Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (101)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

monicabo asa suntem si noi amandoi copii unici si tot asa am invatat din experienta parintilor (ai mei ca de la socrii nu stiu) ca daca astept sa fac casa al doilea copil amanat ramane. O sa ne fie foarte greu dar cum am zis ma concentrez pe tot ce aduc copii frumos in viata noastra. Eu nu stiu daca voi mai lucra in urmatorii 2-3 ani.....dar sper din suflet sa gasesc o cale sa renteze sa vin la lucru si sa nu stau acasa sa acumulez doar frustrari.

Alina multumesc pt reteta.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Asa este Arhdy, un copil iti da forta si putere in momentele mai grele.
Te inteleg f bine, si imi pare rau ca ai trecut prin atatea...
Daca eram inlocul tau, poate nu as fi avut curaj sa fac nici macar un copil, d'apoi 2...

Cu serviciul, da, si mie mi-e dor pe undeva sa muncesc, de multe ori parca ma simt "la mila statutului", cu toate ca am muncit cativa ani inainte si am contribuit cu darile la stat, asa ca tot bani munciti de mine sunt pana la urma, tot anilot de munca se datoreaza faptul ca iau banii de la stat.
Insa imi pare bine ca am putut sta cu copiii, acum numai cu Andreea deocamdata, si am vazut-o crescand, evoluand...am fost aproape mereu langa ea.... De munca o sa am tot timpul pana la pensie, dar copiii cresc..
Asa ca avantaje si dezanavtaje oricum ai lua-o...

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si 30+ Ana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Timi, ai dreptatate, am gandiat cam la fel...
Sarcina usoara in continuare.
Eu mai am putin, si drept sa spun ma apuca toate emotiile si fricile de pe lume, sa vedem cum ne vom descurca, si mai ales cum vor reactiona fetele.
Eu daca sunt copil unic, nu stiu cum e sa ai frate/sora...

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si 30+ Ana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

monicabo o sa fiu cu ochii pe tine sa fur idei. Sarcina usoara si tie. Ah in 2 luni eu te depasesc in dimensiunile burtzii

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Diana Cristianei. Imi pare rau ca va e atit de greu, dar ma bucur ca sinteti bine. Am si eu 2 colegi cu copiii la cresa voastra, dar ei se muta peste 2 saptamini la gradi. Mult noroc!
Diana lui Dani.
Mihaela, Luna, Nico, va multumesc.
Alina, felicitari pentru bona!

Si noi cred ca o sa emigram la un moment dat; singura nevoie care ne motiveaza este ca fetele sa creasca intr-un mediu mai bun; Olanda e intre preferate, desi cu IT putem pleca in multe tari.

Noi nu mai avem bona din iunie, si sotul nu vrea sa intre in CIC, asa ca nu stiu ce o sa facem (momentan fac ture socrii pe la noi). La cresa nu pot sa o dau pe Sma (desi Miruna a fost la virsta asta la cresa particulara) pentru ca e genul de copil care are nevoie de un adult pe care sa-l manipuleze dupa propriile nevoi, si nu sa-l imparta cu alti copii. La cresa de stat nu as da-o sub nici o forma, motivul principal fiind acela ca sint asistente cele care au grija de copii, si nu educatoare.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Ioana
Mi-am adus aminte ca te-am citit, cu Sma, ca ati iesit bine la eco, dar am uitat sa scriu, am pierdut ideea pe drum, in graba
Ma bucur mult pt voi!

Bafta si cu emigratul, atunci cand va hotarati!

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si 30+ Ana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Am vazut-o pozele cu Alessia la 13 luni. Vai Clau ce fetita dulce ai. Sa-ti traiasca!

La pranz am fost acasa la masa. Sophie tocmai papase dar cand ne-a vazut pe noi ca mancam tot ma bazaia sa-i dau si ei de la mine si i-am dat un castravete murat. S-a strambat de mama focului cand a pus limba pe el dar tot venea sa-mi ceara de mancare. Eu tot castravete ii dadeam ca doar -doar pleaca si ne lasa sa mancam linistiti. WRONG!!!!!! A patra oara a muscat zdravan din el si l-a mancat, strambandu-se …normal. Tot asa am facut cu lamaia i-am dat in speranta ca-i acra si gata ma lasa in pace, da de unde a mancat lamaie de-ar fi indesat-o cu amndoua minile. Pe cat de rtare se stramba pe atat de mult mai cerea.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Ioana Olanda e si printre preferintele sotului. Poate ne vedem pe-acolo. Eu as vrea ceva mai mult soare, nu-n exces, doar un pic mai mult
Pupici fetelor si sa mai pui poze cu ele.
Cum e cu salteaua pe podea?

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

buna seara si de la noi,avem de recuperat vreo 7 pagini din cap anterior si alte 4 din acesta...din pacate nu am avut internet cam trei zile.am fost si noi in cele din urma la targul organizat in Mamaia,i-am luat lui Mihnea o pereche de ghete din piele la 55 ron...mi s-au parut super bune la pret, nu mai spun de calitate.citesc si revin.va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Mai dar ce liniste e pe aici. Numai eu stau sa pierd vremea pe forum?

mamik de Denisa Maria (20.07.2007) www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletz


www.traduceri-rapide.cabanova.ro" target="_blank">traduceri


Mergi la inceput