Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (101)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arhdy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Timi07

arhdy din punct de vedere financiar ne va fi greu cu doi copii, profesional nici nu mai vorbesc dar vreau neaparat 2 copii si ma gandesc doar la lucrurile frumoase pe care le vor aduce. In rest o sa vedem ce facem.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe


Stiu ce spui Timi. M-am gandit mult, dar avand in vedere ca nu am casa si nici nu se vede posibilitatea sa am in viitorul apropiat (fiind vorba de maxim 2 ani, adica cand are cea mica 3), nu imi pun problema de a mai avea copii. Ma multumesc cu unul si pe unde voi sta si eu merge si ea, dar cu doi este mai greu. Restul motivelor le-am gasit si pentru a mai acoperi din durerea de a nu avea libertatea de a face al doilea copil. Oricum ma rog la Dumnezeu sa fie Cristiana sanatoasa si sa reusesc sa adun ceva, astfel incet sa ii pot lasa o baza (o casa, niste bani, etc.), astfel incat ea sa nu mai inceapa de la zero si sa mai stea pe usi straine si fara siguranta de maine.

Diana si Cristiana Maria (30.07.07)

poze: http://www.flickr.com/photos/14718383@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

no hai sa-ti scriu ce fac eu....
pui la fiert carnea de vita taiata cuburi mai mari si o fierbi la nesfarsit ca asta dureaza.separat calesti ceapa cu ardei.decojesti rosii din belsug le tai marunt(sau date prin masina) si pui peste ceapa si le calesti in continuare 10-15 min.cand carnea da semne ca se moaie pui amestecul de ceapa cu ardei si rosii plus boia dulce si piper.aici(si ungurii in special)pun chimion(eu il urasc dar cica asta face gulasul).cand e fiarta carnea adaugi cartofii si lasi sa fiarba pana aproape seaca....si pofat buna!nu e cine stie ce dar eu asta fac si cica "aduce" cu originalu'
in loc de cartofi poti sa pui galuste cum le zic eu.fierbi apa separat,cand clocoteste adaugi galuste facute din ou si faina si sare.cand s-au fiert le pui in locul cartofilor

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

arhdy si eu sunt in aceeasi situatie, si trebuie sa imi iau gandul de la alt bebe pentru moment. Dar nu am renuntat definitiv la intentia de a mai avea un bebe in viitor. Chiar daca o sa fie o diferenta cat de mare intre ei. Sanatosi sa fim si sa putem sa la oferim tot ce isi doresc.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007) www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletz


www.traduceri-rapide.cabanova.ro" target="_blank">traduceri


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

arhydy brazuca...va doresc din tot sufletul sa reushiti


alina.a ..eu nu am macat gulash adevarat niciodata..dar am cumparat un plic de prafuri pentur sosul de gulash..a facut soacramea un sos roshu a adaugat plicu si a fost o minunatie...dar tare mult mi-ar place sa mananc un gulash ORIGINAL :)

Mami de Alexandru din 13.07.07

Pov. nasterii

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank">poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

si mai vroiam sa zic ca am mancat o prajiura tipic ungureasca originala cu..nuca cred..o minuuuuunaaatie...

Mami de Alexandru din 13.07.07

Pov. nasterii

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank">poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arhdy spune:

Stiu Brazuca. Stiu de cand eram cu burticute. Am scris atunci ca noi suntem in aceieasi situatie. A trecut iaca un an si suntem la fel. Foarte putin schimbat. Atunci eu eram cu chirie si tu la parinti (ai sotului). Acum tu esti cu chirie si eu la parinti (ai mei), doar ca sunt fara sot.

Diana si Cristiana Maria (30.07.07)

poze: http://www.flickr.com/photos/14718383@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

arhdy

Mami de Alexandru din 13.07.07

Pov. nasterii

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank">poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arhdy spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamii

arhdy

Mami de Alexandru din 13.07.07

Pov. nasterii

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank">poze cu noi


Multumesc pentru pupici si pentru buchetul de flori.

Diana si Cristiana Maria (30.07.07)

poze: http://www.flickr.com/photos/14718383@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Alina si Milly, distractie placuta in Ungaria...
Arhdy, pe undeva de asta am ales si noi sa mai facem un copil repede dupa Andreea, caci pe urma incep si eu serviciul, ar fi trebuit pe urma iar sa-l intrerup, Andreea ar fi crescut, nu stiu, poate nu ne mai mobilizam si o lasam singura... si nu as fi vrut asta...
Noi nu am avut frate/sora nici unul din noi, am fost copii unici, si ne-am fi dorit frati, dar n-a fost sa fie...mie personal nu mi-a placut sa fiu copil unic...ai mei s-au cacait de mama mama, ba ca nu aveau casa si statam cu bunicii, ba ca e ceausescu si nu sunt conditii ca de aba te descurcai cu ale gurii, cu frigul samd, au mai facut si vreo 2 intreruperi ilegale...asa ca subiectul e dureros pt mine, cand ma gandesc ca as mai fi putut avea frati/surori...
In fine, de asta am gandit noi ca e mai bine pt Andreea, care e primul copil, sa mai aibe pe cineva..un frate sua o sora... Sper sa fie bine si sa se inteleaga

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si 30+ Ana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arhdy spune:

Ai dreptate monicabo, dar din pacate eu nu am putut face asta. Drept dovada acum sunt la munca, in loc sa fiu langa puiul meu, macar pana la 2 ani asa cum ar fi fost normal. Anul asta a fost foarte frumos, dar si foarte greu. Drept dovada in ianuarie ma despartisem de al meu sot, imi luasem catrafusele si copilul si am plecat la mama. El a plecat departe. Intre timp ne-am impacat, dar in anul asta, datorita banilor am plmbat acest copil de 4 ori. Din garsoniera la mama, de la mama in strainatate, din strainatate iar la mama. Si sa nu mai spun ca acum caut iar sa ma mut. Pentru ca nu pot sta la infinit la mama. Vreau sa caut o locuinta in care sa pot sta minim 3 ani si sa nu ma mut decat in casa mea, propietate personal.
Asa ca am facut cu greu acest copil si sunt constienta ca daca nu o faceam, nu stiu cand mai reuseam altadata.
Dar indiferent ce greutati sunt ea imi este toata fericirea si pentru ea lupt sa pot reusi sa fac ceva.

Diana si Cristiana Maria (30.07.07)

poze: http://www.flickr.com/photos/14718383@N04/

Mergi la inceput