la fel cu medicamente periculoase.De fapt, Doamne fereste, ii se poate intampla oricui!

Livi Mamica de Iris Miruna (12.03.2008)

Pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

si azi teo a fost baiat dulce:) sa functioneze oare in cicluri lunare??? ca s-a "defectat" in ziua cand a facut 5 luni si s-a "reparat" in ziua in care a facut 6 luni...
cred ca taraboiul i se tragea de la oboseala. m-am prins! nu poate sa doarma afara, asa ca, la orele de somn trebuie sa fiu in casa. a dormit azi 2 runde de cate 3 ore fiecare, ieri una de 3 si una de 4 , apoi s-a trezit, a papat si a ras cu chiote. plus ca s-a culcat singur, singurel, si-a tras prosopelul pe ochishori si nani dulce:)
asa baiat mai zic si eu!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

Save the Earth /Is the only planet with chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Vad ca multora vi s-a parut ca incep cu prea multe legume. Hai sa va spun ce i-am pus azi in supa-crema care a fost piure mai mult: morcov, cartof, dovlecel, pastarnac, gogosar , praz si patrunjel-frunze. Si dupa 7 zile bagam carnea - 50g la doua zile.

I-a placut mult si in loc de 2 lingurite cum mi-a zis pediatra cred ca i-am dat vreo 4-5. Cand am terminat, i-am zis"gata" si am luat eu o lingurita. A inceput sa ma certe ca-i mananc mancarea...a fost asa simpatic...
http://good-times.webshots.com/photo/2836277290103382524UKglCt

Valentina si Matei (10.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Violeta, aha am priceput!!!

Clau, faina faza de suflet cu Rebe in cada, si eu am mai patit-o cand stau cu ea langa mine in pat, se repede la mine , si ia sanul prin tricou. E foarte dulce cand face asta!!!

Livi Mamica de Iris Miruna (12.03.2008)

Pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput