Mamici norocoase de sept-oct 2008 (162)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Bb Mihnea-Cristian va anunta ca de ieri este crestin.


fericita de Mihnea-Cristian - 17.08.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

m-am intors de la doctor. bebe este bine, lichid suficient, mi-a aratat dr. o punga de lichid de 10 cm, 145bpm. Acum: bebe are 3674gr +/- 529 gr. Dr m-a intrebat cat vreau sa-l fac? I-am spus ca vreau s-o bat la record pe dna din Galati care a nascut bebe de 6 kg. In concluzie, miercuri la spital ptr un control si daca este cazul internare joi dimineata, daca nu stam cuminti si asteptam sa revina dr din "plimbari". Este surprins ca nu-mi crapa membranele, zice ca sunt foarte rezistente. Bebe se stramba si ne arata pumnii, inghitea si scuipa lichid, am si poze dar nu stiu unde am pus stickul acum.
Parca sunt mai linistita, de data asta mi-a placut ca a spus si a facut totul "profi" , nu i-a mai tras inainte cu nasterea, si mi-a subliniat ca tb sa-l sun daca se intampla ceva pana miercuri A vrut sa-mi masoare/verifice colul, si-a amintit ca-i deschis si a zis ca este irelevant in cazul meu



300

edit: am pus poze cu burtoiul, facute azi, scuzati tzitzi care se vede

37+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

am aparut dupa o vizita la sor'mea... ne-am recuperat patutul si carutul , erau la ei in boxa sigilate de vreo 2 ani si ceva:)
feli, ma bucur ca sunteti bine . cu burtoiul ala umbli tu toata ziua!!!!! nebuno!
corina, sa va fie de bine botezul! poze avem?:)
anis, multa sanatate fetitzei tale! si noi abia ne-am facut bine.

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Felicic bravo pentru vestile bune, tin pumnii sa fie ori maine, ori saptamana viitoare, intre nu!!! SI judecand dupa ora la care scrii mesajul, ai asteptat ceva la cabinet! Eu ma duc miercuri pentru "blagoslovenia" dr (ca sa ma apuc de lucruri indecente hi hi) si mi-e groaza de ce ma asteapta, Noroc ca ma duc cu sor-mea (sau cuscra-mea) Simodina, si stam si palavragim!

300 ce faci? Cum mai sunt contractiile?

Corrina Sa va traiasca micul crestin

Anis poate scapi de raceala. imi pare rau de cea mare...

Tzitziri eu i le mai calc dar nu din motive de sterilizare, ci doar asa...de estetica! Mi se pare ca arata mai bine. Si mi-e si drag de ele sa le vad asa frumoase! Dar daca tu le calci ca sa le sterilizezi, poti sa renunti linistita, n-are nimic bebe daca nu i le calci!

Am uitat pe lista de botez sticluta cu uleiul pt mir. Noi am folosit ulei pt bebe pentru ca i-am facut masaj cu uleiul ala si nu-mi placea mirosul uleiului obisnuit (fie el si de masline) si faptul ca pata hainele copilului. Acu' i-am zis si preotului si n-a zis nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

mama alexiei si kid, multumim pentru urari
Felicic, brava pentru vestile bune de la eco.

fericita de Mihnea-Cristian - 17.08.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Anis eu mi-am tratat raceala f repede cu echinacea. Poate merge si la tine... Daca nu, ia macar vit c cat cuprinde.

Maryb cand va fi sa nasti asteptam mesaje!

39+ Anda Teodora

pozne cu burtici si alte nebunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Corrina
Mihnea-Cristian va anunta ca de ieri este crestin.



Sa va bucure viata cum deja o face! Te asteptam mai des pe-aici. Uite la mine exemplu, nici la spital nu stau locului.

39+ Anda Teodora

pozne cu burtici si alte nebunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

300 si nastere usoara, mai ai putintel.

fericita de Mihnea-Cristian - 17.08.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Apropo de numere de telefon ...nici eu nu am vreun numar...acum imi dau seama.Cine vrea sa fie intermediarul???

Karina Alessia am 39 saptamani in balonul lu' mami NiKole
DPN 4 zile

noi doua
camera Karinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui anis

nerantula eu am un fotograf f bun si f profi...w w w. photone . ro iti dau nr dupa aia.Nu sunt f ieftini sa stii dar fac poze pt bb superbeeeee

*** AniS ** 38+ ***Iris-Medeea***

Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***
IUBIRILE MELE

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."


Anis, am incercat pe pagina data de tine, dar browserul imi spune ca nu exista

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...

Mergi la inceput