Pepenasi de iulie-august 2008 (20)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Bufi

www.b e b e s t o r e. ro
Fara spatii...A fost 16 ron.
Pup

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa si Vil parinti fericiti de Anais

Caruciorul rosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Mie nu imi cade parul. Niciodata nu mi-a cazut. Abia daca mai gasesc uneori cate un fir pe perna sau pe perie... Nu stiu unde sunt acele 20 sau cate zice la carte ca tre' ca pice zilnic si sa fie normal....

PS _ Obsesia mea capitala este PARUL prin casa! Daca imi cadeau atatea fire, ma tundeam cheala si mi-l tatuam!!!

Mai, LASATI MESS-ul, ca si pe altii intereseaza discutia.

FLO - sarmale neica?? Cum se pune, macinat sau asa, bobite?? Scrie acolo ca da si pofta de mancare.... Hmmmm... Claar.... Grasa si frumoasa si cu chef de secs


NARCI - de care cuburi zici? De fapt, nu conteaza. Eu n-am vazut copil sa fie interesat de jucarii aproape.... niciodata! Pe la 10 luni se juca' cu sticle goale de juma' de kil de apa, iar noi umpluseram deja juma' de camera cu jucarii. De exemplu, nu a interesat-o prea curand sa bage forme de-alea in locul potrivit. Desi putea. Se straduia sa le bage pe unde NU trebuia, ca sa vada daca totusi incap, si unele incapeau! Daca stateam langa ea, se distra sa participe cateva secunde, dupa aia trebuia sa bag eu piesele. La un an si vreo doua luni potrivea piese de puzzle de lemn, din cele cu tzumburuc, cu animale si alte chestii. Astea ii placeau.
Chiar si acum, ii place sa adune trofee, le vrea pe toate, dar de jucat nu se joaca foarte mult. Se joaca uneori cu cate o tampenie de nu imi vine sa cred. Sigur, are momente cand se joaca o zi intreaga cu un tren. Parca cu trenul se joaca cel mai mult. Dupa papusi.
Da' de ce intrebi, vrei sa ii iei cuburi fiica-tii sau aveti vreun cadou de facut?


Anca mami de Eliza si Erika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Bujo
Sa aveti parte de vreme frumoasa maine la botez, de un Filip fermecator si cumintzel...si Doamne ajuta
Astept poze

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa si Vil parinti fericiti de Anais

Caruciorul rosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Da mey Ankule...Da mi-a ramas in cap ca ai zis tu intr-un mesaj ca pe la 3 luni i-ai luat cuburi de lemn parca Elizei, sau ceva de genul si ca iti inchipuiai ca o sa se apuce sa le introduca in forma corecta si ca pana la urma Eliza le-a folosit doar la lins...

Cine ce discuta pe mess???

Diarux, am sesizat ca astazi nu m-ai pupat.

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa si Vil parinti fericiti de Anais

Caruciorul rosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut fetele!

Am vrut doar sa va salut inainte de a merge la culcare.
Am mai sters si eu din poze, da maine pun altele Eu oricum stergeam mereu din ele ca nu-mi place sa las multe, eu am si la semnatura insa mai multe cu Stefan decat cu Matei.

Sunt franta de oboseala si este mult trecut de miezul noptii...am, fugit la nani!

in grup organizat si pt anaxena si Ileanna un special sa castige fetele primele 3 locuri!!!!

Ana - mami de Stefan (19 august 2004) si Matei (14 iulie 2008)
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim

"gradina de flori" - noi constructii
Alexandru Matei - poze - BOTEZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Hellau! Noi suntem pe ultima suta de metri cu botezul, care va fi maine, 12 oct. De-aia n-am intrat prea des sapt asta ca am avut de alergat incoace incolo, iar seara cadeam rupta. Dar de citit am citit tot. Si-acum, despre botez: culmea culmilor, , voi va plangeti de scufundatul bebeilor in apa, la noi nu prea se mai practica asta, ii uda putin pe caput si gata. Dar al meu sot, capos din fire, nu si nu, ca el vrea botez de-adevaratelea, nu numa asa, de ochii lumii. Ca el vrea cristelnita, si sa-l bage pe Nicholas in apa de tot. Jaba am insistat io ca nu e momentul, ca de-abia am trecut de raceala, ca e prea frig in biserica, nu si nu, ficioru lui tre botezat asa, calumea. Asa ca l-o pus pe bietu popa sa se apuce sa caute cristelnita, care e folosita una de 4-5 biserici (daca o mai folosesc), sa i-o aduca expre pe 12 oct de pe unde era imprumutata. Noh, asta este, sa speram ca trecem cu bine si de baldabac! Desi io ma rugam la toti sfintii sa nu mai gaseasca popa cristelnita! Apa va fi calda doar daca ducem noi o oala mare sa o incalzeasca ei acolo pe un resou, ca ei n-au apa calda si nici in ce s-o incalzeasca. Cat despre taxa, noi am platit doar o chitanta de 10 ron, si probabil ca o sa mai dea nasii ceva la popa, dar nu mai mult de 100 ron.
Ankalaura, vazut poze cu Erika. Nicholas indragostit pe loc. Ne-o dai? Ca nu mai putem fara, suspinam noaptea in somn dupa ea! Si io m-as mandri cu asa cuscra cinasa ca tine! (oare ii fi stiind ce-nseamna? ca vine din ungureste , cinash, adica frumos, dragut) Si-n plus am descoperit ceva, ziceai ca i-ai facut Elizei botezul pe 12 oct? Si nasa (una din ele) are o fetita (cu un an mai mare decat Eliza) pe care a botezat-o tot pe 12 oct. Deci te-am convins, ne incuscrim? Sper ca nu e data deja Erika...
Ana, votat!
Si fara suparare, votat si ileanna, ca-mi place tare mult si de ea.
Mada, , sa dea DD sa-ti rezolvi cu bine toate problemele. Pup si fetele scumpe, vazut pozele!
Hai ca trimit mesajul asta si revin.

Adriana mamy de Nicholas Cristian 19.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

NARCI - Avea vreo 6 luni Eliza pe atunci, si erau niste cuburi de plastic, de-alea ca un lego gigant, cam asa ceva...
Am invatat un lucru foarte important de cand sunt mama... cam nimic nu se intampla CUM vrei tu, CAND vrei tu, UNDE vrei tu... Parca iti face in ciuda copilul, in imaginatia lui fara limite pe care tu, parinte, esti PREA INGUST ca sa o mai pricepi. Pe cuvant! (aici nu zic de tine sau de mine, ci de toti, e un "TU" din ala general... sa ne zic DIARUXUL cum se numeste gramatical.... Inclusiv sau cum??) Zi de zi o sa ai cate o revelatie cel putin, si iti vei spune "Bai nene, da' babeta mai sunt! Nu mi-a dat prin cap chestia asta! Uite ca i-a dat copilului!"

Revenind la tema, de obicei obiectele, jucarii sau nu, vor avea alta destinatie decat ce scrie in prospect.
Bicicleta va fi o foarte buna scara pentru cocotat pe mobila, de exemplu.
DAR, tu incearca. In mod sigur cand va fi parinte, copilul tau va stii foarte bine la ce folosesc cuburile sau bicicleta si a incerca, la randul sau, sa isi invete copiii, care, la randul lor, vor folosi toate chestiile astea asa cum vor ei

AteBeule - stai sa ma uit la poze, sa vaz daca Nicholasul tau e de nasul fetei mele Nu ne-a luat inca nimeni ca suntem de-alea cu fite, care asteapta sa fie curtate indelung...
Hmm... re-vazut pozicile...
Mai, ce sa zic, parca imi place freza si ochii copilului astuia...
Hai mai sa nu zic nu



Anca mami de Eliza si Erika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Aa, AteBeule - si inca o chestie. Body de-ala cu marginea verde avem si noi, dar cu maneca scurta Nu stiu daca nu cumva ale noastre au elefanti, dar e THE SAME.
In plus, ma gandesc eu ca daca ma-sa a tocit atata pana sa vina el pe lume, bag sama ca tre' sa fie baiat destept.

Anca mami de Eliza si Erika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

buna dimineatzaaa!!!

eu nu ma mai satur de somn

mai am un pic si termin salonul,va datzi seama!!!o sa ma linishtesc in curand!!



Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=1" target="_blank">votati-ma la mamici pe DC-anax1&anax2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Ankule, multumim de accept! Ia de-aici pt. nora si pt. cuscra! Si sa stii ca Nicholas e dastept ca are fruntea lata ca ma-sa!
Am mai sters din pozele de pe picasa ca erau prea milte dar avem la semnatura destule. Si o sa mai punem dupa botez! la semnatura avem si filmuletz!
Fug ca s-a trezit!

Adriana mamy de Nicholas Cristian 19.07.2008

Mergi la inceput