Mamici norocoase de sept-oct 2008 (157)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

am venit de la dr. tensiune buna, ascultat bebe cu palnia...dar mi-a zis ca este prea devreme pt streptococ B....asta dupa ce data trecuta mi-a zis ca azi facem recoltarea....in fine...pt dureri de burta mi-a zis sa iau cate 2 no-spa pe zi.

preety, tot tu o sa-mi spui daca doare recoltarea pt streptococ pentru ca eu abia pe 6 oct ma mai duc la control.

babitza

maryb 34+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

poze cu mami si bebe

AMR 37 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Nici al meu nu mai doarme ziua decat maxim 1 ora jumate.Azi cel putin nu prea a dormit deloc cred ca si din cauza ca e fornait.M-a disperat!Voi mai rezistati ca eu sunt in pragul depresiei, au trecut abia 3 sapt si mi se pare ca au trecut 5 luni!Acum a trecut tati la aparat adica la stat cu el, azi m-am gandit serios sa imi caut un ajutor am impresia ca singura nu pot face fata!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

hello, tocmai am venit si eu

Babytza nastere usoara si bb sanatos



Am fost cu mamaie in Bricostore, ne-am aprovizionat de galerie si perdea ( mai tre sa luam inca una pt ca nu ne-am uitat bine si e prea mica) dar macar mai e un progres pt camera

38+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina

AMR foarte putin...productie de morcovi en-gros [:P]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

irina stiu ca n-am voie sa intru in biserica, asta totusi nu ma va impiedica sa fac carare pe langa ea, asteptand sa se termine totul. contez insa pe tac-su, nasi, moasa si maica-mea. saraca tocmai a venit acasa dupa 10 ani special pentru nepoata. si cand te gandesti ca ar putea lejer sa treaca drept ma-sa, la cat de bine arata la 45 de ani

mami de Amalia Stefania
poze
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Mambship, felicitari pt. aducerea pe lume a puiului Eric Alexandru si refacere usoara

Monica, multumim ca ne-ai informat

Steluta, scoatem agitatele si pt. tine si te asteptam cu vesti bune

Cristina



le bébé 39w

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Dya stai sa plece si tati la lucru si cred ca facem club, desi el nu prea imi sta cu pitica, dar are grija sa mananc. Cand o sa plece cred ca o sa mor de foame... desi mai am rezerve destule, nu mor eu asa usor.



fericita de - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Giulianna, ziua nici Carla nu doarme mai mult de 2 ore legate. Ieri si alaltaieri m-a terorizat, o adormeam in brate iar cand o puneam in patut se trezea. Azi a fost mai bine, dar nu mai mult de 2 ore. Au crescut si ei acum, se plictisesc Afara doarme dusa dar intrebam asa in eventualitatea in care se trezeste si incepe sa planga, ce se poate face. Si eu iau mereu o sticla cu mine sa pot sa-i prepar laptic.

Mami de Alexa ce face nazdravana ta, mai are rabdare pana vine pe lume fratiorul?

Dyanira, si noi avem probleme cu nasucul infundat, inca intampin reticenta din partea sotului si a mamei mele cu batista bebelusului asa ca n-am luat-o inca. Ne chinuim cu ser, cu para aia odioasa de cauciuc nu reusesc decat sa o enervez la culme pe Carla, nu trage nimic.

Andreea, nu te agita prea tare cu greutatea Minei. cantarul, nu-l folosi prea des, va fi un motiv in plus de ingrijorare. O data pe saptamana sau daca nu rezisti - la 3-4 zile e suficient.

Irina, si matul meu vrea tot timpul in brate cand nu doarme. Asa s-a obisnuit. Am ajuns sa fac de toate cu mana dreapta si sa o tin pe ea cu stanga pe umar.

Mamica fericita de Carla Alexandra
Povestea puiului meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Nici al meu nu mai doarme ziua decat maxim 1 ora jumate.Azi cel putin nu prea a dormit deloc cred ca si din cauza ca e fornait.M-a disperat!Voi mai rezistati ca eu sunt in pragul depresiei, au trecut abia 3 sapt si mi se pare ca au trecut 5 luni!Acum a trecut tati la aparat adica la stat cu el, azi m-am gandit serios sa imi caut un ajutor am impresia ca singura nu pot face fata!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR




nu il lasa sa fie fonfaila ca nu iti doarme si nici nu poate sa pape
sa iti spun cum m-a invatat pe mine doctora sa fac,,,cu un betisor cu opritor cureti cu ser fiziologic apoi ii pui o picatura de ser in fiecare nara si daca tot mai e nevoie cu pompita ii scoti mucusorul dar la mine e suficient fara pompita
succes

''bimbirica'' mic si frumos

mami de andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

buna fetele,
intram si noi mai rar ca bebe imi ocupa tot timpul
am si eu o intreb pt fetele care alapteaza,,la mine papa un pic curge titzi dupa care nu curge si se enerv
a patiti cineva?ca ma dispera lapticul asta

''bimbirica'' mic si frumos

mami de andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Fetelor am o veste mare... Astazi bebe meu a zambit pt prima oara...am reusit sa-l si filmez.
La 4 sapt si 4 zile. Pana acum au fost reflexe...zambetele de inceput..spasme ale muschlor insa astazi era treaz si vorbeam cu el ( facem asta de vreo 2 saptamani) si cand radeam la el zambea...sigur au fost zambete ca raspus...ca interactiune...imi venea sa-l mananc...cel mai dulce moment..

Cea mai fericita mamica...

Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii

Mergi la inceput