Mamici norocoase de sept -oct 2008 (163)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Eva La Multi Lunite pt Luca, sa creasca mare si sanatos

Monica si eu as vrea sa vad pozele cu Andrei



39+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina

Mai e putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

monica, pune pozele cu ingerasul. cred ca toate vrem sa le vedem

mami de Amalia Stefania
poze
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Le-am bagat. Sa-mi fie cu iertare daca intristez pe cineva, nu asta mi-a fost intentia dar cumva cred ca totusi e si locul lui impreuna cu boboceii de sept-oct 2008.

Am vazut si poznici frumoase cu Amalia de sabinel

Eva, sa-ti traiasca Luca si la multi multi anisori



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Monica

Of, abia incepuse si piti sa stea un pic treaza si sa te intelegi si sa vorbesti cu ea, a venit bunica si acum tot incearca sa o culce...
Strang din dinti si o las sa isi faca damblaua, ca deh, sunt si ei bunici, asa ca acum piti sta infasata (saraca nu a mai stat asa din maternitate, ca ei ii place tare mult sa se intinda si sa dea din maini si din picioare) si maica'mea se plimba cu ea prin casa incercand sa o adoarma (desi copilul nu doarme la ora asta, probabil o sa mai pape odata si dupa aia).

Ideea e ca bebelina mea are o personalitate total diferita de a mea cand eram copil. Eu am fost un copil care unde il pui acolo statea, in pozitia in care il lasai asa il gaseai, nu am decis niciodata si nu am protestat niciodata. Piti deja are preferinte, are o personalitate destul de puternica, daca o pui sa doarma si nu vrea nu ai nici o sansa, daca vrea sa doarma nu ai nici o sansa sa o trezesti si daca vrea sa o tii intr-o pozitie anume plange si te cearta pana cand gasesti pozitia in care vrea ea sa stea.

Din cauza ca maica'mea e "experta" in crescut copii, (doar m-a crescut pe mine, nu?) si vrea sa o suceasca pe piti cum vrea ea, piti se cearta cu ea ca nu vrea asa, eu incerc sa ii explic maica'mii ce vrea piti e o atmosfera de contrazicere continua la noi in casa.

Pe de o parte incerc sa ii las copilul si maica'mii, ca doar e bunica si a batut atata drum sa isi vada nepoata, pe de alta parte incerc sa ii explic ca nu o mai las cu copilul daca face tot cum o duce pe ea capul. Greu frate, greu...

Ma duc sa vad ce mai face cu copilul ca a disparut din raza mea vizuala de cam mult timp...



fericita de - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

La Multe Lunite Luca! multa sanatate, eva!
sabinel ce frumusete de printesa! ce mare s-a facut!!!!
monica
irina, calm, calm, calm. la mine mama nu comenteaza nik, face numa' ce spunem noi, in schimb, scroafa, pardon, soacra are niste pretentii...dar nu are cu cine, ca io sunt nebuna rau si ii zic...
anis, multa sanatate si bafta in gasirea bonei perfecte!


alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Monica, ar fi fost un copil foarte frumos. Sunt convinsa ca the next va fi bine si cel putin la fel de frumos. Pupici.

Irina, incearca sa nu te certi cu mama ta, da-i cateva ore sa se acomodeze cu piti. Cred ca o sa isi dea seama ca e diferita de tine si ca ea nu e obisnuita cu copilul deocamdata.

40+ Anda Teodora

pozne cu burtici si alte nebunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

azi a facut o lunita si Mirunica, nora felicicai
La Multe Lunite! magda, multa sanatate!

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Monica f bine ca ai pus poze cu Andrei,le-am vazut si nu stiu daca e bine ca-ti spun dar e un ingeras tare frumos care de acolo de sus va veghea mereu asupra voastra.

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

moni, am vazut pozele dar nu mai sunt in stare sa spun ceva.
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace impreuna cu ceilalti ingerasi. era un frumusel.....

maryb 36+ cu

bebelusul meu iubit

sa fii sanatos puiul meu

poze cu mami si bebe

AMR 24 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

monica mi s-a strans inima cand ti-am vazut ingerasul
alinuta sadica multumim mult

mami de Amalia Stefania
poze
povestea nasterii

Mergi la inceput