Colectia de toamna-iarna 2005 (211)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Roxi, valeu, sanatate!

"Good news" si de la noi, Ana e iar cu ochii beliti, mucii pe piept etc. etc. etc..... da' macar e in forma maxima, am gasit-o la 5 fara ceva singurica la masa, toti afara, era la a2a felie de tort ca fusese ziua favoritului ei. A primit pantofi, ghetute si cizmulite noi, a fandat cu ele prin casa 2 ore, nu am putut-o tintui in pat. Asta e gradi, sper sa nu se reviruseze si Iris.....

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica noiembrie-decembri spune:

Reiau reforma la listuta:

Pitic & addya au postat ultima oara in iunie, nu le-as pune pe lista de eliminare.
silvia_d n-a mai postat din mai.
canutza-om-sucit din iulie.
cristinamh din martie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Valeu si la tine Ripley(de fapt un pic de valeu), iar a luat-o Ana de coada cu raceala. Sanatate multa, si sa nu se agraveze.

fetele mele-s foaaarrte harnice. Silvia tocmai a spalat vasele pe bune, in timp ce Nati stergea faianta cu laveta. Acum tocmai a reusit Virgil sa o deturneze pe Nati ca se apucase si ea de vase

Silvia a mai spalat vase la viata ei, era curioasa cum si i-am explicat. Am intrebat-o: si le speli cu buretelul? Bineinteles!

Care e misterul: tocmai a avut Silvia o poezie la scoala cu o fetita care spala vasele dupa ce mananca, duce gunoiul si mai cumpara si paine Si am intrebat-o pe Silvia azi dimineata daca face ceva din astea (in gluma, bineinteles) si apoi i-am readaptat poezia: "Seara dupa ce nu ma mai joc,
Jucariile le strang
Hainele le pun la loc
..."

Sa o dezbrac pe Nati ca e uda toata. Dupa atata harnicie :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Roxi, Ripley... sanatate si putere in continuare.

Alinush, acuma iti dai seama ca trebuie sa bagi o poza cu asemenea ghetute!

Mihaelutza, Anda... ce mi-ati facut!! Eu si-asa sunt o shop-oholica din nascare...

Catutza, distractie placuta pe unde umblati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Citat:
citat din mesajul lui lavi02

si apoi i-am readaptat poezia: "Seara dupa ce nu ma mai joc,
Jucariile le strang
Hainele le pun la loc
..."




Lavi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Mai fetele, io ma laud cu Ana obsedata de ordine si curatenie. Daca ceva nu e la locul lui, sa vezi perdaf pe mine. Si jucariile se strang la "concurs" daca are chef, daca nu.... stau in 4 labe 1 ora si tot e ok :)) Dar daca nu stiu unde e orice posibil obiect din casa, vine ea si-mi zice unde il gasesc. Apropo, pierdut tati in negura oboselilor

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Anda, din pacate noi am trecut de faza celor 2 optiuni. Sma s-a smecherit si la intrebarea "vrei asta sau ailalta?" ea imi raspunde "cealalta."

Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

LAvi, nu stiu poezia, dar as vrea sa o stiu. Mi-o poti scrie tu?
Apropos, la lectiile de muzia am invatat ca orice pus pe muzica poate face minuni: spalatul pe dinti, strins lucruri, etc.
Eu as vrea sa-i cint in romaneste, daca exista asemenea poezii tematice.
Cine le stie, le puteti scrie aici, va rog?

Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

nu-mi place in ce directie au luat-o discutiile back to poezii,please.
fi-mi s-a trezit si mi-a spus ca a fost cu trenul si el a fost soferul la locomotiva.

Mergi la inceput