Mamici norocoase de sept -oct 2008 (146)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

nushule, multumesc. nu stiu de vreun magazin anis in buc, o sa caut. da' de ce nu ai facut masaj in sarcina, ca n-are contraindicatii decit daca ai pb, singerari, etc.. or tu n-ai avut. sau gresesc? io am fost si mai tare: platisem abonament de impachetari cu parafango, drenaj limfatic si alte nebunii, din care am facut 2 sedinte doar, ca am aflat de bb. asa ca.. l-am transformat in abonament de masaj

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Andy tinem pumnii sa iti zica dr la telfon de operatie!!!!!!!!


Felicic azi nici sa nu te gandesti la mine da??????,glumesc

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

39+LUCA

AMR 1 ZI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

multam de raspunsuri, cred ca la prenatal ma duc din nou. musette
pe cine apucase nebunia cu vopsitul la par, ca nu mai stiu... acu' m-a luat pe mine, mi se pare ca am o moaca ff enervanta! da' incerc sa ma abtin pina dupa ce nasc, ca atunci o sa ma apuce si mai rau depresia cind o sa ma vad in oglinda.

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

musette nu m-am hotarat eu ci incapatanatul meu mic care nu vrea sa se coboare cu caputul in jos imi frange mie o coasta, da cu capul acolosi apoi mai avea si circulara de cordon...acum la cat e de mare a zis dna dr ca sanse sa se mai intoarca din pelvina sunt cam 2%

asa ca...cezariana scrie pe mine!!!cu toate ca mi-as dori sa se intoarca si sa fie naturala...vedem

iliaeu am fost asa de speriata la inceputul sarcinii sa nu o pierd(ca mai pierdusem 2) incat nu stiam ce sa mai fac sa ma protejez si chiar numai de masaj nu mi-a ars mie



34+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

imposibil sa mai scriu: cu o mina tastez si cu cealalta incerc sa-l opresc pe prislea sa traga tot ce gaseste pe masa. plus ca are o multime de intrebari....de ce? si de ce? si nu tace deloc!!! vb mai tirziu, cind o sa am timp si spatiu! pe toate!

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Ilia si eu am aceiasi pb cu vopsitul am tuburile de vopsea de 3 luni in casa......si am explozie de par alb ...parca am imbatranit asa subit.Si nu stiu ce sa fac..sa ma vopseasc acum sau dupa....faza este ca si alaptatul este nasol cu chimicalele mele din vopsea, ca este cu ceva amoniac in ea.
Fetelor voi va vopsiti???

Karina Alessia am 35 saptamani in balonul lu' mami NiKole
AMR 30
noi doua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

vizita mea la dr de ieri s-a mutat azi....adica nu am fost....voi merge azi la 17.30...

pt ca vorbeati de circumferinta.....si eu am burtica mica...cca 102 cm iar kg 18 insa am si f multa apa...cand ma uit in oglinda cad in depresie...

POZE...POZULICI

39+... Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonzca79

vizita mea la dr de ieri s-a mutat azi....adica nu am fost....voi merge azi la 17.30...

pt ca vorbeati de circumferinta.....si eu am burtica mica...cca 102 cm iar kg 18 insa am si f multa apa...cand ma uit in oglinda cad in depresie...

POZE...POZULICI

39+... Erik




ei lasa draga depresia acum...mai ai asa de putin nu te mai uita in oglinda si gata bine ca e bebe bine si a crescut bine pana acum , acush nasti si pe urma poti merge la sala, masaj



34+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici

Ilia si eu am aceiasi pb cu vopsitul am tuburile de vopsea de 3 luni in casa......si am explozie de par alb ...parca am imbatranit asa subit.Si nu stiu ce sa fac..sa ma vopseasc acum sau dupa....faza este ca si alaptatul este nasol cu chimicalele mele din vopsea, ca este cu ceva amoniac in ea.
Fetelor voi va vopsiti???

Karina Alessia am 35 saptamani in balonul lu' mami NiKole
AMR 30
noi doua



Eu ma vopsesc cu Casting de la L'Oreal ca e fara amoniac.

Valentina 36 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

eu am zis ca mai stau cu vopsitul: dupa ce o sa nasc si o sa vad ca am ramas cu vergeturi, burta........ macar sa am placerea sa ma vopsesc, tund.. sa imi ridic moralul..


39 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica

Mergi la inceput