Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (95)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Mai fetelor .... SANATATE SANATATE SANATATE maxima copilasilor!

Vai ce de copii s-au imbolnavit! Probabil trecerea de la cald la rece a fost brusca si asta i-a sensibilizat asa tare.
Pentru moment abonatul Tudorashca a scapat.
In dimineata asta nu avrut sa manance si dupa vreo 2 ore cand eram deja in oras mi-a cerut papa. Zic de unde mama? Nu am acum. El papa papa, asa ca i-am luat un corn cu gem pe care l-a mancat fara mofturi (mai putin gemul) si cand am venit acasa a mancat si carnea si legumele din ciorba.
Deci incerc pe cat pot sa nu ma stresez ca nu mananca atunci cand vreau eu si ca daca ii e foame cere si mananca multumitor.
Eu inteleg ca sunteti stresate cand nu mananca puii vostri, dar cel mai important este sa nu ii stresati voi pe ei, pentru ca vor refuza si mai tare.

Si acum sa nu uit: Marta ce face Victor? Cum e dupa tratament?

Iunia nu ai timp nici la sfarsit de sapatamana sa mai treci pe aici? Ce face Iarina?

Mada ce face bebelina roz? Cum iti este?

Un sfarsit de saptamana placut!

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

Am mai citit si eu din urma, dar recunosc ca nu prea scriu ca nu am ce sa zic. In mare noi suntem bine, am un copil cuminte si ascultator. Mergem in continuare la bazin, a facut progrese, iese singurel pe sub apa pe scari, se arunca de pe margine, de pe saltele, si incepe sa dea singur din maini si din picioare lasat singur. Azi am fost la teatru si a fost super incantat. Nu s-a miscat cat a tinut piesa. Ii place foarte mult povestea. In schimb e destul de mic de statura fata de ceilalti copii. A ramas cel mai mic. Este tare vioi, alearga de nu ii stau piciorusele si e foarte vesel. Cuvinte nu zice prea multe.Imi pare tare rau cand aud de copii bolnavi, ma intristez, vreau sa va zic ca nici nu pot citi.


MIHAITA 31 MARTIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

Am uitat sa va zic c aam fost la Capra cu trei iezi. Chiar a fost super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani7asi spune:

Hello,hello...
va pup si peste putin timp poze noi!
Ca sa va reamintiti de noi.....

comorile melesi..eu...Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani7asi spune:

http://good-times.webshots.com/album/559941170yJPETX?vhost=good-times

comorile melesi..eu...Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Ehhhhh hop si eu.

Mady nu te mai necaji,Tzuna si tu la fel,credeti ca eu nu ma necajesc sau nu tzip,mai ales eu care sunt un vulcan la propriu dar asta e,tuturor ne e greu,ca le ies dintii,ca-i ducem la gradi apoi la scoala si uite asa vremea trece si noi ne faramam din varii motive in incercarea de a fi parintii perfecti,insa important e ca incercamasa ca gata,capul sus pieptu-n afara si maine va fi mai bine.

Ca sa nu fim codasi si noi suntem muciosi tusim,mai ales eu,mai putin ei,slava Domnului!
Dantura a iesit aproape toata asa ca scapam curand de chinul asta,si de luni merg la servici ca treburile merg cam prost la magazin si cum ochiul stapanuli ingrasa boul,trebuie sa o iau de coada,nu stiu cum ma voi descurca si cu servici si copii insa voi da tot ce pot.
Robert pleaca miercuri in Frantza la Turneul international de rugby asa ca HAI ROMANIA!!!

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

In primul rand sanatate bolnaviorilor.Si noi avem muci (toti) dar cu Humex si Eferalgan i-am dovedit in 3 zile si acum suntem spre bine.

Gabi ma bucur ca-si revine Tudor.Si fimiu e ff bine.Nu am mai vazut kk moale in pampers iar de mancat nu se pune problema orice dar sa fie cu CARNEEEE....Baga si cate 2 banane /zi uneori plus mar si para.Legumele mancarica cu carne si mai nou papa unt cu paine si gem si un ousor moale la micul dejun.Are mai multa pofta daca mananca cu noi la masa pe coltar langa tasu.Nu e bai ca nu cade de acolo asa ca scaunul de gupil a ramas la Ploiesti.

