Mamici norocoase de sept -oct 2008 (146)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nushulica

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Citat:
citat din mesajul lui felicic76

fetele, mi-am masurat burtica, am 114 cm circumferinta. Voi?
iar la kg stau linistita, am 15-16 luate in plus, si dupa mesajul simodinei si faptul ca beau atatea lichide, sunt sigura ca raman cu putine dupa nastere.

34+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei




Oooo, subiectul meu preferat!
Eu am ajuns la 1m la burta (am 1.54m inaltime), dar kg am luaaaaaat 15-16 pana acum si le vad foarte bine pe unde s-au proptit, numai la sala le mai urnesc elegant de pe acolo ..



37+ AMR 17 zile!!

It's the final countdown !!!


asa, si eu unde crezi ca le-am pus?? tot prin zonele aleaasa ca sala scrie pe mine ...dar nu stiu de cand



34+ DAVID-MIHAI

eu mi-am facut planul de acum, dupa lehuzie imi fac progam pentru mine, intre 6-7 seara: sala, salon, masaj. Prost o sa fie cu masajul, maseura nu vine acasa decat daca ai masa solida, io nu am si in pat nu face. Asa ca tb sa ma duc la ea acasa si nu prea imi convine.macar sa ma tina planul, sa nu ma las pe tanjala.


34+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Neata..o cafeluta ceva ?

Irina felicitari pentru nasterea usoara!!! SA fie Andreea papacioasa

Cristinescu

Eu raportez ca aseara am fost in oras la pizza, am dormit bine iar azi avem in program sa facem bagajul de spital si sa spalam hainutele
VA pup si va doresc o zi frumoasa

36 radu


hainute bebe raducu

atat mai e pana vine Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

pe mine ma streseaza ca mai am de luat bouncer, cadita si sterilizator si tot n-apuc sa fac comanda. da' diseara stau pe capul lui tati sa comandam. in rest, casa e bec!!!
io kg am vreo 12 in plus, nu stiu la burtica cit am, da' celulitaaaa... cit n-am avut in viata mea! fata de la masaj mi-a zis ca nu e grav, scap, da' tre' sa ma tin de sport si masaj! ha! cind o sa am timp? ca de luni incepem si scoala, intram in clasa a III a..

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui LUCUTTA

Denisa,Andy,sunteti intodeauna dragute ca imi raspundeti si va multumesc.
Si mie mie frica sa nu m-i se rupa membranele .Eu stau in pat si in casa aproape toata ziua ,atat ce mai ies la cumparaturi cu masina,deci nu stiu ce sa zic .O sa-i spun la dr sa vedem ce zice dar numai luni merg la control.Poate fi si din cauza cerclajului ,stiti ca v-am zis ca am cerclaj.Cateodata si cand urinez parca ma i-a cate o durere in partea stanga mai mult.

32+Sergiu



Daca cedeaza la no-spa e de bine. Stai cumintica in continuare dar macar sa tii cont ca, daca si dupa un no-spa luat tine mai mult de 15 min ar fi bine sa suni dr-ul.
Multa sanatate

39 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

lucutta: cred ca la tine tb atentie sporita chiar si la contractiile nedureroase, sa nu-ti rupa colul. Mai bine suna doctorul si spune-i.
illia: eu mi-am luat de la jolidon, bumbac 100%, albe, in jur de 40 ron/bucata.

34+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

felicic, io la jolidon, in feeria, n-am gasit. sa mai incerc! vazusem la prenatal cu 54 de ron, da' m-a apucat economia si am zis sa caut mai ieftin!
sa nu rideti de mine, da' auzind povestile despre nastere pe aici m-a apucat teama.. ca m-am dat viteaza pina acum ca nu cer epidurala, da' oare ma mai tin curelele???

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

felicic eu mai am inca platite 9 sedinte de masaj ca platisem 10 in avans si am apucat sa fac 1 si am ramas gravidasi n-am mai facut...de facut o sa le fac dar nu stiu de cand voi putea incepe avand in vedere ca voi face cezariana,nush de cand e permis dar aflu eu....aaa si mie imi vine acasa maseuza

mai greu va fi cu sala ca trebuie sa ma urnesc din casa

illia si eu am luat tot de la jolidon cu 40 ron si de la anis cu 15 ron , de aceeasi calitate cu jolidonul...nu stiu daca ai anis in oras dar sper sa ai



34+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Neata!!!!


Irina felicitari mamico!!!!!!!!Andreea bine ai venit pe lume!!!!




Clau multa sanatate si tiza mea sa fie cuminte si sanatoasa.Cand mai intri sa ne zici si noua cum este?


Muuh merci mult de sfat,l-am sunat pe sot si l-am instruit ce sa-mi cumpere.Sper sa imi revin si eu asa repede ca tine!


Babytza merci mult!

300,Kristin,Teomaria va multumesc mult de urari!


CRistineescu
nastere usoara si bebe sanatos!!!!!!!!!


Ilia eu mi-am luat sutien de alaptat de la magazinul prenatal,era la reducere si m-am bucurat ca am gasit unul mare ca pe mine toate ma strang in jurul saniilor,a fost in jur de 50 ron dar acu ceva saptamani nu stiu daca mai au.

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

39+LUCA

AMR 1 ZI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Of mai fetelor...la ce este in casa mea in momentul asta, nu stiu unde este centimetrul meu sa ma masor la burtica si eu, iar de kg...am luat 18 pana acum...dar numai in burtica se pare...din cate imi spune toata lumea.
Incerc sa ma calmez caci ieri ma gandeam ca nu este bine pt BB sa plang dar nu ma puteam opri.
Va pup mult si va multzu mult pt sprijin

Karina Alessia am 35 saptamani in balonul lu' mami NiKole
AMR 30
noi doua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Citat:
citat din mesajul lui nushulica

felicic eu mai am inca platite 9 sedinte de masaj ca platisem 10 in avans si am apucat sa fac 1 si am ramas gravidasi n-am mai facut...de facut o sa le fac dar nu stiu de cand voi putea incepe avand in vedere ca voi face cezariana,nush de cand e permis dar aflu eu....aaa si mie imi vine acasa maseuza

mai greu va fi cu sala ca trebuie sa ma urnesc din casa

illia si eu am luat tot de la jolidon cu 40 ron si de la anis cu 15 ron , de aceeasi calitate cu jolidonul...nu stiu daca ai anis in oras dar sper sa ai



34+ DAVID-MIHAI



deci te-ai hotarat la cezariana???????

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

39+LUCA

AMR 1 ZI

Mergi la inceput