Clopotei de ianuarie - februarie 2008 (103)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

hello, hello !!!!!!

Va era dor de noi ?!

Am ajuns ieri acasica si mi-era tare dor de voi!!
Acum, marturisesc ca am tras cu ochiul pe la voi in toata aceasta perioada. Dar, intrucat nu aveam prea mult timp la dispozitie de stat la calculator... nu am avut cum sa va si raspund...

A fost o vacanta tare relaxanta si odihnitoare. Eleni s-a comportat exemplabil! A mancat bine, a dormit cand trebuia. Au fost zile intregi cand nu a plans un minut de a ajuns soacra-mea sa ma intrebe daca pange vreodata...
Dimitris s-a jucat cat era ziua de lunga si a tinut si o cura de slabire ( de parca era cazul...) caci avea zile intregi in care nu manca decat cate un iaurt seara si o gogoasa la pranz....

Eu am dus dorul unei carti pentru ca am uitat sa-mi cumpar ceva de citit.

Acum, am un munte maaare de bagat la masina de spalat si este sarbatoare....

A, mi-am adus aminte cu ocazia asta :

LA MULTI ANI SANATOSI SI FERICITI !!!!
TUTUROR MARIILOR NOASTRE - CLOPOTELE SAU MAMICI !!!!




Uitati fotografii din vacanta. Sunt amestecate si unele foto de la intalnirea din moghioros de pana sa plec in vacanta....

http://www.flickr.com/photos/21462816@N06/?saved=1

Hai ca incerc sa vad ce ati mai facut pana acum....



Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Citat:
citat din mesajul lui honey79

Salutare zuzici!!!!

Avem pozici noi , aici :

http://community.webshots.com/album/566559221GrAwWC


Enjoy.

POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
ANDREW LA 2 LUNI-POZE NOI
FILMULETE ANDREW-JOHN
BOTEZ ANDREW
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali




http://family.webshots.com/photo/2127237520102058884XDPtUT

Oooo, Doamne ce "prieten" simpatic si maricel are AJ !!!!

Este tare dragalas!
Si ce mare s-a facut !!!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

LauraD Bine ai revenit, te-am asteptat, sa stii.Am vazut pozele, ma bucur ca v-ati putut relaxa. mare pt Eleni care a fost cuminte, si bineinteles si pt Dimitrakis.

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI
RAZVANICI LA 7 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Citat:
citat din mesajul lui EliaElia

Nu cred ca bebelusii nostri au culoarea ochilor definitiva, se definitiveaza pe la 2-3 ani la ochii mai deschisi, niste ochisori albastri acum pot deveni foarte usor verzi, chiar caprui-verzi. Constatat de mine personal pe copilasii cunoscutilor.
Vad ca in listuta albastru+albastru e 1% verde. Pai socrul si soacra, ambii ochi perfect albastri, iar sotul verzi, nu verzi-albastri, nici verzi-caprui. Si chiar seamana cu socrul.. O fi aia 1%.
Fetita mea are inca ochii albastri dar se vor schimba(chiar sunt curioasa in ce) pentru ca eu nu am ochi albastri in familie.

Camelia si Laura (06.02.2008)


URA !!! Am gasit o clopotica pe care o cheama Laura - ca pe mine...
La multe lunite/anisori pentru 7 luni impnite pe 6....!!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Citat:
citat din mesajul lui miri_mik

buna dimineata!

la multi ani Mariutelor noastre!

la multi ani! mamacapra si rodicamarza!

la multi ani! cristacoman, cu intarzierea specifica, dar tot cu drag:)

am intrat sa va scriu doar atat: taming successfully completed! deci daca doar atat m-a costat, 1h35 de plans ca in sfarsit sa dormim si noi nopti linistite... azi la 8 luni, amicul sacha bulgaru' a dormit de la 8PM-7AM, neintors! o adevarata victorie! pacat ca n-am avut nervi s afac asta mai devreme... salvam vreo 3 luni de somn fragmentat.

honey, ce mare s-a facut aj! un adevarat boss:))) e traznet poza cu telecomenzile pe langa el:) un adevarat american:))) tu cum esti?

angi, frumoasa imaginea care-ti ramane despre mama ta. probabil ca asta te ajuta sa-i ierti multe. si te admir pentru hotararea cuc are vreis a fii aproape de pupicul de cate ori are nevoie de tine. insa nu cred ca daca l-am lasat sa planga ca sa invete sa re-adoarma n-am fost destul de mama pentru el. nu avea nici un alt disconfort altul decat ca nu-si primea sticla sau suzeta. si iaca... se poate dormi "intins" fara vreunul din artificii. eu sper sa nu ajungi sa te trezesti peste noapte pana la 1-2-3 ani cum spui tu, nici pt apa nici pt altceva. nu de alta dar pe parcurs poate sa devina foarte obositor, si lui pupi nu i-ai face un mare bine. pumpizez fata mea cea draga si plina de caldura

miha74, iti sunt datoare cu un raspuns: mergem in minorca. si am vazut ca suntem in avion. dar mergem cu escala la ibiza si apoi minorca. enervant. orishicum, nici macar nu stiu ce sa bag in bagaje. fac orice... numai la bagaje sa nu ma gandesc:)))

mai beau o cafea si ma apuc de strans casa dupa tornada care s-a dus la gradi:))

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png









LA MULTE-MULTE LUNITE/ANISORI FERICITI SCHA DRAGA !!!!

Miri, cat de mult te inteleg cu facutul bagajelor... urasc chestia asta...
Eu intotdeauna las pe ultima suta de metri.. a se citi pe ultimele ore dinaintea plecarii... Drept pentru care uit de fiecare data multe chestii sa-mi iau....

Succes mult!


