Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Da, vad ca mi-a aparut mesajul de 2 ori...


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

In seara asta doar atat: http://www.youtube.com/watch?v=cNkp4QF3we8 ...asa ma simt eu uneori cand ma innebunesc copiii - ca mama din clip.

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kitty

In seara asta doar atat: http://www.youtube.com/watch?v=cNkp4QF3we8 ...asa ma simt eu uneori cand ma innebunesc copiii - ca mama din clip.

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow


nu prea-i de ras, dar...

Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kitty

In seara asta doar atat: http://www.youtube.com/watch?v=cNkp4QF3we8 ...asa ma simt eu uneori cand ma innebunesc copiii - ca mama din clip.

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow
Se mai intampla sa te aduca in starea asta cate-odata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Eu nu i-am dat fluor lui Maya si are niste dintisori superbi.Nici nu mi-a spus pediatra mea de asa ceva eu acum aflu prima data de asa ceva,zici ca am trait in copac si acum m-am dat jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La mmmmmmulti ani, Diana69!

rein nu i-am dus la stomatolog... dar nasul nostru e dr stomatolog, nasa lor la fel... si am mai vb. si cu dr. meu stomatolog din copilarie (ca io chiar am probleme cu dintii de cand ma stiu) cu care am pastrat legatura... si toti 3 au zis sa le dau...
Florul se da de cand s-ar forma dintii... cand sunt inca in gingie.. deci controlul stomatologic n-ar avea nici o importanta... poate controlul parintilor


Asa.... acu raport... evident ca Andreiu nu se putea lasa mai prejos... si a facut-o bruuusc si dintr-o data calumea... A vomat de vreo 5-6 ori de aseara pana spre dimineata... pur si simplu in somn... apoi a facut si febra... evident ca noaptea... si intr-un final are si muci Elena incepe sa tuseasca...
Asa ca n-am alta solutie decat sa merg la pediatru, decat sa faca cine stie ce... oricat as vrea io sa nu ajungem la antibiotic... nu pot sa stau asa...


Concurs "Mirese cu stil si farmec" ... s-a dat startul !!! Nasa la nunta surioarei: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=7" target="_blank">el1.jpg & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=10" target="_blank">ha2.jpg


Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Elyana, si la Thea tot asa a debutat cu voma o zi-doua, apoi febra trei zile si abia apoi a aparut eruptia. D-asta, in prima faza, am fost ferm convinsa ca e din gat. Vezi daca au ganglionii de la gat, ceafa, inghinali, si la maini si la picioruse, cumva inflamati. Si daca ii au, nu te grabi cu antibiotic. Oricum, du-i la dr., vezi ce spune si daca sunt ganglionii aia pe acolo spune-i si de ei. Eu am uitat la prima dr. sa zic. A doua, deja dupa eruptie, i-a controlat singura. Dar era matusa-mea si e mai experimentata in chestii d-astea.


Ela si Thea-Ioana, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florin-a spune:

Poze veveritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Bune fetele,

nu mai stiu daca a facut cineva cafeaua astazi (Ioana pe unde umbli, ca tu erai responsabila cu prepararea cafelei dimineata?? Matei ce mai face???), dar daca beti asa tarziu am eu un ibric mare pregatit.

bolnaviorilor, sa le treaca repede dar si mamicilor ca sa reziste langa ei.

Maya a trecut cu bine rosul din gat, fara sa fie nevoie sa apelam la antibiotic. Doar panadol, nurofen si 3 doze de oscilloccocinum.

despre fluor - nu stiu ce sa zic, eu am ales sa nu dau (recunosc ca nici acum nu-s impacata cu decizia luata si am tot intrebat daca e prea tarziu sa incep de acum, dar nimeni de pe aici nu m-a sfatuit sa dau, asa ca ... , om vedea)

Diana - un buchet mare de pentru tine. Imi pare rau ca treci prin stresul asta cu pitica ta. Tinem pumnii sa descoperiti care-i buba si sa reusiti sa va vintecati si mai ales relaxati.
Si ca tot am pomenit numele Diana, mami celor 2 printese ce mai face, ca n-am mai auzit de mult de ea??? Roxana, ti-e cuscra, tu mai sti ceva de ea??


Pisikuta - da, am acelasi nr. de tel. Norei, si Maya e fan pupu (suzy, sau cum ii mai spun picii nostri).
Parca tu intrebai de un site pentru incarcat filmulete. Eu pe webshot nu am mai reusit de mult sa pun filmulete, dar pe picasa, am incarcat relativ repede cele 3 filmulete, ca sa nu mai spun de cat de repede s-au incarcat pozele. La inceput nu m-am prins cum se incarca si filmuletele, dar dupa ce mi-am instalat picasa 3, am reusit. Asa ca va invit la vizionat.
poze noi

si cateva filmulete:
beau apu

mananc struguri

beau apu si ma joc cu mami


Kitty - ce frumos (nu starea in care te duc cupii, ci atmosfera de la teatru pe care ne-o descri). N-am mai fost, spre rusinea mea, de f. mult timp la teatru. Sper sa ajung miercuri, e la noi in oras o scrisoare pierduta pusa in scena de un regizor englez, nu stiu prea multe detalii, dar cred ca va fi interesant sa ascult piesa asta in engleza. Abia astept.

florin-a - ce dulce-i veve cu buculitelei ei rozalii .












Crina & Maya Georgia

15 luni

Mergi la inceput