Mamici norocoase de sept -oct 2008 (146)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Nusha acum sincer cu circulara de cordon nici eu nu m-as risca sa nasc natural.Tu si bebe sa fiti sanatosi


babytza si tie castingul fara amoniac iti prinde asa blond??ce culoare ai tu parul natural?

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

39+LUCA

AMR 1 ZI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisa.g

eu am zis ca mai stau cu vopsitul: dupa ce o sa nasc si o sa vad ca am ramas cu vergeturi, burta........ macar sa am placerea sa ma vopsesc, tund.. sa imi ridic moralul..


39 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica



da, da! ai dreptate! macar atata bucurie sa avem si noi dupa ce ne-om vedea cu toata celulita asta oribila ...sa mergem la un salon si sa ne tundem/vopsim

musette dr mi-a zis ca nu circulara e problema , ca 50% din copii se nasc cu circulara si asta o poate avea acum si peste 5min isi scoate cordonul singur, problema e pozitia pelvina ca iese saracutul cu piciorusele si e cu risc





34+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Am sunat-o pe dr si mi-a spus ca bb apasa pe col si de aceea simt asa dar sa stau linistita in pat pe partea stanga si sa iau no-spa iar daca mai patesc asa sa o sun.Am intrebat-o ca poate fi si din cauza cerclajului si ea a zis ca daca nu era cerclajul...
Nu stiu dar parca presimt ca voi naste mai repede decat termenul dar nu ar fi nici o problema numai bb sa fie bine.OFF!

Apropo de kg eu am pus 18 kg pana acum dar lumea zice ca nu se vede,circumferinta burticii este de 120,deci sunt destul de mare nu?


32+Sergiu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui musettepink

Nusha acum sincer cu circulara de cordon nici eu nu m-as risca sa nasc natural.Tu si bebe sa fiti sanatosi


babytza si tie castingul fara amoniac iti prinde asa blond??ce culoare ai tu parul natural?

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

39+LUCA

AMR 1 ZI




Prinde , ca sunt saten deschis....

Valentina 36 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui LUCUTTA

Am sunat-o pe dr si mi-a spus ca bb apasa pe col si de aceea simt asa dar sa stau linistita in pat pe partea stanga si sa iau no-spa iar daca mai patesc asa sa o sun.Am intrebat-o ca poate fi si din cauza cerclajului si ea a zis ca daca nu era cerclajul...
Nu stiu dar parca presimt ca voi naste mai repede decat termenul dar nu ar fi nici o problema numai bb sa fie bine.OFF!

Apropo de kg eu am pus 18 kg pana acum dar lumea zice ca nu se vede,circumferinta burticii este de 120,deci sunt destul de mare nu?


32+Sergiu





mare mare burtica nu gluma!

stai linistita in pat si ia no-spa si speram sa scapi de intepaturi



34+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Lucutta eu zic sa lasi plimbatul si sa stai cumintica in pat....Mai ai putin de suferit la pat...

Valentina 36 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Nusha bebe a hotarat sa faci cezarina,poate e un semn ca tot erai tu indecisa!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

39+LUCA

AMR 1 ZI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui LUCUTTA

Am sunat-o pe dr si mi-a spus ca bb apasa pe col si de aceea simt asa dar sa stau linistita in pat pe partea stanga si sa iau no-spa iar daca mai patesc asa sa o sun.Am intrebat-o ca poate fi si din cauza cerclajului si ea a zis ca daca nu era cerclajul...
Nu stiu dar parca presimt ca voi naste mai repede decat termenul dar nu ar fi nici o problema numai bb sa fie bine.OFF!

Apropo de kg eu am pus 18 kg pana acum dar lumea zice ca nu se vede,circumferinta burticii este de 120,deci sunt destul de mare nu?


32+Sergiu





Hai moralul sus . In patut, no-spa, asta e. Mai multe am trecut prin asta si uite-ne in ultima sapt.O sa fiti bine amandoi, curaj.

39 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

musette - cum esti cu moralul??? Ai stare? Gata spalat, epilat, bagaj.......

39 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui musettepink

Nusha bebe a hotarat sa faci cezarina,poate e un semn ca tot erai tu indecisa!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

39+LUCA

AMR 1 ZI




asa e!

manca-l-ar mami pe el!!!deja incepe sa ia decizii!



34+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput