Timisoara, Impreuna! ( 121 )

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Ando, sunteti dementiali, ti-am mai zis, nu?
Astept pozele alea oficiale...

Bey, or dat boalili-n voi?



Care baga un descantec, sa ne treaca la toate?

BLOG DC-Impreuna Timisoara

Toti oamenii te aud cand vorbesti.
Prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Hai ca bag eu un descantec,de sa ramaneti cracanate...sper sa intelegeti ceva.....cu ocazia asta imi fac si io de diochi...ca ma pasc neshte gandeeeeeliii...de sa-mi trag cu tezla...stiti voi...


Ia-scultati aici,bre!(trubadura)



"Fugi diochi
Dintre ochi
Si te du'
Pe pustiii
La gagicele ashtia
Sa nu ma vi...
Ceasul rau
Pisica Neagra
Sarpele cu clopotei
Lingura de lemn
Amestecand in smoala
De-o fi diochi de barbat
Sa i se umfle c*****e
Sa-i curga shirloaiele
De-o fi diochi de fomeie
Sa i se umfle tzatzele
Sa-i curga laptile
Fugi deochi pe pustii
Si te du' pe mare
La noi sa nu mai vi!!!!"



Culeasa de mine din folclorul lu' soacra-mea...aplicata cu succes cand se deochia Alexandru....si culmea:tinea vrajeala,bay!



Hai....care completati incantatia?!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ano, jur ca l-m citit cuvant cu cuvant (daca nu era Calin in zona cred ca-l citeam cu voce tare) doar, doar se duc durerile si necazurile de pe capul meu ....

Anda, faine poze, si ce veselie ....

Iaca un descantec si de la mine:

Cu buciumul am buciumat

Cu gura am descantat

In asta apa am bagat

Leacul si descantecul pentru prietenele mele dragi

Am descantat, am dezlegat

De rele, de facatura am scapat

Din casa, din soarta, din familie

Din spor si din castig.




Gluma, gluma, dar bine ar fi sa se mai duca pe pustiu toate durerile, bolile si necazurile, ca ne cam napadira din cate vad eu ...

Mamica de spiridus

"Nu inteleg cum o femeie poate iesi din casa nearanjata - e o lipsa de politete. Si nu poti sti niciodata, poate chiar aceea este ziua in care-ti intilnesti destinul. Iar in fata destinului trebuie sa apari cit poti tu de frumoasa."
Coco Chanel

NOI

Spiridusul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Bey Ana, m-ai spart cu descantecul tau...
Mancati-as ochisorii tai... poate ne trec boalili, ca ne-am cam saturat...ar da-n ieli de boali...

Dana, beton si al tau, io le-am salvat, sa fie acolo...

Iaca va dau si eu unul pentru sanatate, special pentru asta...

Boli necurate, boli spurcate
Mergeti in pustietate.
La noi sa nu mai veniti,
Sa nu va mai lipiti,
De capetele noastre,
De trupurile noastre,
De sufletele noastre!

Mergeti in loc departat,
In pustiul fara viata,
In pustiul cel de foc,
In pustiul cel de gheata!

Maicei Domnului m-am rugat
Ea m-a ascultat,
Bolile le-a adunat,
Departe le-a aruncat.
Bolile s-au vindecat!
Si am ramas
Frumoase si sanatoase,
Curate si luminate,
La trup,
La cap,
Si la suflet!

Cum straluceste soarele in zori
Asa sa straluceasca
Trupurile noastre
Capetele noastre
Sufletele noastre
De curatenie si de sanatate!
Cum nu poti trece cu piciorul marile
Asa sa nu poata patrunde bolile
In casele noastre
In trupurile noastre
In capetele noastre
In sufletele noastre!

Culese din folclor

BLOG DC-Impreuna Timisoara

Toti oamenii te aud cand vorbesti.
Prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

descintec nedescintec...mie mi-o trecut
fost la dentist, rezolvat nenorocirea




Anda, mami de Ed

Viata
Pasiunea
Blog DC de Timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda


descintec nedescintec...mie mi-o trecut
fost la dentist, rezolvat nenorocirea




Anda, mami de Ed




Beton...ai o bulina rosie...cea mai tare faza de azi...



