Mamici norocoase de sept-oct 2008 (155)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

CD, bine ai revenit, ma bucur ca Mikul tau e bine, cumintel. Cat despre laptic...un sa treaca supararea.
Garga, of...ce povesteai tu mi-e atat de cunoscut! Parca lumea nici nu baga de seama ca esti insarcinata si chiar dc sesizeaza acest lucru nu se comporta ca atare. Nu ca as vrea tratament preferential, dar macar putina atentie....Si eu ma tot feresc la cumparaturi de diversi bezmetici care alearga cu carucioarele alea ca la maraton.
Denisa, tu cand ne pui poze cu micutul?
Tzitziri, tu n-ai aparut acasa cu bb David?


Andreea
38+ Eva Maria
poze
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

Fetelor voi ati luat pentru bebei sac de dormit? De unde?

Eva tu sacul de dormit pentru Luca l-ai comandat de pe c h i c b e b e? Mai are cineva? E moale?


Mamica fericita de Eduard-Gabriel

"Petrecem primele douasprezece luni sin viata copiilor nostri invatandu-i sa mearga si sa vorbeasca iar urmatoarele douasprezece spunandu-le sa stea jos si sa taca" - Phyllis Diller



Si eu am cumparat sacul de dormit de la Bebe Blue de pe site-ul de mai sus si este foarte moale si pufos, incapator...mie imi place tare mult. E drept, nu l-am incercat inca, dar asteptam bebelina cat de curand

Andreea
38+ Eva Maria
poze
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

CD bine ai revenit acasa!Sa iti traiasca Mikul si sa va bucurati de el!Cum i-ati pus nume????
Ce lapte formula ii dai Mikului?Si eu sunt la fel ca tine fara strop de lapte.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

ange, andreuta la voi, multumesc! si eu ma feresc intotdeauna dar uite ca uneori oricat de mult te-ai feri se gaseste cate o persoana de-asta care nici macar nu se uita ce face, daca da peste tine, te loveste etc. si mai au pretentia sa ii si respecti... pai ce respect sa am eu fata de cei care nu ma respecta? nici u doamne fereste nu vreau tratament preferential, nici nu am vrut vre-o data...dar nici chiar atata nesimtire nu pot sa suport, de-asta i-am si zis vre-o doua batranei. acum vad ca mi-a trecut durerea de burta, m-am linisit si eu, si sper sa nu fie nimic in neregula, stau cumintica in pat.

35+ Piccola e Fragile Ariana Stefania

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

kid,musette
pisik felicitari,toate trec si veti fi acasa cu totii cat de curand
CD bine-ati venit acasa,asteptam pozici
felicicsuper alegerea.
CODRUTA
garga bine ca s-a terminat cu bine
dya


laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
http://good-times.webshots.com/album/563995768RkQYpK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Garga stiu cum e...azi la metrou era imbulzeala mare, de obicei tin mana in fata burtii ca nu cumva sa ma loveasca, mai ales ca sunt pe ultima saptamana de 2 in 1

37+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina

A mai ramas 21 zile incepand de azi 18.09.2008....productie de morcovi en-gros [:P]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

CD 27 bine ai venit acasa cu Mikul! Asteptam povestea nasterii si poze, normal!

Ufff, greu cu oamenii nesimtitori fata de gravide. fetele si mai aveti putin de indurat!

Felicic aici sunt...hai mai ca sunt chestii de bun simt, daca o sa cumperi cartea dr Spock si chiar pe a Caprarilor vei vedea de unde mi-am bagat eu in cap atatea sfaturi in plus, fiecare zi cu copilul tau te va invata multe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Nocom, La Multi Ani fericiti sa ai un pui cuminte si ascultator

CD, bine ai venit acasa cu micul tau. Asteptam poze cu voi

Pisik, sa-ti traiasca mititelul, la 34 saptamani e un luptator deja Te asteptam cu povestea nasterii

La mine AMR 6 zile pana la termen, am fost azi la doctor si semne nu se arata . Scoateti agitatele alea fetelor si pt. mine please, poate l-or convinge sa iasa in timp. Altfel o ia si el pe urmele sora-sii se pare

Pupici gravidutelor

Cristina

le bébé 38w +

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

LA MULTI ANI NOCOM!! Multa sanatate si sa iti traiasca puiutii, sa fie norocosi si sanatosi! Cred ca deja ai nascut sau mai ai ff putin dupa dpn, asteptam vesti!