Carmen94 noi am patit-o si cu copii mai mari si cu din cei de varsta lui.Victor da jucarii l aschimb ...numai ca o fetita a luat fericita lopata si grebla dar cand la vazut pe fimiu ca se duce la caruciorul a ei sa infipt in el si urla...fimiu tragea de o partea...aia de o parte..asa ca am sarit si mi-am luat odrasla explicandu-i ca "nu trebuie sa se joace cu copii care nu stiu sa faca schimb" ..cand sclifosita sa intors la jucariile lu'fimiu asta al meu tzup la carucior...se repeta figura...ma enervez il iau pe al meu de o aripa si ii zic.."joaca-te cu mami sau cu copii sociabili nu cu salbatici" si gata...ec mai poveste...si-a luat madama progenitura egoista si a plecat in alta parte .Doar nu ma apuc eu sa fug din parcuri ca nu au altii rabdare sa-si educe odraslele.Cu cei mari e alta treaba...interactioneaza altfel,au alte jocuri,eu il duc mereu pe fimiu "in locul pentru copii mici ca tine" si ma urmeaza pentru ca acolo rar se intampla sa fie agresat sau lovit.

Mady nu te supara frate dar a fost bolnav...si tu cand ai fost bolnava erai la fel cu siguranta...nu ai chef nici de tine daramite de mancare.Sper sa-si revian repede si sa recupereze kg pierdut.

Kitty nu stiu ce sa zic...crezi ca daca o tai de la tzitzi mananca mai bine? Nu vei sti decat daca incerci dar e un drum fara intoarcere asa ca ..........

Vreau sa laud puiutii care m-au incantat :Rares cu ferma lui si cu masurica,Alex care sterge pe jos in bucatarie,Amalia care e o papusica, Delia cea darnica, Giulia care alapteaza , mandrele Danielei, Darius adormitul pe mese, David care e mortal in piciorusele goale in iarba si pe care l-am dat exemplu lui Vic pt ca nu se teme de husa de ploaie ca al meu, cocheta Stefania, dansatorul Vlad..viitor Fred Astair si .....nu va suparati ...INEGALABILUL EDY TOMECU...cel care a lasat familia noastra cu gura cascata si la propriu si la figurat.

Andra multa sanatate,vanzare buan al magazin si succes lui Robert.

Carmenefr la vara il pun pe fimiu sa o invit epe Teo la o beiee..ca si el a inceput sa se uite in cani dupa ea .Succes la cresa iar tie curaj sa nu mai plangi.

Tzuna ma bucur ca Maria se integreaza usor.E o fata isteata care te-a exploatat destul ca doar mami face 3 feluri de mancare sa aleaga mandra ce vrea.La cresa o sa se schimbe si sper sa fii multumita si impacata.

Pentru toti picii si mai ales pentru cei nenominalizati ca nu am avut eu timp sa vad toate filemele si pozele...FELICITARI.
SI mai ales FELICITARI MAMICILOR LOR.

In afara de Mada rozz ma gandesc sa mai intreb si eu de Doinatodor,de Bicky,de Sherbi,Paula75,ElenaGiulia,Pisikuta,Ghibuadina,Laina,Loradin,Andreea20,Ioanaradu,Anamana123,Flopici, Phili si Madmat.Ocupate rauuuu?
Uite ca ALiona a bagat un mes,Dani7asi niste poze...macar asa un semn ca va ganditi la noi printre picaturi...se poate???

