Mamici norocoase de sept -oct 2008 (163)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Mirunica, la multi ani !

Lucutta, nu apuc deloc sa ma sincronizez cu tine asa ca nu am prea raspuns intrebarilor tale; in plus, grijile despre nasterea prin cezariana nu ti le pot imprastia decat cu lucruri din auzite. Dar voiam sa stii ca te citesc si stiu cum iti merge in functie de ceea ce scrii, sic and nu te vad pe aici ma intreb oare ce faci. Dar ma gandesc ca ai treaba si de-aia nu intri. Sa nu mai fii suparata, scrie peforum. E unloc in care avem loc si ne vedem - e drept de multe ori nu in timp real.

40+ Anda Teodora

pozne cu burtici si alte nebunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Fetelor, eu inca vreau parolele de la conturile comune!!! Tot nu le am. Nu mi le poate da cineva pe PM, eventual si exact cum se numesc conturile???

Maryb asa a fost si la mine. A zis ca sa vedem eco si streptococul si pe urma hotaram. Luni le-a vazut, mi-a facut si control din ala clasic si asa a sugerat ca e mai bine cezariana.
Pp ca asa o sa fie si la tine.
Bafta multa!

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Moni vazut poze cu Andreiut, tare frumos era

Preety du-te la profil si activeaza-ti PM si le trimit eu

La multe lunite Miruna

VAzut poze cu Amalia de Sabinel, falcutele ei

Eu am facut curat pana acum

39+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina

Mai e putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

mary, m-am tot uitat dupa tine pe mess sa-ti dau nr de tel. E pus si pe contul comun de yahoo da io-l dau si aici ca nu mi-e frica de eventuale telefoane anonime . 0724332217.

la toata lumea si o



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

preety tu nu ai PM activat, de aia nu primesti mesaje
mergi la profilul tau si activeaza-l .O sa stii ca s-a activat pt ca, printre alte iconite care apar la fiecare mesajal tau, o sa ai un PM rosu.

40+ Anda Teodora

pozne cu burtici si alte nebunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Monica, ma bucur ca ai pus pozele pentru ca si bebe Andrei face parte din Odiseea noastra

Simodina, si noi am mai facut proba suptului,dar e distrugatoare de nervi.Mai ales la o masa intinsa pe 2-3 ore cum e la noi la pranz...Si foarte bine ca faci campanie pro-san pentru ca si eu dezarmasem la un moment dat ca nu am si lasa ca merge si formula si mi-au prins extrem de bine incurajarile!

Nerantula, pentru sondaj....eu sunt intre.Sa si planga putin (s-a mai intamplat sa fie plans de 'rasfat' si sa se potoleasca singur- asa face pus la san,mai scanceste putin fara sa fie plans ) dar nici sa il las 10 minute...e cam intre.

Mamica implinita de David

Daviduta

bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

Ange am tot vrut sa intreb si neuronul meu gravid a uitat...dr ti-a zis sa iei no-spa pt inia o pauzarea colului ?sau am citit eu gresit la momentul postarii tale?eram curioasa pt ca nu stiam sa se inmoaie de la no-spa. pe body slim am dat 35lei.
mary eu hainutele le-am spalat pe fata, iar de calcat ...le-am calcat si pe spate si pe dos pe cele din bumbac, si doar pe dos cele care sunt din catifea sau cu vre-un desen cauciucat/plastifiat.
Lucutta tu cum te simti?
preety cred ca ai dreptate, eu deja am inceput sa evit plimbarile lungi pe jos ca nu ma simt prea bine dupa ele.
Luca de Eva!

pentru mamicile si gravidutele interesate, sambata se face o intalneala intitulata "Invata sa ai un copil sanatos" cu Dr Ana Culcer, detalii in linkul de mai jos.
www.ingrijireacopilului.ro/?page=evenimente" target="_blank">http://www.ingrijireacopilului.ro/?page=evenimente

37+ Piccola e Fragile Ariana Stefania

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Fetele, am o intrebare si nici nu stiu daca e bine sa ma incumet sau nu.
Ideea e ca am si eu doua pozici cu bebe Andrei si vroiam sa va intreb daca sa le pun sau nu pe contul comun. Nu stiu daca e bine, daca nu va face rau sau ceva...



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri



Monica, iubita,
Eu una chiar as vrea sa vad pozele ingerasului Andrei. Si atunci cand ma gandesc la el si ma rog pentru mamica lui sa-l am in fata ochilor.

Eu, iepurica 37+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Hello mamici si burtici

Azi am iesit si noi putin in curte. A facut nani cat am stat afara. Valentina a fost foarte incantata sa il plimbe cu caruciorul...

Aseara a avut o criza de colici , nici baita nu am mai facut. A luat o doza de sab simplex si apoi a dormit 4 ore neintors. Acum vad ca nu mai are nimik , dar m-au luat pe mine....ma doare burtica.... Si nu am papat nimik interzis...cine stie...

Monica este o idee foarte buna sa fie si ingerasul tau alaturi de puii nostri, asa ii vegheaza mai bine

Printesa mea iubita Valentina


Cea mai fericita de bebe David Gabriel

poze


poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Garga dr a zis sa iau 2 no spa/zi pt a inmuia colul, ovulul era sa curete vaginul de secretie

39+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina

Mai e putin

Mergi la inceput