Mamici norocoase de sept-oct 2008 (155)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Octavia bine ai venit!

Cand vor fi online fetele care stiu sa updateze lista vei aparea cu siguranta! Felicitari pentru bebe Marko sau Sasha! Sarcina usoara in continuare!

Mamica fericita de Eduard-Gabriel

"Petrecem primele douasprezece luni sin viata copiilor nostri invatandu-i sa mearga si sa vorbeasca iar urmatoarele douasprezece spunandu-le sa stea jos si sa taca" - Phyllis Diller

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Anca, daca nu face iritatie de la scutec eu cred ca e ok sa o stergi peste zi cu servetele si sa o speli bine pe la pasarica seara la baitza...Daca e mai sensibila si e iritata mai tot timpul trebuie sa o mai speli si la chiuveta doar cu apa si sa o lasi fara pampers la aer...catva timp. Ia servetele din alea sensitive, ca sunt tare sensibili acum. Mariuka mea vad ca e rezistenta, cu Alexandra aveam mereu probleme cu iritatia de scutec dar cu Maria e mai usor, asa ca o sterg cu servetele de cele mai multe ori. Seara la baitza insist cu spalarea prin cutisoare peste tot.

Andy_p, e de bine, uraaa, stai linistita e destul laptic acolo la fabricuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

CODRUTA BAFTA MULTA SI TE ASTEPTAM CAT MAI REPEDE ACASA CU BB SANATOS VOINIC, VOIOS SI MANCACIOS

37 + mami super fericita de AMALIA ANDREEA

ce putin mai avem.....nu pot sa cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

Vezi ca am facut eu bine de am facut o proba cu agitatele.
Sa nu plangi la nenea dr acolo da?
Codruta Codruta Codruta Codruta Codruta [ majoreta]

poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

CODRUTA

bafta multa Codruta,refacere rapida si bebe sanatos!!!Tin pumnii!!!!



Babytza pe unde esti???????nu ai nascut nu??????eu astept mesaj abia miercuri!

felicic deci nu te-ai lasat pana la urma,ai fost la targ,ma intrebam cu cine seamana bebe asa hotarat....acum am aflat!

Andy
vazut poze cu micuta frumoasa!

Noi suntem bine,nu prea mai avem chef de somn asa ca inainte,stam si ne uitam pe pereti,pe tacute e adevarat dar oricum a inspectat Luca peretii din toata casa!








Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Anca vazut falcute dulci de Carla!!!!!!!frumoasa foc!

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Fetelor, nu va mai stresati atat cu camera lui bb, si noi ne-am stresat, am pus tot ce trebuie acolo si fotoliu sa poata alapta mami si perdelute si stikere pe pereti si bebele doarme ori cu mami in sufragerie pe coltar ori cu mami in pat.

Mai doarme si la ea in camera, dar mai rar, numai cand e chiar linistita si mama si fata.

Giuliana ce sa mai zic, azi noapte am adormit si eu in timp ce o hraneam. Iti dai seama ce comic aratam, ea manca in somn, eu o hraneam in timp ce dormeam. Nu stia tati de ce nu ii raspund la intrebari.

Kid am citit azi noapte cartea doamnei doctor Culcer si m-am mai lamurit cu unele chestii.
Acum mi-am luat cantar, o sa o tin mai bine sub control pe domnisoara si vedem mai departe ce facem.

Nerantula nici o pompita nu se compara cu bebele. Si eu am simtit la un moment dat sanii asa, eram speriata, abia venisem cu bebe acasa si pur si simplu am lasat-o pe ea sa suga cat si cum poate. S-a rezolvat usor, usor. Adevarul e ca are fica'mea o putere de absorbtie, se simte pur si simplu cand trage, lucru pe care nu l-am simtit la pompa, desi la pompa era bine ca vedeam cum curge laptikul
Si eu sunt tot cu cupa spre sfarsitul alfabetului, nu mai stiu nici la ce litera am ajuns ca am circumferinta mica (85).

Mami de Alexa poate imi trece si mie nostalgia pana atunci si o sa te indemn eu sa alaptezi.


fericita de - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisik 4ever spune:

Gabriel a sosit pe 17 septembrie la 34 saptamani si 5 zile.

Acum am ajuns acasa dupa a doua cezariana - puiul e bine dar este la sectia de prematuri deoarece nu este in stare sa pape singur. Acum este la phototerapie (pentru totii prema ca sa evite bilirubina - pielea galbena care atinge culmea intre 3-5 zile dupa nastere - si sta acolo cele trei zile - adica in incubator la lumina si primeste lapte prin tubulet.)

L-am tinut in brate de cateva ori cand a primit papica - m-am topit toata ca e dulce foc si mititel de tot 2.300 kg - 47 cm.

Dupa ce termina phototerapia o sa fie evaluat si o sa avem mai multe vesti. Eu am deja laptic si il pun la sticlute si il duc sa il pape.


... si albastricile lui mami 08.05.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Codrutza, bafta multa!!! Sa fie totul bine si usor si nedureros!

Pisik4ever, bine ca e puiul sanatos, icterul asta ii afecteaza pe toti aproape. Dar cum de ai nascut la 34 de saptamani? Nu mai putea sa stea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Kid cum a fost la concert?Dar tu cum faci cand pleci de acasa cu alaptatul?te mulgi si ii lasi micutei in biberon?

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput