Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (96)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Uite pozele promise. Sighisoara

Roxi cu tine nu mai vorbesc.... pana dimineata! Sau am si vorbit?
Rein multumesc de cuvintele frumoase!

Carmen sanatate lui Vlad, e grea perioada asta...

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

O asa dimineata, aproape de pranz?

Kitty, superbe poze, iar Sighisoara.... unica, sublima.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

ooo, KITTY, ultima data cand am fost la sighisoara eram bortzomega....frumoasa calatorie ati avut, fotograful bun, da' cu copilul ce ati avut de l ati trantit la pamant? si era si ala mai micu'...
CRINA: ce a crescut maya! ia uite o in picioare! am vazut filmuletzele, din pacate na m sonor...ati tuns o? adica, tuns o, tuns o? ref la site ul cu poze, cred ca numai tu, logata cu user ul tau, vezi poza mayei, iti dau si baietii un bonus ca te ai activat la ei
RADCARMEN: nasol cu cresele si gradinitele. si eu am o retinere la copiii bolnaviori, scosi de mame la joaca, care si impart muculetii cu ceilalti. dar cred ca sint oricum responsabile cu copilul lor, si posibil gandesc sa nu l rupa de mediul in care activeaza curent. sa va faceti bine!
CARMENEFR: nu mi fac vaccin, nu ma gadesc nici la ea deocamdata. stiu tot ce s a scris pro si contra. daca exista contra nu vad care ar fi scopul subversiv al unor pareri aruncate la deruta, deci probabil e ceva documentat si mai bine sa tin cont de asta. un test papan, controale periodice, grija multa si poate e mai bine. asta ptr mine. ptr fiica mea, mai trece vremea, mai creste, o buna educatie si mai vedem...
ANE: eu stiam ca toate apele potabile au continut de fluor. pe langa clor. ca n tabelul lu' mendeleev, alaturati ca fratii
ELYANNA: nu omit eu sa ti raspund ca stiam de elena, ai mai povestit tu. eu zic sa i maresti doza de fluor cand vrei s o potolesti

a racit si nora, cred ca din vina mea... am scos o in parc sambata, la joaca, a fost vant vreo juma de ora si cred ca i a fost rece. acum ii curge nasul, in rest e la fel de zglobie si sturlubateca.
va pup, o zi fumoasa!

mama de papusha si cateodata balaur, Nana
Asa creste o fetita

Varsta mea

Everyday is the right day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

ooo, KITTY, ultima data cand am fost la sighisoara eram bortzomega....frumoasa calatorie ati avut, fotograful bun, da' cu copilul ce ati avut de l ati trantit la pamant? si era si ala mai micu'...
CRINA: ce a crescut maya! ia uite o in picioare! am vazut filmuletzele, din pacate na m sonor...ati tuns o? adica, tuns o, tuns o? ref la site ul cu poze, cred ca numai tu, logata cu user ul tau, vezi poza mayei, iti dau si baietii un bonus ca te ai activat la ei .
RADCARMEN: nasol cu cresele si gradinitele. si eu am o retinere la copiii bolnaviori, scosi de mame la joaca, care si impart muculetii cu ceilalti. dar cred ca sint oricum responsabile cu copilul lor, si posibil gandesc sa nu l rupa de mediul in care activeaza curent. sa va faceti bine!
CARMENEFR: nu mi fac vaccin, nu ma gadesc nici la ea deocamdata. stiu tot ce s a scris pro si contra. daca exista contra nu vad care ar fi scopul subversiv al unor pareri aruncate la deruta, deci probabil e ceva documentat si mai bine sa tin cont de asta. un test papan, controale periodice, grija multa si poate e mai bine. asta ptr mine. ptr fiica mea, mai trece vremea, mai creste, o buna educatie si mai vedem...
ANE: eu stiam ca toate apele potabile au continut de fluor. pe langa clor. ca n tabelul lu' mendeleev, alaturati ca fratii
ELYANNA: nu omit eu sa ti raspund ca stiam de elena, ai mai povestit tu. eu zic sa i maresti doza de fluor cand vrei s o potolesti

a racit si nora, cred ca din vina mea... am scos o in parc sambata, la joaca, a fost vant vreo juma de ora si cred ca i a fost rece. acum ii curge nasul, in rest e la fel de zglobie si sturlubateca.
va pup, o zi fumoasa!

mama de papusha si cateodata balaur, Nana
Asa creste o fetita

Varsta mea

Everyday is the right day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen94 spune:

darius e cu febra.
acum e mai binisor.....aseara a avut 39.3......a fost groaznic.am trecut la sosete cu otet,nu am avut sorti de izbanda cu impachetari,a facut convulsie febrila.atunci ne-am speriat rau de tot.nu a vomat,urla si tremura si umbla prin casa si ne respingea si tremura de ziceai ca face o criza de epilepsie.cu greu am reusit sa-l facem sa bea lichide,nu a dormit decat de la 4 la 6 dimineata.
i-am facut o supica.sper sa-l convig sa o bea macar in bibe.

nu am citit din urma,dar promit sa recuperez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

Am si eu o mare rugaminte la voi, am nevoie urgent de Pregnyl si nu am gasit nicaieri. Cine stie daca la Bulgari gasesc, ca se duce si imi cumpara sotul de acolo. Eu inainte de al avea pe Mihaita am 2 sarcini oprite in evolutie. Am fost la control si e bine, dar trebuie sa fac tratament pana in saptamana a 12 ca sa nu am probleme. Care stiti va rog sa imi spuneti.


MIHAITA 31 MARTIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

N-am scris de o mie de ani,sau de doua ?,dar cand am vazut albinutele pe pagina a doua...

DEci,tot pe scurt:am fost in vacanta(cica concediu de odihna),ar fi fost supeeeerb daca nu ne zapacea David...l-a alergat pe saracu' tati...
Ne-am si bronzat un pic,din mers,am mancat mult,eu mai ales si ne-am intors..obositi.Mda,David a urlat la dus ca i-am stricat somnul de dimineata si la intoarcere ca..se plictisise,probabil.
Asa ca ne-a trebuit o saptamana sa ne mai revenim un pic...

Si pentru ca sa fie totul si mai "frumos",domnul David plange disperat la daycare,ca s-a dezobisnuit intr-o saptamana si,acum e si racit...a colectat el ceva,repede,ca e strangator.

Asa ca,draga Carmen 94,imi inchipui prin ce ai trecut cu Darius.Eu as fi sunat ambulanta,ca intru in criza cand sunt copiii bolnavi.

Kitty,mi-ai amintit de un loc tare drag mie...mi-au dat lacrimile...de dor

Cu poze revin cand ..imi revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Kitty fooooooarte frumos!

Pisikuta nu poci, oricat as vrea io s-o potolesc ca dupa aia ii patez dintii de la prea mult fluor

Eu m-am incapatanat si nu i-am dus la doftor... sper sa nu imi dau pumni singura dupa aia... Mi s-a parut ca ieri au fost mai bine... dar nu zic hop pana nu vad ca o tin asa cateva zile la rand... Oricum am de gand sa-i duc sa-i verifice dupa ce se pun pe picioare... daca sunt ok sau mai rau am facut
Deci baietii n-au mai vomat, Mihai a inceput sa tuseasca putin... Andrei inca tine mucii pentru el si ma enerveaza ca nu-i elimina... Iar Elena tuseste intr-un hal (cand tuseste... destul de rar)


si muuuuuulta sanatate bolnaviorilor!!!


EDIT: am pus cateva poze de zilele astea Octombrie 2008



Concurs "Mirese cu stil si farmec" ... s-a dat startul !!! Nasa la nunta surioarei: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=7" target="_blank">el1.jpg & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=10" target="_blank">ha2.jpg


Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

salutari si de la noi
incet incet ne revenim, domnisoara mi-a facut surpriza de data asta.... a inceput cu laringita, antibiotic sirop, pic de nas si ambroxol, a treia zi ziceai ca e noua, am avut si musafiri, in afara de o tuse productiva,si raguseala nimic... mucisorii se auzeau in gat dar nasul perfect curat...
a 4 zi... bomba ,febra,nu mai putea nici sa respire maraia si haraia pe piept, diagnosticul.. pneumonie acuta, am intrat pe injectii din fericire una la 24 ore, pe sprayuri de inhalat, pe predinson, pe eurespal, parca au aparut si ceva mucisori, dar culmea ff putini si transparenti...
acum suntem mai bine, zice dr, ca eu nu mai cred nimic, era bine dupa parerea mea si pe antib celalat si dintrodata bum
mai avem 2 zile de injectii, au trecut 5 deja, inca tuseste la fel, dar speram sa ne revenim repede, nu de alta dar.... evident ca fratisu nu putea rezista mult, desi a trecut 1 luna de gradi fara nimic, sapt ei de boala ia pus capac si lui, a inceput si el sa tuseasca, dar lui din fericire ( zic eu) ii curge si nasul, sper sa il pun pe picioare fara antib
sanatate la toti bolnaviorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Kitty, ce frumooooooooooooooooooooos e la Sighisoaraaa!!!!!

Eliano, traiam cu impresia ca stiu care e Andrei si care e Mihai, si parca ii nimeresc at cand ii vad in poze separati, da cand is amandoi in aceeasi poza si Ardeiu nu mai are mutra smecheroasa zau daca mai stiu care cine-i

Mady, cum e Razvanelu, nu ne-ai mai zis ce-o iesit la analizele alea?

doamna Karra, mai treceti cu niste poze cu Winnicu pe la noi!!!


bai, convulsii de la febra?!? cred ca ma speriam rau de tot, doamne feri. Sanatate si va pupam de la distanta sa nu ne virusam!!!

Riloasa, sanatate multa! era un anunt despre Pregnyl la umanitare, nu mai stiu daca e de actualitate. Nu poti a comanzi in farmacii? sa zici sa ti se aduca?



roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput