Mamici norocoase de sept-oct 2008 (162)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui 300

Fetelor contractiile de nastere pot durea doar jos si in spate? Ca ale mele dor cam tare si par sa vina la 5 minute.
Alarma falsa?

39+ Anda Teodora

pozne cu burtici si alte nebunii

Eu nu cred ca e alarma falsa asa ca

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
http://good-times.webshots.com/album/563995768RkQYpK
http://good-times.webshots.com/album/567243206wueVQZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisa.g

Nausica - multumesc de raspuns. La mine a ramas foarte puternic evidentiata linia nigra - sper sa se mai duca in timp.

de Edwin
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi trei


Si la mine se vede inca ff tare linia nigra si buricul e tot asa inconjurat de maro.Sper sa treaca cat mai repede ca nu-mi place.

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
http://good-times.webshots.com/album/563995768RkQYpK
http://good-times.webshots.com/album/567243206wueVQZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:



Ne-am intors de la plimbare, e superb afara!!!

300, scot fetele?



Anca
, saru'mana de info!
Injectia asta se face la fix o luna de la nastere, nici mai devreme, nici mai tarziu, si eu am o luna miercuri, poimaine, asa ca hotararea e luata, NU FAC INJECTIA ASTA!!!!!! Iau pilula, cu pilule eu sunt obsnuita, dar nu imi injectez progesteron! Am zis...

Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)
SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
varsta Luca
Povestea nasterii mele, Luca Noah



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Nausica multumesc mult pentru idei...asta am sa fac, am sa bat bisericile pana gasesc un preot care sa fie de acord sa imi boteze fetita singura...Nici mie nu mi se pare ok, dar preotul din Dorobanti mi-a zis ca nu e voie sa refuze niciun botez si daca vine cineva la aceeasi ora nu il poate refuza, ca asa sunt canoanele...eu nu le prea inteleg pe astea, stiam ca botezul e o Taina, asa cum e si cununia...deci Tainele astea ar trebui facute in secret oarecum, adica doar pentru copilul respectiv...In fine, am fost la botezuri unde au fost si cate 5-6-7 copii si chiar nu mi se pare ok. Si sa mai zic ceva nebisericesc...nasul cand a vorbit la Dorobanti, era deja un botez pe lista la aceeasi ora, iar el a plusat si a bagat niste bani "donatie" in plus fata de taxa de rezervare (!) si atunci preotul i-a zis ca nu va mai pune alt copil pe lista si raman doar cei doi (Maria si baietelul care era deja pe lista)...Ori chestia asta imi suna oarecum a spaga si daca la maternitate o mai accept, la biserica nu!

Scuze fetelor ca am deviat de la subiect! Pentru gravidutele noastre de octombrie: o sa avem liste cu biserici asa da si asa nu cand veti face voi botezul, asa ca nu e chiar aiurea discutia...asta ca sa nu se supere nimeni

300 faci ce faci si nu te lasi de serviciul ala...cand ai zis "ai mei" am crezut ca ai fost la parintii tai la serviciu, dar nu...tu esti din familie cu cei de la job, ce ma mai mir daca ai lucrat pana in luna a 9a. Vezi ce faci cu contractiile alea ca suna cam periculos. Pot sa fie de nastere daca te doare spatele!!!

Eva si Julax am admirat pozele boboceilor! Niste scumpi si baiatul si fetita! sI Andy_galro foarte frumoasa tinuta la botez, de ficior ce sa mai zic! Super cavaler!

Nikolici mai iarta-l pe sot...asa sunt barbatii panicosi, daca ar fi sa nasca ei, ar fi sporul negativ la mare pret, nu cred ca s-ar mai naste niciun copil la 50 de familii

Monica iti tin pumnii sa fie totul ok, sa nu simti nimic diseara, sa nu ai complicatii, sa se termine aici! Si sa ai unda verde pentru oaresce activitati artistice cu sotul care sa se termine cu un test de sarcina super pozitiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Multumesc fetelor pt incurajari, sunteti un adevarat suport.
Sper ca vreodata sa intorc si eu acest suport cumva.Iar pe soatza il mai pedepsesc...si daca nu vine cu flori acasa nici nu-l bag in seama...ashea.
Maine mergem si noi la doctor sa vedem nene de ce nu iesim odata, cred ca nu o sa mai suport sa aud...COL INCHIS...placenta gradul I..hmmm.

300 hai ca tu aveai DPN azi...poate na vine la termen...ce ar fi???
Eu de ex.am avut ovulatia exact la termen...acum sa vedem ce se intampla vineri cand este DPN..ar fi chiar culmea ca, corpul meu sa functioneze ceas nene, cand niciodata nu am avut un cm regulat.Mai stii???

