Dulceturi si papanasi de sept - oct 2007 (193)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Salutare, n-am reusit sa citesc mult in urma, cheful a durat trei zile la noi, insa Darius e bolnavior, de o saptamana tot are diaree, l-am cam pus la regim, adica mai mult orez, banana, si de-astea care constipa, insa nimic, i-am dat si smecta insa, tot nici un efect, sau doar de moment, face febra dar ii trece dupa nurofen,,e foarte marait, se mai pregatesc si niste dintisori sa iasa. Nu stiu daca ede la dinti sau o fi enterocolita aia de care se vorbea pe-aici. Azi la 5 merg la dr cu el. Sunt asa suparata , a slabit, insa e vioi ca si cum n-ar avea nimic.

Gabi , sa se faca sotioru bine cat mai repede. Bine ca n-a fost mai grav.

in alta ordine de idei avem si realizari, de o saptamana Darius e biped. DOVADA

internetu imi merge tare aiurea. imi apar ferestrele cu scrisu foarte mare, si nu stiu de ce ca eu n-am modificat fontu` nicaieri.

revin cu detalii dupa ce vin de la dr

.....................................................
mamica de Dariusica (19 sept 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Felicitari micul morosan biped.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am reusit sa vad toate pozele, tare frumusei mai sunt papanasii si dulcetelele, nu nominalizes, nu as vrea sa uit pe cineva.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinkav

Citat:
citat din mesajul lui Yaia


Citat:
citat din mesajul lui alinkav
Am pus si eu cateva poze cu Olivia la un an fix, desi avem deja un an si o luna.

http://family.webshots.com/photo/2744121720061996643rzNsWF


Dulce mai e, cum pozeaza ea cocotata pe mobila!
Am pierdut eu informatia sau nu ai spus ce e cu bandajul de la mana Oliviei?
Inca un sa treaca repede!




Multumesc frumos ptr complimente!Nu am mai scris despre incident, ca mereu reiese ca parem victime(adica mereu aparem atunci cand ni se intampla ceva...). Cu 2 zile inainte de 1 anisor, a tras o cana cu ceai fierbinte de pe masa, si s-a fript.....a fost nevoit sa-i facem vaccinul antititanos, si aproape 2 sapt i-am tinut manuta bandajata. Dar din fericire nu a ramas nici un semn.

Alina,


Atunci mai merita un , ca a suferit!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada28 spune:

Fetelor de o saptamana si Luca e biped. Merge si e tare fericit. Vineri cand am mers sa luam si invitatiile pentru mot a tras o tranta pe asfalt.M-am speriat tare ca avea sange la buzita. Nu s-a ranit prea tare. Pana la mot trece.
In rest multe pregatiri de mot. Eu merg astazi sa-mi iau rochia de la croitoreasa. I-am scurtat putin manecile.Si mai avem de luat tortul si bautura.
Luca e vesel.Deja a inceput sa primeasca cadouri. Toti apropiatii au fost incantati de invitatia la mot. Puteti sa o vedeti si voi pe contul comun http://www.flickr.com/photos
In res servici si casa.
Pupam bolnaviorii.
La multi ani sarbatoritilor

mada 28 si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Off, merge forumul ca naiba si mi-a picat si netul la birou de am fost nevoita sa scriu din nou ditamai mesajul. Azi totul imi iese pe dos, am avut numai probleme, si multa munca la birou. Am incercat sa imi pastrez calmul dar pana la urma am explodat si vad ca atrag si mai rau belele cu atitudinea mea negativa. Noroc cu cumatra care mi-a facut o surpriza extraordinara si m-a vizitat la birou, chiar am fost tare bucuroasa desi greu sa o arat cu puhoiul de nervi de dinainte. Cumatra, iti multumesc inca o data foarte mult, 1000x.

Annisia, o sa merg maine si la Gabrielle daca e asa laudat magazinul, vedem noi maine. Nu prea stiu sa iti zic de gusturile finutei, mai degraba sotii se cunosc, noi abia de acum. Dar vad eu la fata locului. Banuiesc ca nu e stil baba ca mine.

Adi, cred ca ar trebui sa fiu mai responsabila cu folosirea sarii. Sa nu crezi ca lor le pun in mancare dupa gustul meu, insa cand gust am mereu impresia ca e nesarat.

cei doi bipezi scumpi, Darius si Luca!

Multa sanatate lui Darius, sper sa nu fie o enteroviroza din aceasta de tot bantuie!



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Vaaaiii, cat sunt de frumoase rochiile de la Eddy K!!!!! Daca Melania spune ca bine ca nu se mai marita, eu zic vere bine ca nu m-am maritat inca, pentru ca sigur acum 100 de ani nu as fi gasit rochii atat de frumoase. Roxule, mie imi plac mai mult astea de la Eddy K, decat alea de la BienSavvy... Acum depinde si de ce isi doreste miresuca...

Melania, eu i-am luat chiar din Europa (acolo este un complex de magazine: 8 Dragoane, Niro, Europa). DEci chiar de unde era Europa inainte, cea veche. Dar sunt sigura ca gaseste si in Dragoane, oricare, la standurile cu haine de copii. Au costat 12 roni. Chiar azi am vazut intr-un magazin cu 30, dar nu aveau din aia cu rosu...

Micul Yanis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui melaniatud

Citat:
citat din mesajul lui mihailescu teodora

Rox,Annisia,uitati,www.flickr.com/photos/21367727@N02/2881086433/sizes/l/" target="_blank">asa a aratat rochia sora'mi din colectia Eddyk-vederea din fatza,iar www.flickr.com/photos/21367727@N02/2881086405/sizes/l/in/photostream/" target="_blank">cea din spate a fost in genul asta!

Si rochitza pe situl lor www.eddyk.com/eddyk/eddykmain5.html" target="_blank">este asta

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Mihnea in actiune
Povestea nasterii


Mamaaa dar ce preturi mai au rochiile de mireasa!!! Bine ca nu ma mai marit a doua oara

Melania, mamica lui Tudorica fara frica (05.10.2007)


Stii cum se zice, never say never!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Cica e baba, da' vrea rochie rosie Flamenco... Auzi la dansa!

Acestea fiind spuse, ma retrag in glorie, ca azi e ziua de gatit. Adica ma duc la soacra sa-mi traga un oloi de supa pentru bebe, doar nu credeati ca m-am pocait...

Pupici!!!

Micul Yanis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui adimercedes

Yaia, daca e asa, dintre 2 rele, il aleg pe cel mai mic. Piperul e mai ok decat sarea, desi nici unul nu e recomandat. Insa, daca tot vrei sa folosesti piper, ideal ar fi sa pui boabe, mai bine decat praf. Si sa pui boabe de mai multe feluri, adica piper negru, verde, rosu, alb etc. Astea oricum raman pe fundul oalei si ce a avut de iesit din ele iese...

M-am bucurat sa aud ca Tudor a raspuns la tratament si ca se simte mai bine. Pup delfinasul .


Multumim, tare dulci pupicii astia de la cangurite roz, cataratoare pe tencurile de reviste ca sa poata vedea monitorul calculatorului.
Trimitem si noi un !

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput