Mamici norocoase de sept -oct 2008 (146)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Cristinescu multa sanatate. Tinem pumnii pt azi daca asa vrea bb tau.

Aseara am experimentat si eu contractile adevarate, doar ca una m-a trezit din somn, si au mai fost vreo 4 neregulate de n-am putut sa dorm vreo 3 ore din cauza lor.

Andy.p – cand suni dr???? Asteptam vestea mare - cand iti tii bebelina in brate??


39 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

neata si de la mine! nu va faceti iluzii, pina acum am trebaluit n-am dormit!
felicitari irina! sa fiti sanatoase amindoua!
[majoreta]cristineescu
musette, numai azi nu e miine
clau geo
revin cu intrebarea, ca nu mi-ati raspuns: de unde ati luatara sutiene de alaptat?

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Neatza si de la noi,

Se pare ca pe zi ce trece sunt foarte irascibila.
Poate ca si casa este in renovare si nu reusim sa o terminam...sotzul vine tarziu...eu ma vad singura si neajutorata, fara puteri.Ieri am vopsit toata ziua la niste afurisite de gemuri si am ramas fara vopsea....am stat in caldura si vapori de mi au iesit pe gat, dar din cand in cand mai faceam pauza si va citeam mesajele si ma imbarbatam.
Iar cand a venit sotzul seara mi -am varsat toata furia unei zi de munca, si m a bufnit asa un plans de nu ma mai opream.
Noroc ca va am pe voi si ma mai linistesc si mai stiu ca ma intelegeti macar asa putzintel.
FELICITARI IRINUCA SI CRISTINESCU

Karina Alessia am 35 saptamani in balonul lu' mami NiKole
AMR 31
noi doua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui LUCUTTA

FELICITARI IRINA!SA-TI TRAIASCA PUISORUL!

Fetelor spuneti-mi si mie va rog de ce ma tot inteapa si parca ar vrea sa se rupa ceva in col?
Aseara asa de rau m-a intepat si m-a durut ca trebuia sa ma opresc din mers dar am baut un no-spa si mi-a trecut intr-un tarziu.Sincer m-am cam speriat putin ca eram si singura acasa.


32+Sergiu



Nu vreau sa te sperii, dar eu tot asa la 32 de sapt. am avut aceste intepaturi in col care dureau f. rau si care, asa cum ai zis si tu , ma opreau din mers. Eu m-am dus la dr si mi-a facut control si mi-a zis ca bb exercita o presiune f. mare, ca e fff jos si mi-a dat repaus 100 % la pat. Am luat no-spa la durere si daca nu trecea in 15 minute trebuia sa-l sun pt ca reprezinta risc rupere membrane.
Dupa 3 sapt de stat la pat mi-am revenit, asa ca te rog du-te la dr sau ia-ti deja repausul obligatoriu.
Acum umblu toata ziua, nu mai am nimic, dar a contat ca am stat cand trebuia la pat
39 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Eu am peste burtica 95cm..nu mai stiu cate kg am luat ca nu ma mai cantaresc.
So mi-am sunat dr si mi-a spus sa ma prezint maine la spital ...n-a zis nimic de bagaj deci banuiesc ca vrea sa ma streseze iar cu doppler-ul asa ca...
Lucutta numai daca se intetesc intepaturile atunci e rau daca sunt sporadice e normal se tot intind pe acolo chestii.

38+bbelina
laura si andy (07.04.2002)
http://good-times.webshots.com/album/563995768RkQYpK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Andy - succes la dr - sa stabiliti si data. Azi nu schimbi semnatura??

39 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Citat:
citat din mesajul lui felicic76

fetele, mi-am masurat burtica, am 114 cm circumferinta. Voi?
iar la kg stau linistita, am 15-16 luate in plus, si dupa mesajul simodinei si faptul ca beau atatea lichide, sunt sigura ca raman cu putine dupa nastere.

34+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei




Oooo, subiectul meu preferat!
Eu am ajuns la 1m la burta (am 1.54m inaltime), dar kg am luaaaaaat 15-16 pana acum si le vad foarte bine pe unde s-au proptit, numai la sala le mai urnesc elegant de pe acolo ..



37+ AMR 17 zile!!

It's the final countdown !!!


asa, si eu unde crezi ca le-am pus?? tot prin zonele aleaasa ca sala scrie pe mine ...dar nu stiu de cand



34+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

nikolici - lasa nervii ca-ti faci rau si tie si la bb. Nu ai un nene pe acolo sa-i dai de-o bere sa-ti vopseasca ce mai ai??

39 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici

Neatza si de la noi,

Se pare ca pe zi ce trece sunt foarte irascibila.
Poate ca si casa este in renovare si nu reusim sa o terminam...sotzul vine tarziu...eu ma vad singura si neajutorata, fara puteri.Ieri am vopsit toata ziua la niste afurisite de gemuri si am ramas fara vopsea....am stat in caldura si vapori de mi au iesit pe gat, dar din cand in cand mai faceam pauza si va citeam mesajele si ma imbarbatam.
Iar cand a venit sotzul seara mi -am varsat toata furia unei zi de munca, si m a bufnit asa un plans de nu ma mai opream.
Noroc ca va am pe voi si ma mai linistesc si mai stiu ca ma intelegeti macar asa putzintel.
FELICITARI IRINUCA SI CRISTINESCU

Karina Alessia am 35 saptamani in balonul lu' mami NiKole
AMR 31
noi doua


nu e buna deloc starea asta pt bebe si nici pt tine!!!chiar nu are cine sa vopseasca?trebuie musai tu? cauta pe cineva si tu relaxeaza-te



34+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Denisa,Andy,sunteti intodeauna dragute ca imi raspundeti si va multumesc.
Si mie mie frica sa nu m-i se rupa membranele .Eu stau in pat si in casa aproape toata ziua ,atat ce mai ies la cumparaturi cu masina,deci nu stiu ce sa zic .O sa-i spun la dr sa vedem ce zice dar numai luni merg la control.Poate fi si din cauza cerclajului ,stiti ca v-am zis ca am cerclaj.Cateodata si cand urinez parca ma i-a cate o durere in partea stanga mai mult.

32+Sergiu

Mergi la inceput