LA MULTI ANI KISSTHERAIN999!!! SA FI SANATOASA SI HORIA SI SOTUL SA-TI ADUCA NUMAI BUCURII.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

buna fetele

si noi revenim nu vesti proaste...numai ce am crezut ca i-a trecut lu edy raceala( foarte putin muci, fara febra, fara tuse) de azi noapte tuseste si are nasul infundat si plange de nervi si de oboseala si tuseste i se rupe tusea si ii vine sa vomite, nu a vrut sa manance , bea ceai caldut cu miere de albine si lamaie si siropelele ( placerea lui).azi abia daca a bagat ceva in gura dar macar are ceva in stomac( mult ceai)
de la cresa nu cred ca a luat pt ca nu e nici un copil bolnav...ramane varianta cu ta-su care a fo racit si tusea la fel ca edy si sa i se fii intors lu edy acu dupa 3 zile!

la cresa e cel mai cuminte ...in schimb ACASA a inceput sa ...cum sa zic...la cresa e cuminte si analizeaza copii care urla si tipa si se arunca pe jos arunca cu jucarii...si pune in aplicare acasa!!!
adik a inceput sa sara in pat( nu facea asaa ceva si nici nu il lasam ..nu il las nici acum) pana a cazut fix in cap! plange imediat ce ii zic NU e voie! tipa de ma aud vecinii de la 2( stau la 4) da din piciare cand tipa...si plange cu niste lacrimi de crocodil( plans la comanda), arunca cu jucarii, se enerveaza si da cu ele cat colo...SI MA ENERVEAZA COMPORTAMENTUL LUI LA MAXIM!!!!
AM INCEPUT SA NU IL BAG IN SEAMA CAND FACE ASA SI FACE SI MAI RAU...I-AM TRAS SI VRO 2 PESTE KUR ..MI S-A STRANS INIMA DAR MA SCOS DIN SARITE CU MOFTURILE LUI SI IFOSELE.ASTA E si eu mai tip al el, ii mai trag peste kur( mai exact pampi) ..asta e sunt o mama rea si imediat dupaia imi pare nespus de rau ca nu m-am controlat...a...ca am spus si io...deci nu sunteti singurele care tipati la copii si vb lu kitty suntem oameni nu roboti.

ma doare capul groaznic, am o stare de nervi continua sunt obosita franta, copilul bolnav si am racaie pe creeri ca nu il pot ajuta mai mult....dar trec ele toate si vine soarele ...

am zis si io off-ul meu...nu va suparati...

edy acu a gasit baxul de pampi si imi aduce pampi de acolo sa fac ..nu stiu ce sa fac cu el ca io nu port.....zice" tine mami papi mic!" ..."asa pune kur" si il pune pe langa kuru lui"

va pup si sanatate la albinutele si bondarii bolnavi .. sa se faca repede bine.

mady....daca nu vrea sa pape nu il forta, pana nu isi revine complet lasa-l asa cum vrea el ..daca vrea doar lapte dai lapte...sa nu se intoarca si sa refuze sa pape si dupa ce se va face bine de tot! pupam si pe razvanelui sa se faca bine si pe mami lui sa ii treaca starea de nervi si de neputinta!

mai citesc si revin...


vaiiii am pampii in toata cameraaaaa si dupa dulap...


martutza ce inseamna "TOMECU?"


Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

salutare tuturor!
stiu ca ne-ati tot chemat la apel da io-s cum sunt (sa nu zic urat pe aici) si nu prea imi fac vreme de scris; incerc sa va citesc cat pot si uneori intru si pe confe...

maria e bine, f f incapatanata. nu mai vrea decat cu mine la nani, bibele sa i-l tin doar eu. asa ca in seara asta l-am lasat pe ta-su s-o culce si a zbierat copilu dupa mami pana a borat. si eu m-am incapatanat si nu m-am dus. pana la urma au reusit amandoi.....sper sa nu ne omoram pana la anul cand va merge la gradinita....ca suntem stresati si io si tati

si ea are ceva muci si e ragusita dar nu e grav si sper sa treaca intr-o sapt, doo, ca pe aici asa le lungim....

am vazut poze cu copiii nostri, care mai de care mai mare si mai frumos

imi cer scuze dc nu apuc sa intru prea des dar maria ma solicita mult...


pupam pe toti si multa multa sanatate

ana, mama Mariucai (11.03.2007)
varsta mariei


www.sonia.as.ro" target="_blank">Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

buna dimi

poftiti la o , ceai sau capuccino...cat e cald

eu dorm inca ...revin dupa ce beau cafelutza....




Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput