Mamici norocoase de sept -oct 2008 (163)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Monica, Andrei e un ingeras tare tare frumusel.

Nausica38+ si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Tzitziri, si eu ma alatur campaniei pro-alaptare exclusiva! Cu surle si trambite!

Oooof, am vazut doua poze care ma fac sa imi iau puiul la piept, sa il strang tare si sa nu ii mai dau niciodata drumul!
M-au impresionat prea tare! Te pup mamica curajoasa, Monica!!!

Anca, sarbatorim cu si muuult laptic! Il scot la plimbare si mananc o prajitura buna, ma gandesc, sa se bucure si el de lapte dulce! Si cadou de ziua lui i-am confectionat un bonhomme pe care i l-am pus pe usa camerei! E exact cum vroiam, un omulet cu maini si picioare mobile, confectionat de mine, dupa lupte seculare ca in Ro nu se gasesc attaches parisiennes ca sa ii aplic pt maini, picioare si cap mobile, dar mi-a adus soacra din Franta! Uite ce a iesit! Sunt tare mandra, e o parte din cadou si e muncit de manutee mele, am lipit hartie colorata pe carton, am desenat, decupat, lipit, atasat cu muuult drag:cadou personalizat de la mami
Alta parte din cadou sunt doua halate de baie si o salteluta de joaca de la b a b y c o m f o r t!

Azi a ridicat tati si banii de trusou! Ii da si statul un cadou, vai de el dar bine ca este!
Sa vedem ce surprize ne pregateste tati, eu sunt cu ...cadourile!

Acum doarme dus in living dar cand se trezeste vreau sa facem cateva poze noi doi, sa ramana amintire! Si mai pe seara facem si cu tati, e mare sarbatoare, doar...

Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)


SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

varsta Luca




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Angelynna, nici eu nu vad legatura intre inmuiat colul si no-spa.Tocmai...ca no-spa ajuta la tinerea in frau a contractiilor care pot duce la scurtarea colului....

Apropo, ca tot stai prin zona.L-am inscris azi pe Daviduta la medic de familie...si sa stii ca la prima vedere sunt incantata, asa ca daca vrei detalii iti scriu pe pm.

Mamica implinita de David

Daviduta

bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Angelynna, nici eu nu vad legatura intre inmuiat colul si no-spa.Tocmai...ca no-spa ajuta la tinerea in frau a contractiilor care pot duce la scurtarea colului....


printre altele, antispasticele inmoaie colul. Mie mi-a dat dr. supozitoare cu no-spa... si le cam iau de saptamana trecuta. Luni mi-au facut un cocktail cu antispastice, tot (si) pentru asa ceva, si bine, si pentru a calma travaliul ala fara vreun dumnezeu. Incurcate sunt caile medicinii moderne...

40+ Anda Teodora

pozne cu burtici si alte nebunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

Moni bebe Andrei ar fi fost un copil tare frumos ai facut foarte bine ca ai pus pozicile pt ca si el face parte din gasca noastra de bobocei dragi. multi
ange ms de raspuns, chiar nu stiam ca no-spa inmoaie colul, eu credeam ca il tine strong

37+ Piccola e Fragile Ariana Stefania

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Angelynna, nici eu nu vad legatura intre inmuiat colul si no-spa.Tocmai...ca no-spa ajuta la tinerea in frau a contractiilor care pot duce la scurtarea colului....

Apropo, ca tot stai prin zona.L-am inscris azi pe Daviduta la medic de familie...si sa stii ca la prima vedere sunt incantata, asa ca daca vrei detalii iti scriu pe pm.

Mamica implinita de David

Daviduta

bebe David


Nici eu nu vad legatura cu no spa...ma gandesc daca sa iau sau nu

Chiar te rog sa imi trimiti detalii despre dr, sunt in cautare de pediatru si nu stiu la care sa o inscriu

Multi

39+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina

Mai e putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Garga dupa cum vezi ce scrie si Ramona, incurcate sunt caile medicinii moderne

39+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina

Mai e putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Eva sa va traiasca printisorul. E o minunatie.

Eu, iepurica 37+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Monica Andrei era un bebe tare frumos..... Nu am cuvinte cat m-au impresionat pozele cu el..... A fost o decizie buna sa il avem si pe el cu noi.

Luca

La mai mult mamico !!!!! Va doresc o zi minunata !!!!

Printesa mea iubita Valentina


Cea mai fericita de bebe David Gabriel

poze


poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

HELLO GAGIGI!!!

Suntem si noi aici, va citim de dimineazta non stop...dar nu prea avem ce sa scriem, doar poate ca vrem sa ne vedem odata la fatza dar se pare ca momentul se lasa asteptat.
Plus ca fi-mea si a pus fundul in sus si asha sta nene..tare in funduletz...sanul meu stang sta tolanit pe fundul ei.
Va pup pe toate

Karina Alessia am 39 saptamani in balonul lu' mami NiKole
DPN 2 zile

noi doua
camera Karinutza

Mergi la inceput