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

MAMACAPRA SI RODICAMARZA

[teal] clopoteilor de azi, special pt Sacha!!!Sanatate multa!

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI
RAZVANICI LA 7 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Citat:
citat din mesajul lui stancutza

Neata zuzici!

Vreau in primul rand sa urez si eu LA MULTI ANI!, sanatate si fericire zuzelor si clopoteilor care-si sarbatoresc ziua de nume astazi!

Noi am avut o noapte cu distractie...dupa 4 luni de somn neintrerupt noaptea, Sofia s-a trezit azi noapte la 4 jumate, nu se stie de ce. Am alaptat-o, ca m-am gandit ca i-o fi sete sau foame, si am lasat-o intre noi in pat, poate-poate o adormi repede. Da' de unde! S-a tot rasucit pe-acolo, a tras de cearsaf, de perna, pe mine de nas si pe tati de parul de pa mana :-) A vorbit si a aplaudat singura pe intuneric, a si plans ca nu putea adormi, dar am mangaiat-o pe rand pe caput si pe spate si pana la urma a luat-o somnul. Eram toti aliniati pe partea dreapta, cel mai mic la mijloc :-) mi-a placut sa dormim asa, dar nu vreau sa devina un obicei.

Ieri am vazut pozici de flacaiasi frumosi Razvan Gabriel si AJ, s-au facut mari si sunt amandoi expresivi si frumosi!

Eu va doresc o zi frumoasa si linistita, ma intorc la munci :-) Dar o sa mai arunc o ocheada si pe aici.

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei



Draga de ea !!!!
Poate ii mai iese un dintisor....

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Citat:
citat din mesajul lui ginnette

Neata fetelor,

In primul rand:

pentru Sfintele Marii (mamici si clopotzici)

apoi:

pentru toti clopotzeii nascuti intr-o zi de 8 si in special pentru Sasha (de miri):

Multumiri LalaD, pentru 'masura'ficatzelului (n-am mai reusit sa intru in w/e)

(si a propos, exact asa fac si eu, la temp.; nu scad nici-o liniuta - cand, mi-a facut 39.3 cu termometru digital, atat avea si pe termometrul clasic din spital si dr de-acolo mi-a spus ca asta-i temperatura fara nici-o scadere)

Vazut poze cu Robert (de moni), Sofia (de Madalina) si AJ (de vali-honey) - niste bijuterii de bebelusi.

Despre branza de vaci, buburuza mananca facuta in casa (am un mare noroc cu mama) si amestecata cu fructe.

Miri, am mai spus: jos palaria pentru tarie ! eu sunt prea moale - n-as putea s-o las sa planga mai mult de 5min; mi-ar revenii in minte numai plansetele din spital, de cand au killer-it-o cu branula.

Si Angi, nu esti deloc patetica; momentele astea din copilarie, ne-ajuta sa trecem peste fazele nasoale facute acum de parinti (cel putin, in cazul meu)

Si sa ne laudam: la aproape 9 luni: 8900 gr si 73 cm. Acum, m-am uitat incartea lu' Capraru si cica fetele ar trebui sa aibe intre 8000gr-8500 gr; eu nu zic ca buburuza mea e grasa?!

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza


'Neata Roxanici !!!!
Chiar mi-era tare dor sa-ti citesc mesajele de dimineata !!!
Multumesc mult de SMS-ul cu La multi ani adresat lui eleni de ziua ei !!!!
Poate mai pune de o intalnire seara in moghioros saptamana aceasta....

Grasana buburuza ta ??? Nu mi se pare deloc !
Este perfecta!
Apoi, eleni, care pare chiar mai slaba decat adeluta are deka 9.100 gr. ....
Stai linistita!
Abia astept sa ne spui ca ai primit vesti bune maine de la analize....


A, si multumesc mult tutoror care n-au felicitat de ziua lui eleni!!!! Nu am citit capitolul acela... dart sunt convinsa ca ati facut-o !!!!


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Razvan nu a scapat nici acum de tuse.Deja de o luna il tine, i-am dat trei feluri de sirop si tot nu i-a trecut.Sper sa o prind azi pe doctora sa mergem sa vedem ce e de facut.Are si mucisori in gat, si nu-i pot scoate cu pompita, noi nu avem BB ca pana acum reuseam foarte bine sa ii scot cu pompita.Acuma ma gandesc sa cumpar si eu BB.Nu stiu cum o sa reactioneze la ea da nu am ce face ca ma tem sa ii las mucisorii acolo.

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI
RAZVANICI LA 7 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonab

Razvan nu a scapat nici acum de tuse.Deja de o luna il tine, i-am dat trei feluri de sirop si tot nu i-a trecut.Sper sa o prind azi pe doctora sa mergem sa vedem ce e de facut.Are si mucisori in gat, si nu-i pot scoate cu pompita, noi nu avem BB ca pana acum reuseam foarte bine sa ii scot cu pompita.Acuma ma gandesc sa cumpar si eu BB.Nu stiu cum o sa reactioneze la ea da nu am ce face ca ma tem sa ii las mucisorii acolo.

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI
RAZVANICI LA 7 LUNI


OFFFFF...
Poate ca tuseste chiar de la mucisori....
Eu zic ca este foarte buna batista bebelusului...
Acum, ori eleni este mai rezistenta ca frate-sau la aceeasi vasrta.. ori intradevar batista bb asta si-a facut efectul si in cele 7 luni de viata cand a facut mucisori (mai asta primavara...) a ramas la stadiul de mucuisori, si nu a apucat sa tuseasca...
Merita sa incerci!!!!
Si mergi si la doctorita astazi sa-l mai asculte la plamani...
multi si sa treaca cat mai repede !!!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput