Mamici norocoase de sept-oct 2008 (155)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Am ajuns acasa cu Mikul Robert Constantin, e un pici tare de treaba, e mancacios si somnoros, din pacate mami nu are strop de lapte si Mikul va primi formula
Nu am citit nimic din urma, tin pumnii fetelor care urmeaza sa nasca
O sa revenim si cu poze zilele astea

Am vazut fetita lu' mamidestefan, e tare frumoasa

39s+
Mikul Robert Constantin
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Musette, aseara nu am facut asa...am alaptat la 6, am plecat la concert la 7 (noroc ca a fost aproape, la Stadionul Arcul de Triumf) si la 10.40 m-am intors...Just in time, desi pe popicica mea o apucase foamea de pe la 10, a reusit soacra-mea sa o mai plimbe, sa o mai faca sa umble. Daca nu era problema cu iesitul de pe stadion (am stat juma de ora numai sa iesim) ma incadram la fix. Oricum concertul a fost super! M-a emotionat, moshul f f tare, a cantat superb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Citat:
citat din mesajul lui kid2003

Musette, aseara nu am facut asa...am alaptat la 6, am plecat la concert la 7 (noroc ca a fost aproape, la Stadionul Arcul de Triumf) si la 10.40 m-am intors...Just in time, desi pe popicica mea o apucase foamea de pe la 10, a reusit soacra-mea sa o mai plimbe, sa o mai faca sa umble. Daca nu era problema cu iesitul de pe stadion (am stat juma de ora numai sa iesim) ma incadram la fix. Oricum concertul a fost super! M-a emotionat, moshul f f tare, a cantat superb.

Ma bucur ca te-ai simtit bine!
Da,asa este ,canta superb!In sarcina chiar ii puneam lui Luca cand era prea linistit melodia "dance me to...." si imediat reactiona.

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

octavia 75: probabil ai scris in timp ce mesajele tale au fost moderate si am trecut peste ele. Noi ne administram singure odiseea, te trec eu in listuta imediat cum am 5 min libere. Te asteptam si cu alte detalii, gen spital, doctor si, mai ales, totul despre tine si bebe. Bine ai venit!
musette: locuiesc la 200 m de Sala Polivalenta, crezi ca bateam juma" de oras sa ma holbez la niste chestii mai scumpe decat pe bimbomarket? Apropo, m-am hoatarat la Inglesina, iar modelul pe care il vreau era redus 10 % si asa era mai scump cu 60 Eur decat pe net.
A fost bine pentru maruntisuri, altfel nu umflatel mic si frumos!
kid: sper ca nu te plictisesti de sfaturi pana nasc eu si sa ai timp si sa intri trei fete frumoase foc
pisik: m-am tot gandit la tine din cauza DPN-ului, ma bucur ca sunteti bine, sa fiti sanatosi!
babytza: este acasa, se cearta cu cei de la net! este bine!
cd27: bine atu venit acasa! sa fiti sanatosi, papaciosi si necolicosi!

ies afara 15 min si incerc sa umblu la listuta dupa aceea, daca nu o face altcineva intre timp!

35+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Felicic super Inglesina.


Cd bine ai venit acasa!Asteptam poze!

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

si de la noi

Ramonzca,mamidestefan,pisik4ever felicitari mamicilor!sa va traiasca bebeii, sa fie sanatosi, norocosi, fara colici si sa va umple viata de fericire!

zambetmic am incercat sa iti dau PM dar nu il ai activat cred...so..nu stiu nici eu f multe despre probleme legislative ce vor trebui rezolvate dar uite aici am gasit despre asta cam tot ce trebuie cred...mie imi este f util ce am citit, sper sa te ajute si pe tine(sunt chiar si niste formulare pe acel blog, doar sa le printezi) http:// mamici. blogspot. com/2008/01/alocatia-nou-nascut.html, sau http:// www . protectiacopilului6 . ro/document.php?doc=49

Nocom sa ai o zi frumoasa, toate cele bune
300 ce mai faci? cum te mai simti?nu mai dau de tine on-line de o perioada, sper ca e totul bine

noi suntem bine in general...aseara am avut niste dureri cam ciudate pe care le simteam in osul pelvian, si parca aveam febra musculara intre picioare...cel putin asa aveam eu senzatia, plus niste intepaturi puternice pe care le-am simtit in toata burta...sper ca bebelina sa mai stea in burtica macar 2 saptamani

aaaa si azi am tras si eu o portie de plans in public...am avut ceva treaba in oras si cand am revenit spre casa am venit cu ratb...unde o baba nesuferita, s-a gandit ea sa mearga cu spatele fara sa se uite si m-a lovit in burta destul de puternic...m-am panicat imediat...dar la cum ma durea nu am apucat sa ii mai dau replica...a trebuit sa ma asez(o doamna mi-a cedat locul)..soatza nu stia ce sa imi mai faca in clipa cand a vazut ca plangeam (era un plans si de durere dar si de nervi, imi venea sa o strang de gat pe respectiva) si ca sa fie meniul complet, cand m-am ridicat sa cobor,asa usor tinandu-ma de burta, o alta baba imensa statea fix pe unde trebuia sa cobor...ii zic sa imi faca loc si ea se lipeste de geamu acela din fata la sofer...de parca era si subtirica tare ca sa pot sa trec pe langa ea...nu mai puteam de nervi cand am vazut-o cum se uita la mine de parca "hai nu treci odata??", si i-am zis vre-o doua. am fost atata de ingrijorata cand am vazut ca nici bebelina nu mai imi da nici un semn nimic, m-a apucat planu si mai rau gandindu-ma ca daca doamne fereste s-a intamplat ceva de la lovitura aia...ma durea si burta..offf...si intr-un final cand a reusit soatza sa ma calmeze cat de cat, mangaindu-mi burtica...bebelina s-a miscat iar eu am rasuflat oarecum usurata. dar clipele alea au fost atat de urate


hai ca v-am scris un roman.... sper ca sunteti bine toate burtici si mamici.

35+ Piccola e Fragile Ariana Stefania

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Fetelor voi ati luat pentru bebei sac de dormit? De unde?

Eva tu sacul de dormit pentru Luca l-ai comandat de pe c h i c b e b e? Mai are cineva? E moale?


Mamica fericita de Eduard-Gabriel

"Petrecem primele douasprezece luni sin viata copiilor nostri invatandu-i sa mearga si sa vorbeasca iar urmatoarele douasprezece spunandu-le sa stea jos si sa taca" - Phyllis Diller

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

nerantula...lasa copilul sa suga ,el isi face rezorvorul.daca ai sanii prea plini, eu ma mulgeam si conngelam laptele, e bun 3 luni si poti sa ii dai cand e lipsa

eu sac de dormi nu am folosit

*** AniS ** 36+ ***



Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***
IUBIRILE MELE

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anis

nerantula...lasa copilul sa suga ,el isi face rezorvorul.daca ai sanii prea plini, eu ma mulgeam si conngelam laptele, e bun 3 luni si poti sa ii dai cand e lipsa

eu sac de dormi nu am folosit

*** AniS ** 36+ ***

Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***
IUBIRILE MELE

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

tu cand nasti? ziceai ca o sa fii mamica de septembrie, parca. Ai stabilit cu Dr.T? Tot la Breaza esti? ce-ti face piciorul?
fetele

35+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Codruta bafta maine, sa ai nastere usoara



Pisik 4ever felicitari pt bebe Gabriel, speram sa treaca icterul cat mai repede

CD bine ati venit acasa, ma bucur ca Mikul este sanatos si papacios, poate scapati de colici

Garga uff ce intamplari, liniste-te, la fel ca tine am plans in public azi asa ca iti tin companie

Am fost la farmacie sa caut Tardyferon...dar nu se mai gaseste de 2 sapt...asa ca am facut drum intors la med de familie sa treaca o modificare pe reteta, intr-un sfarsit am reusit

Zilele acestea am primit inca o serie de hainute iar azi le-am spalat, facut putina curatenie in camera, maine sa speram ca nu va mai fi nici o problema cu patutul bblinei


37+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina

A mai ramas 21 zile incepand de azi 18.09.2008....productie de morcovi en-gros [:P]

Mergi la inceput