Pepenasi de iulie-august 2008 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Neata fetili,

Zic so io PREZENT , sa ma conformez la cerintele Ilenei, da nu stau. Vreau sa iesim afara ca prea e frumos si dupa aia vine Matei si trebe sa stau cu el (papa, lectii, etc).

pup you all,

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si de Ilinca (14.07.2008)
Povestea nasterii Ilincutzei, poze Ilinca si Ilinca si Matei
poze Ilinca, burtica, botez si altele
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

VICKY-Am sa ma interesez de Prevenar.Multumesc.
MAYTTREI-buna ideea de administrare a calciului la bebei!.Am incercat si metoda GALLYB,dar..nu-mi iese...
TURTU-imi pare rau de necazuri...cu caca nu te pot ajuta ,ca al meu e un kkacios nr.1
VIOLETA-ce patanie cu gandacu'brrrrrrr.Bine ca l-ai vazut!!!
GINI,ILEANNA-azi merg la control la Medlife-in loc de 6 saptamani,9..eh,asta e!Si iese tati cu el la 13,ca l-am prins acasa pt 3 zile si-l pun la treaba

SURSULA+Bebe TUDOR MILAN(29.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Neatza fete! la toate
Am lasat-o pe Mada ca cica fug sa povestesc cu fata,care fata dupa 2 minute de gugu gaga oaaa si din astea a adormit hihi
Mno deci nu prea am retinut multe,dar am vazut ca sunt fete cu bebici bolnavior si maraiti la toti sa treaca repejor
Sunu deci a fugit de noi.Sa le fie de bine plimbareala pe la Bora Bora
Boti bine ati revenit din plimbari multe
Camy esti mai bine cu buba?
Ileano nebuno si fetele cu multe animal va iubesc
Anaxeno...asa deci cu sotul ...sa-ti zic ca la fel m-a asteptat si pe mine al meu aseara? Pup printesa sa fie bine si sa nu fie nimic serios.si Timi mai are uneori ochisorii rosii,dar eu am zis ca probabil s-o fi frecat cu manutele ca toata ziua se motroseste.

Mno mai cetesc din urma si revin

Madaaa ce voce misto ai,si ce-mi place accentul Daca mai povestim mult o sa-ti fur accentul de moldoveanca.Misto misto

Ruxule trebuie neaparat sa pun poza cu suzy identica cu al piticului

Izabella mami de Timea Cristina (28.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

sa revenim....

deci eu o sa dau cu soacra de pamant, vb foarte serios. norocu ei ca a primit ieri viza pt Canada si pleaca acolo "sa o ajute" si pe fiica'sa


sursula, eu vreau in parc la plimbare dar din pacate azi nu pot sa ajung, sper ca maine. eu i-am dat calciu cu seriga....mare concert era. ii dadeam cateva picaturi de Ca si cateva inghitituri de lapte...si tot asa. Ma bucur ca s-a terminat perioada aia si sper sa n uma ifie nevoie...

narcisa, ciudat la voi cu vaccinul....Asa sa te ia in plina strada sau in autobus? vai dar cine stie ce oameni sunt aia...daca nu sunt medici si le vin alte idei? eu as fugi

_

Marina de ANA SOFIA 05.08.08
Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Narcis ce m-ai disrtat cu vaccinurileeeee ma tavalesc de ras
Ahhahaha acuma am ajuns la paretea cu operatiile estetice mi-ai facut ziua
Ileanna nici eu nu stiu ce sa fac in legatura cu vaccinurile alea...Si am si eu PMS de 3 zile...da nici urma de soldateii.Uff

Trimit ca se maraie
mai revin

Izabella mami de Timea Cristina (28.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

Da chiar Narcisa,unde va fac injectiile?
Mey daca aia va drogheaza?

MIKYCRIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

Ileana Delia are 11 ani jumate.

Mie de la spital miau spus ca a dat in septicemie si in urma a 2 preinfarturi si un infart a murit.
Nici in ziua de azi nu am primit rezultatele de la IML .
Cand o sa am mai mult timp am sa merg sa vad.
Unii prieteni spun ca ar fi avut ciroza dar ca dr au ascuns lucrul asta ptr ca eram gravida in 5 luni jumate si nu vroiau sa imi faca rau psihic(de parca am fost de piatra si nu am trecut prin asta).
La ELIAS dr spunea ca are apa langa inima.
Pana nu vad scris negru pe alb nu stiu exact ce si cum.

MIKYCRIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Mada astea-s sfaturi pe care le-as da si eu oricui si rpd. Da' cu practica ...

Kimmi si Caprioara

Giniiiii hai in parc sa-l vanam pe barbatu' sursulei . Io cre' ca ajung acolo pe la ... hm ... 2 (0723 131 449 - asta mere). Este o zi suuuuperbaaaaa.

Micky ... doamne ... deci tu ti-ai pierdut sotul recent ... Te imbratisez din toata inima




Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Boti, sa-ti zic despre Rotarix :
- are un gust oribil si copilul vomita mare parte (asta in cazul in care doctorul stie sa i-l dea ca lumea, ca daca nu vomita tot), deci nu esti sigur ca a mai ramas ceva sa-l imunizeze (desi producatorul zice ca ramaaaane destul, dar na trebuie sa-l vanda si ei ..)
- probabilitatea ca sa faca o diareee din aia ultra severa este extrem de mica (doctorul meu a trimis in 25 de ani d epractica un singur copil la spital din cauza asta), in schimb e destul de mare sa se imunizeze singur si pe nevazute, cu o mica diaree care tu nici nu o bagi in seama.
Voila.

In schimb Prevenar-ul aici e obligatoriu.


Vicky si Maya (27.06.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Gata, in sfarsit am si eu laptop k lumea!!! Merge brici!!! Mi-a fost do de voi ieri, ce ti-e si cu dependenta asta dom'le!!!

Ileanna Ioana mea isi tine bine capusorul, deja cand o tin in brate nu prea mai e nevoie sa-l sustin, si spatele il tine la fel de drept, nu mai e asa ca o carpa moale. Mai mult decat atat, ieri a facut un nou pas - era pe pat pe spate si o tineam de manute, iar ea voia luata in brate, si a inceput sa se traga folosindu-se de mainile mele si s-a ridicat in funduletSe chinuia mititica, dar am lasat-o sa vad pana unde poate Ah, si eu am inceput sa recitesc odiseea, si de asemenea mi-am salvat intr-un folder special informatiile pe care le-am considerat importanta! Vad ca suntem cam pe aceeasi lungime de unda!

Tecky distractie placuta la munte!!!

Serenity am vazut pozicile cu Raducu, e tare dagalas! Si avem si noi paturica cu Winnie the Pooh!!!

Didi am vazut-o pe Aiduta, e scumpa foc! Vad ca avem lucruri comune, ca si noi avem paturica cu broscute si un crocodil, doar ca al nostru e verde!!!

Anaxena felicitari prietenei pt bebe, sa-i traiasca!

Irda jos palaria, asa curaj mai rar! Felicitarile mele!

Sursula eu am pus calciul in laptic in bibe, si i l-am dat atunci cand stiam ca e flamanda ca sa nu risc sa nu pape tot si sa ramana acolo...

Anukis bine ai venit!

Anna de Ioana Maria
printesa noastra poze cu ariciul
povestea nasterii www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web
www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love

Mergi la inceput