Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (96)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Eliana, ce e acolo la voi... clinica stomato. Nu sta niciunul prin Tei sa ma duc si eu la schimbat toata dantura dupa ce nasc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Acu am vazut pe webshot (aveam pagina deschisa cu pozele veveritei, ca in dreapta, unde scriu ei Make lasting memories with your photos - e poza Mayei. Astia pot folosi pozele pe care de pe albumele puse la ei pe site??? Ca eu n-am citit nicioadata termenii si conditiile de utilizare

Crina & Maya Georgia

15 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Crina nu e prea tarziu... ii poti da pt. dentitia definitiva, dar nu stiu de cand poti incepe... 3-4 ani cred... trebuie vorbit cu un dr. stomatolog de pici (pedodontie)...

Rein n-avem in Tei pantelimon sau mosilor


Concurs "Mirese cu stil si farmec" ... s-a dat startul !!! Nasa la nunta surioarei: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=7" target="_blank">el1.jpg & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=10" target="_blank">ha2.jpg


Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen94 spune:


La multi ani, Diana69!

Kitty................e tare clipul!!!!

elpower........sanatate la albinuta ta!

florin-a................mey,veverita ta a trecut la mesterit robinete,joaca sah!!! ce mai!!!! e scumpica foc!

Crina_mio....................si eu la cafeaaaaaa!la intrebarea despre webshot....nu stiu ce sa-ti raspund.mie imi apare acolo un album care are pe coperta un bebe scumpic de tot care se uita parca nedumerit la ceva cu ochii mari!!!!poza e in alb -negru.si la tine tot asa apare?




despre flour....................nu i-am dat si nici nu am sa-i dau.am intrebat si pediatrul si stomatologul.mi-au raspuns amandoi ca apa contine cantitatea necesara de flour.
incerc sa-i introduc in alimentatie alimente(peste,carne de vita,caise,cereale....) care contin flour decat sa-l indop cu pastile.....iar dupa parerea mea rezistenta dintilor depinde de zestrea genetica, alimentatie si igiena.
aici astia sunt super stricti privind medicamentatia la copii.
in afara de vit.D si tylenol cand este racit nu i-am dat nimic pana acum.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Diana69 Multi ani fericiti alaturi de cei dragi!

Carmen - probabil ca apa de la voi contine fluor, ca asta de la noi doar clor are.

Crina - asa apare si la mine, cu poza lui Raul ba pe o ceasca, ba pe o cutie. N-am intrat sa vad clar depre ce e vorba, dar cred ca au o oferta pentru materiale promotionale personalizate.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

La multi ani Diana 69!

Ela, Eliana sa treaca toate relele

Carmen 94 si io-s de acord cu Anne,sincer ,n-ai vrea sa bei apa de la "ghiveta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Offtopic, insa ne intereseaza pe cele care avem fete...

Citeam acum un articol despre vaccinarea fetelor de 10-11 ani impotriva virusului papiloma , care da cancer de col uterin...Ca e ciudat sa aplici cuiva care nu si-a inceput viata sexuala ceva care e destinat celor care sunt activi sexual...
Mda, s-ar parea ca sunt mai multe riscuri decat certitudini, mai ales ca in lume se foloseste doar de cativa ani...
Ideea e ca decat sa chinuie saracele fetite de cl.a IV-a, mai bine s-ar concentra pe preventie...si ca ar fi mai bine sa indrume toate femeile catre testul papanicolau, care e relevant in depistarea celulelor "care vor sa-si faca de cap"
Concluzia ar fi, ca in tara spagilor, cineva isi trage comisioane de pe urma introducerii acestui vaccin in tara...
Va dau linkul cu informatiile mai detaliate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Carmen mi se pare logic sa aiba rezultate la cele care nu si-au inceput viata sexuala... pt. ca e impotriva unor tulpini ale virusului HPV care se transmite prin contact sexual... odata luat degeaba faci vaccinul (stiu ca se fac si analize inainte de vaccin)
Nu este contraindicat celorlalte, dar probabil nu mai este "garantat" efectul...

nu s-au pus deacord daca e ok sau nu... evident pareri pro si contra... si atunci parca n-as risca sa-l fac Elenei... ramane de vazut ce se mai intampla in urmatorii 8-10 ani...

In plus, HPV-ul nu este singura cauza a cancerului de col uterin, deci mai sigur un PAP si control, facute la 6-12 luni...


Concurs "Mirese cu stil si farmec" ... s-a dat startul !!! Nasa la nunta surioarei: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=7" target="_blank">el1.jpg & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=10" target="_blank">ha2.jpg


Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Da, eu am citit pro si contra de vaccin ca ma interesa pt mine, la inceput au zis ca e bine sa faca toate femeile active sexual.
Cum eram patita cu frumusete de rana pe col si la 2 pasi de cancer, am zis ca poate fi o solutie pt viitor.
Am dat inapoi pe considerentul ca imunizeaza pt vreo 3 tulpini de virus si este mai ales indicat la persoane care au contact sexula cu mai multi parteneri. Nu e cazul.
Pai sunt muuulte alte cauze ale cancerului de col, de exemplu avortul este un factor sigur (chiar si nasterile) si sunt femei care inca fac avort o data la cateva luni.
Am ajuns la concluzia ca este o chestie de marketing, un fel de 'hai sa fim si noi in trend' dar nu cred totusi ca e o conspiratie impotriva fertilitatii femeilor din Romania.
Oricum, daca as avea o fata nu as fi de acord sa faca acum, i-as lasa la alegere ei, mai tarziu.
Cat despre PAP, ma rog si de mama si de soacra-mea sa-si faca si nu vor Dom'le ca le e rusine! Ele, fumei batrane! deci se poate si asa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

Eliana, Zimaflourul nostru e la cutie cu trei folii, 30pastile/folie, deci o cutie pt trei luni ; eu nu stiu cum e cel la flacon, il cumperi din tara?
nici mie nu mi-a spus pediatra sa-i dau, pe la noi inca nu e "la moda" dar v-am spus la finul meu din Germania dupa prima sapt de la nastere, deci dupa ce a plecat cu copilul din spital dr. i-a pus in mana folia de zimaflour, deci nemtii de ce dau???

in ce priveste dozajul dupa doi ani nici eu nu sunt inca prea in clar, am intrebat la farmacie in Germ, si sunt si acolo parerile impartite; pan la doi ani ma hotarasc;

Mergi la inceput