Dulceturi si papanasi de sept - oct 2007 (193)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Cate o pentru toti bolnaviorii... si cate un pentru mamicile lor...

Noi suntem bine, doar ca eu am multa treaba la serviciu, asa ca incerc sa stau departe de "tentatii"..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

[quote]citat din mesajul lui alinkav
Am pus si eu cateva poze cu Olivia la un an fix, desi avem deja un an si o luna.

http://family.webshots.com/photo/2744121720061996643rzNsWF


Dulce mai e, cum pozeaza ea cocotata pe mobila!
Am pierdut eu informatia sau nu ai spus ce e cu bandajul de la mana Oliviei?
Inca un sa treaca repede!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

LA MULTI ANI
Eduard Alexandru de mami Flori si tati Vmkriss!

Sa-ti fie viata plina de voiosie si zambete!


Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihailescu teodora

Rox,Annisia,uitati,www.flickr.com/photos/21367727@N02/2881086433/sizes/l/" target="_blank">asa a aratat rochia sora'mi din colectia Eddyk-vederea din fatza,iar www.flickr.com/photos/21367727@N02/2881086405/sizes/l/in/photostream/" target="_blank">cea din spate a fost in genul asta!

Si rochitza pe situl lor www.eddyk.com/eddyk/eddykmain5.html" target="_blank">este asta

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Mihnea in actiune
Povestea nasterii


Mamaaa dar ce preturi mai au rochiile de mireasa!!! Bine ca nu ma mai marit a doua oara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihailescu teodora

Rox,Annisia,uitati,www.flickr.com/photos/21367727@N02/2881086433/sizes/l/" target="_blank">asa a aratat rochia sora'mi din colectia Eddyk-vederea din fatza,iar www.flickr.com/photos/21367727@N02/2881086405/sizes/l/in/photostream/" target="_blank">cea din spate a fost in genul asta!

Si rochitza pe situl lor www.eddyk.com/eddyk/eddykmain5.html" target="_blank">este asta

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Mihnea in actiune
Povestea nasterii


Mamaaa dar ce preturi mai au rochiile de mireasa!!! Bine ca nu ma mai marit a doua oara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

La multi ani! Eduard Alexandru sa cresti mare, sanatos si norocos.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia


Citat:
citat din mesajul lui alinkav
Am pus si eu cateva poze cu Olivia la un an fix, desi avem deja un an si o luna.

http://family.webshots.com/photo/2744121720061996643rzNsWF


Dulce mai e, cum pozeaza ea cocotata pe mobila!
Am pierdut eu informatia sau nu ai spus ce e cu bandajul de la mana Oliviei?
Inca un sa treaca repede!




Multumesc frumos ptr complimente!Nu am mai scris despre incident, ca mereu reiese ca parem victime(adica mereu aparem atunci cand ni se intampla ceva...). Cu 2 zile inainte de 1 anisor, a tras o cana cu ceai fierbinte de pe masa, si s-a fript.....a fost nevoit sa-i facem vaccinul antititanos, si aproape 2 sapt i-am tinut manuta bandajata. Dar din fericire nu a ramas nici un semn.

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Adi, nu avem de ce sa sarim la beregata. Este corect ceea ce ai spus tu. Eu stiu, dar tot mai incalc. Mai ales cu sarea m-am simtit tare vinovata, ca eu mor dupa gustul sarat.


Rox, eu te inteleg perfect, pt ca si eu imi pun sare in mancare. Dar numai in propria farfurie (cand imi aduc aminte). Sotul a avut probleme cu rinichii si de 10 ani gatesc fara sare in mancare, asa ca m-am obisnuit si eu fara. Imi pun cand imi aduc aminte, daca chiar vreau sa schimb gustul. Insa nu pun in toata mancarea, implicit nici in ce ii dau lui Lisa. Sicnera sa fiu, am vazut cat s-a chinuit cu problemele lui, asa ca nu vreau sa o predispun pe Lisa la asa ceva. Si nu as vrea ca nici un prichindutz sa treaca prin asa ceva, nici peste 20, nici peste 200 de ani! De asta imi tot bat eu gura. Sa schimbam macar ce ne sta in putere...



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Yaia, daca e asa, dintre 2 rele, il aleg pe cel mai mic. Piperul e mai ok decat sarea, desi nici unul nu e recomandat. Insa, daca tot vrei sa folosesti piper, ideal ar fi sa pui boabe, mai bine decat praf. Si sa pui boabe de mai multe feluri, adica piper negru, verde, rosu, alb etc. Astea oricum raman pe fundul oalei si ce a avut de iesit din ele iese...

M-am bucurat sa aud ca Tudor a raspuns la tratament si ca se simte mai bine. Pup delfinasul .


"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Annisia multumesc mult pt sprijin!
Sunt f frumosi pantofiorii si ma bucur ca nu sunt si f scumpi pt ca smochingul a facut 80Ron si arata f bine ...pt o singura seara nu merita investitie prea mare mai ales ca i-am luat ghete de 170 Ron si adidasi de 100 nu imi mai vine sa dau si pe pantofiori prea mult.
Nu te derajez sa-i cumperi tu ca doar e mama si frati-miu in Bucuresti si doar un nepot au.Asa ca poate imi spui mai exact unde in Dragonul Rosu ca ai mei stau in Titan pana acolo nu tb sa taie Bucurestiul si ce pret si mai ales daca sunt pe marimi!
Multumesc inca o data...sunt f f frumosi pantofiorii...ia-si lua negru cu rosu pt ca papionul la frac e rosu si are si un brau tot rosu...

Mergi la inceput