Karina Alessia am 39 saptamani in balonul lu' mami NiKole
DPN 4 zile

noi doua
camera Karinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici
Maine mergem si noi la doctor sa vedem nene de ce nu iesim odata, cred ca nu o sa mai suport sa aud...COL INCHIS...placenta gradul I..hmmm.


Karina Alessia am 39 saptamani in balonul lu' mami NiKole
DPN 4 zile

noi doua
camera Karinutza



Mult succes maine la dr.
Sa vii cu vesti bune si sper ca bb al tau sa vina peste 4 zile, daca asa ti-ar placea.

de Edwin
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

300 pai si mie imi suna a nastere.Tinem pumnii ca daca e asa sa fie usor, repede si cu refacere rapida

Noi am fixat botezul pentru 8 noiembrie in cerc restrans.Nu facem nimic dupa...adica va fi doar biserica si atat.Deocamdata era doar Daviduta pe lista pentru data respectiva, dar preotul a zis ca in general e mai bine sa fie multi copii...ca asa scrie in Biblie.Acum eu nu ma pricep la chestii religioase, nu stiu ce scrie in Biblie, dar preotul nu a insinuat ca cere bani sa fie doar el si s-a purtat cum ar trebui sa fie un preot...deci nu il suspectez de altele.

Intrebare intrebatoare: voi mai calcati hainele lui bebe?Si daca da, cat timp de acum inainte mai faceti asta?Ca ma gandesc ca incet incet bebe trebuie si el sa se obisnuiasca sa nu fie totul chiar 'steril'....

Mamica implinita de David

Daviduta

bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Kid, noi am fost un colectiv foarte unit, suntem doar cateva persoane in departament si ne intelegem bine. Abia acum au inceput sa se extinda. Se pare ca sunt o legenda vie. Unul din cei noi zicea ca a auzit multe lucruri despre mine :)) Cat despre lucru in sine, am lucrat si din pricina asta dar si datorita unor motive mai... pecuniare, de ce sa mint. :)

In alta ordine de idei, astept sa imi vina sotzul acasa si il chem si pre fratello sa ma duca cu masina, nu inainte de a manca ceva ca azi am fost numai pe drumuri. Pana atunci contraction log si am luat un no spa sa vedem daca trece.

Ce ma intriga este ca de dimineata la pranz aveam col lung si rigid in ciuda tratamentului car4e "poate" mai muia colul pe care l-am urmat de miercuri. In urma controlului pe masa am fost la monitorizare, si acolo contractii au aparut slabe doar vreo cateva, si nu chiar de la inceput, numai una ducea oarecuym spre 100%.

Apoi am tot umblat, am zis ca imi face bine un pic de miscare.

Cand am ajuns la serviciu, ma cam deranjau. Cand am plecat pareau deja regulate, in jur de 16.00h. La 10-12 minute. Cand v-am scris voua pareau sa vina la 5, apoi s-au rarit iarasi dar nu mult, ci spre 7-8 minute.

Il astept pe domnul sotz si il chem si pe fratello sa ma duca la spital cu masina.

39+ Anda Teodora

pozne cu burtici si alte nebunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Anca mamica si printesa ei. Raspundem prezent la apel.

Am fost de dimineata cu Sofia la ecograf sa se uite la ficatul ei (avem icter prelungit). Se pare ca e bine si ma bucur. Mi-a fost destul de greu, deoarece am mers doar eu cu ea, cu taxiul. Acolo am asteptat cam 1 ora timp in care i s-a facut foame, asa ca am sarit cu , desi se tot perindau grupuri de studenti pe holul in care asteptam. Dar nu era sa las copilul sa-mi planga de foame!

Vorbiti de . Eu joi implinesc 6 saptamani si am unda verde . Eu cred ca voi opta pentru prezervativ cat voi alapta. Mi se pare cel mai ok.

Eva, e un scumpel Luca al tau cum sta in marsupiu. Si are o fatzuca tare expresiva. Si noi ne-am plimbat o ora si jumatate in parc. Eu pe Sofia o tin in brate pentru ca nu pot sa cobor caruciorul, iar marsupiu inca nu ne-am cumparat. Cred ca saptamana aceasta ne mutam si noi in casuta noua, unde stam la parter, asa ca problema va fi rezolvata.

300, vine Anda?



Victoria, binecuvantata de Anna Sofia

Anna Sofia

"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

300 300 300

Karina Alessia am 39 saptamani in balonul lu' mami NiKole
DPN 4 zile

noi doua
camera Karinutza

Mergi la inceput