BLOG DC-Impreuna Timisoara

Toti oamenii te aud cand vorbesti.
Prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

buey, la marele fix descantecele voastre!!
io am trecut la artileria grea ca nu se mai poate, am vorbit cu preotul si sambata vine sa ne faca sfestanie in casa! mi-a zis sa fac lista cu cei pe care vreau sa-i pomenesc - ma gandeam sa va bag pe-o lista, cred ca lesina asta cand o sa vada pomelnicu cat china

maine fac testele de alergie, tare-s curioasa ce iasa. azi mi-a zis doctorita ca fornai ca matza-nfuriata

Laurelu, tin pumnii sa iasa bine RMN-ul, la ce neurolog mergi??
Dana sanatate multa si tie la cui!
Ana, go fo it! o sa fie bine!!
Doris, pupez pe Ines sa-i treaca nasucul! Spor la treburi!
Andule, tu esti ca piatra frate! sa rabzi o noapte de durere de dinti... cat despre voi doi, sunteti tare pretiosi cum am mai zis

Silvana, ai pus sampania la rece?? hai ca daca ne fortam te felicitam in direct in cateva ore

sparg gheata cu Cris Isaak






pentru Emma

Lyme
blog DC,Impreuna Timisoara



"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geta_florina spune:

buna dimineatza ...
cafeaua e servita ....

mama ce de descantece ... mi-am amintit si eu de bunica, cand eram mica si mi-era rau, punea bunica intr-un pahar cu apa niste carbuni si niste chibrituri aprinse si stinse in apa in timp ce rostea un descantec si-apoi imi dadea sa beau si parca-mi lua raul cu mana. din pacate, nu-mi mai amintesc descantecul ...

Dana cum te mai simti? cand mai trebuie sa mergi la control?
Laura iti tin pumnii sa fie totul bine la rmn. cand il faci? da-ne vesti.
Doris multam de informatia cu expozitia, poate trec si eu sa vad ce-i pe acolo. ce mai face Ines, i-a trecut raceala?
Ana ... sunt alaturi de tine ... o sa-ti tin pumnii maine. curaj.
Anda superbe poze ... tare frumoasa nasa ...
Mariaa bafta si tie cu testele pt alergie ... sa gasesti leacul...
salutari la toata lumea.



Geta, mami de Alex

http://community.webshots.com/user/geta77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Baaaaaayyyyyy....m-ati spart,sa mor de nu...ce am scris eu e descantec ,bay mandrelor???????!!!!!!....e ditamai beleaua...jumate din el e inventia mea...baaaaayyyyyy..sunteti totale.Uite d-aia va luv io pe voi...cele mai tari,sa dea dracu'!ce m-as face io far' de voi?!As lua-o razna,futu-i!(sper sa nu mi-o iau in freza)
Bay betoancelor...kuktitelor...mancu-v-ar muica minitisoarele crete...iu meid mai dei!Si daca mai pun la socoata ca am plecat din fata blocului pe muzica Ruslanei,data pe volum 60....moaaaamaaaa,ce duduiau boxele...asta-i pohta ce-am pohtit,ca sa-l plagiez pe neica Mihaita Viteazu.....
Unde mai pui ca ma apucau bazdacii in semafor sau la sensul giratoriu si ma zbantzuiam pe Ruslana,draga de ea!...de se uitau ceilalti soferi ca la urs...Luana dadea si ea gospodareste din capsor...tiiiii!distractie,nenica,la 8 de dimineata!

Haiditi gigicilor...fruncea sus,cheptu-nainte!...da-le dreakului de boale si nacazuri...o viata avem si-o gaurice in fundulete...ca n-o fi dracu chiar asa negru...trecem noi peste toate.Bunaoara...iaca acilea exemplu:lu' nasa mare io mers descatecele la fix,bay...ca o si scapat de necazuri...eeee?!

Pup fetele si mai vorbim !

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Geta si Simonelu...sar'na de sustiere...cre' ca de la ziua de maine mi se trage plimbarea de dimineata cu biscuitele pe conducta de apa rece...Bine ca nu mai ploua,ca luam apa la mansarda...imi lipsesc neshte tigle!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput