Mamici norocoase de sept-oct 2008 (154)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Dya .
Voua 2 pic v-a zis sa-i dati? CA mie mi-a zis sa-i dau 3/zi si Calciu..oare de ce?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Gargaritza, se poate?!

Felicic, pregateste-te de un zvapaiat...se pare ca te-a pus deja nitel pe jar mikul tau Take it easy

Bitza, voi ce mai ziceti? Mai stati in RO pt. o vreme?

Julymorning, n-ai mai trecut demult pe la noi. Te asteptam

A propos de buric, si eu stiam ca locul respectiv trebuie evitat a fi spalat pana ce cade de unul singur. Iar de taiatul unghiilor cea mai buna metoda e cand bb doarme linistit

Cristina



le bébé 37w +

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Bitza si noua tot 2 picaturi de vigantol ne-a zis!

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Sunt de acord cu buricutzul...Noi nu am spalat cu apa pana nu a cazut . Ne-am sters cu prosopelul si cu servetele umede. In rest dadeam cu spirt si cu baneocin. Am incercat sa evitam aparitia vreunei infectii. Asa ne spusese pediatra. Si la 8 zile ,cand a cazut buricutul am facut prima baita !!!
Iar unghiutele le taiam cand dormea, cu unghiera.
Vigantol si noi luam 2 picaturi.

Valentina 37 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

AMR 6 ZILE !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Khristin, sapt viitoare la botez vin si sefii din Olanda...si am inteles ca vor sa ne convinga sa mergem inapoi. Acum sa vedem...daca ne fac o oferta pe care n-o putem refuza...we'll go back to Holland! Vedem!
Eu a tem sa-i tei unghiutele pt ca in spital i le-a taiat o asistenta si i-a dat sangele puiutului la vreo 3 degete..imi venea sa mor!!Nuj cand prind curaj sa i le tai.
Mey, eu sper ca dr mea exagereaza cu profilaxia si mi-a dat 3 pic Vigantol+calciu...ca a zis ca e bine copilul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Bitza.....iuhuuuuu, botez deja??? Petrecere frumoasa sa aveti si sa va faca sefii o oferta irezistibila cat despre unghiute, eu intotdeauna i le-am taiat cu unghiera, nu trebuie sa i le tai din carne nicidecum.... si mai pune-ne poze cu mandrul tau

Cristina

le bébé 37w +

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui bitza2008

Khristin, sapt viitoare la botez vin si sefii din Olanda...si am inteles ca vor sa ne convinga sa mergem inapoi. Acum sa vedem...daca ne fac o oferta pe care n-o putem refuza...we'll go back to Holland! Vedem!
Eu a tem sa-i tei unghiutele pt ca in spital i le-a taiat o asistenta si i-a dat sangele puiutului la vreo 3 degete..imi venea sa mor!!Nuj cand prind curaj sa i le tai.
Mey, eu sper ca dr mea exagereaza cu profilaxia si mi-a dat 3 pic Vigantol+calciu...ca a zis ca e bine copilul.





Trebuie sa iti faci curaj, ca altfel se zgarie puiul ....incet , cu rabdare....hai ca poti !!!

Valentina 37 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

AMR 6 ZILE !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Ralubv, bine ai venit la odiseea noastra . Poate ne spui cate ceva despre tine, daca vrei sa te trecem in lista, cate sapt. ai, daca stii ce vei avea, etc. Sa stii ca peste tot se spune ca laptele de mama este vital puiului, nu exista alt produs care sa-l egaleze

Bitza, daca nu ai curaj sa te atingi deocamdata de unghiile puiului, ai grija sa-i pui mittens in manute, manusile acelea care-l impiedica pe bb sa se zgarie pe fata


Cristina


le bébé 37w +

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

salutari si de la noi!!! Am stabilit si noi botezul pentru 4 octombrie!
CD sa-ti traiasca Mikul si sa va bucurati de el!!!
bitza i-ai dat cumva vigantol dupa ce a mancat? mie mi-a zis sa-l dau intotdeauna inainte sa manance tocmai ca sa nu se intample asa....unghiutele nici eu nu am avut inca curaj sa i le tai dar vad ca nu se mai zgarie pe fata
felicic bine ai revenit acasa...sper sa mai stea Vladut la tine in burtica pana iti termini tu treburile

Andreeasuper-happy de Andrei(18.08.2008)

Povestea bobocelului nostru

Poze:
http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Muuh, am vazut in Quelle over all-uri paturica cu fermoar in partea de jos, transformabile in piciorus. Si nu sunt exagerat de scumpe, aprox. 50 ron. Am sa caut link-ul, chestia nasoala e ca dureaza mult comanda la ei. Eu tocmai m-am trezit ca nu mai am salopetute cu labute, i-au ramas mici deja...trebuie neaparat sa-i mai cumpar. Are un ritm de crestere senzational.

Bitza, incearca sa-i dai Vigantol piciului intre mese, niciodata dupa. Eu prind momentul cand urla cand o schimb si atunci ii picur repede in gurita 2 picaturi. N-am un moment anume al zilei, doar sa fie inainte de masa.

Mamica fericita de Carla Alexandra
Povestea puiului meu drag

Mergi la inceput