Nerantula imi pare rau ca suferi asa mult. Multa sanatate iti doresc!

CD bine ai venit acasa! Sa stii ca si eu 4 zile dupa cezariana nu am avut laptic, micuta mea tragea intr-una de tzitzi si nu iesea decat putin colostru. Era sa intru in depresie din cauza asta. In spital si in prima zi acasa i-am dat formula dar cu lingurita, la sfatul pediatrului, sa nu se invete cu biberonul. A doua zi dupa ce am ajuns acasa si m-am odihnit si mai ales linistit a venit si lapticul, mai putin la inceput dar a venit. Eu zic sa nu renunti inca, pune-l la san si da-i cu lingurita formula daca poti. Eu am bagat la greu lichide, ceai de lactatie si niste pastile din plante recomandate in spital, Galafor. Bafta!
Tot legat de laptic, intr-o zi m-am enervat f tare si nici nu dormisem mai deloc din cauza bebitzei si sa stiti ca am simtit asta la productia de lapte, s-a diminuat drastic de m-am speriat rau si de-atunci nu mai las sa ma afecteze nimic, ma tin departe de orice m-ar putea enerva, sunt foarte zen .

Gargaritza fata speriata, trebuia batuta baba aia.
Laura vazut poze de bebelina grasuna si frumoasa foc!!
Kid multumim de sfaturi, esti o comoara ca de obicei!

Pentru cine intreba de picioare umflate dupa nastere, mie cateva zile mi s-au umflat mai rau decat cand eram insarcinata, a fost ceva horror. Apoi dintr-o data s-au dezumflat si n-am mai avut probleme. Cred ca a ajutat faptul ca am baut ff multe lichide.

Si legat de camera bebelinei si noi am amenajat-o frumos cu de toate si bineinteles ca doarme in dormitorul nostru, nu ne putem desparti de ea. I-am adus aici patutul cel mare si comoda de infasat, i-am facut loc in comoda noastra la hainute si cred ca mai devreme de 2-3 luni nu-i vom folosi camera, acum intind rufe acolo.







Mami super fericita de Mina Alexandra (07.09.2008)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Uof, ce m-as face fara voi!

Am fost la doctor, cica nu-s de incizat, sa continui cu unguent ultraproct (sunt la al 6-lea tub!) care mie mi se pare ca nu mai are (demult) nici un efect, insa mai trisez uneori si cu cate o doza de hemorzon. Mi-a scos firele, se pare ca unul dintre ele 'tinea' putin undeva, unde m-am ales cu o mica crapatura dar teribil de dureroasa, in rest iritatia trece cu igiena (care oricum e, cred ca petrec cel putin 3 ore pe zi in baie cu igiena: spalaturi, clisma, uns, iar si iar)

Cu bebe m-am mai linistit (dar e zi, ziua e bine!), papa cam 40-50 ml la o masa (am facut proba suptului), sper sa reusesc sa maresc productia cu Galactogil si ceai de stimulare, dar sa si desfund toate canalele curand. Bebe are un usor icter, de asta e mai lentut si nu trage puternic, insa speram sa treaca repede si sa devenim in forma!
O sa mai pun poze curand, e un soricel asa de scump

300, poti sa ma suni daca vrei, e numarul pe mailul comun.

Felicitari fetelor care au mai nascut si as vrea sa le spun sa nu renunte asa usor, la unele laptele vine mai tarziu, sunt f putine femei care nu au deloc, insistati sa desfundati canalele si sa-l puneti pe bebe la san, in primele zile de viata le sunt suficienti cei cativa ml de colostru, insa NU RENUNTATI LA SAN!

Felicitari CD! Bine ati venit acasa, refacere usoara si bebe sanatos si papacios!

CODRUTA !!!


www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia

Mergi la inceput