Clopotei de ianuarie - februarie 2008 (103)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI,TUTUROR CE POARTA NUMELE DE MARIA,MARIANA,MARIAN,MARIN!
LA MULTI ANI SI MARIUTA MEA!

LA MULTI ANI CLOPOTEILOR SARBATORITI ASTAZI!


************************************************

Gabbysi Addy(tatic) de Daria Maria(11.02.2008)
************************************************
ATAT DE MARE SUNT
asa a venit pe lume Daria
poze
************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EliaElia spune:

Nu cred ca bebelusii nostri au culoarea ochilor definitiva, se definitiveaza pe la 2-3 ani la ochii mai deschisi, niste ochisori albastri acum pot deveni foarte usor verzi, chiar caprui-verzi. Constatat de mine personal pe copilasii cunoscutilor.Vad ca in listuta albastru+albastru e 1% verde. Pai socrul si soacra, ambii ochi perfect albastri, iar sotul verzi, nu verzi-albastri, nici verzi-caprui. Si chiar seamana cu socrul.. O fi aia 1%.Fetita mea are inca ochii albastri dar se vor schimba(chiar sunt curioasa in ce) pentru ca eu nu am ochi albastri in familie.Camelia si Laura (06.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI,TUTUROR CE POARTA NUMELE DE MARIA,MARIANA,MARIAN,MARIN!


Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NOU!!!
Bibi se face mare!


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!


ORICE AJUTOR E BINE VENIT PT IOANA!!!
un scurt istoric despre caz il gasiti sub fotografie,oricine poate ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Gaby!!!!!Ti-a trecut depresia?Sunteti bine?Poze noi?

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NOU!!!
Bibi se face mare!


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!


ORICE AJUTOR E BINE VENIT PT IOANA!!!
un scurt istoric despre caz il gasiti sub fotografie,oricine poate ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

buna dimineata!

la multi ani Mariutelor noastre!

la multi ani! mamacapra si rodicamarza!

la multi ani! cristacoman, cu intarzierea specifica, dar tot cu drag:)

am intrat sa va scriu doar atat: taming successfully completed! deci daca doar atat m-a costat, 1h35 de plans ca in sfarsit sa dormim si noi nopti linistite... azi la 8 luni, amicul sacha bulgaru' a dormit de la 8PM-7AM, neintors! o adevarata victorie! pacat ca n-am avut nervi s afac asta mai devreme... salvam vreo 3 luni de somn fragmentat.

honey, ce mare s-a facut aj! un adevarat boss:))) e traznet poza cu telecomenzile pe langa el:) un adevarat american:))) tu cum esti?

angi, frumoasa imaginea care-ti ramane despre mama ta. probabil ca asta te ajuta sa-i ierti multe. si te admir pentru hotararea cuc are vreis a fii aproape de pupicul de cate ori are nevoie de tine. insa nu cred ca daca l-am lasat sa planga ca sa invete sa re-adoarma n-am fost destul de mama pentru el. nu avea nici un alt disconfort altul decat ca nu-si primea sticla sau suzeta. si iaca... se poate dormi "intins" fara vreunul din artificii. eu sper sa nu ajungi sa te trezesti peste noapte pana la 1-2-3 ani cum spui tu, nici pt apa nici pt altceva. nu de alta dar pe parcurs poate sa devina foarte obositor, si lui pupi nu i-ai face un mare bine. pumpizez fata mea cea draga si plina de caldura

miha74, iti sunt datoare cu un raspuns: mergem in minorca. si am vazut ca suntem in avion. dar mergem cu escala la ibiza si apoi minorca. enervant. orishicum, nici macar nu stiu ce sa bag in bagaje. fac orice... numai la bagaje sa nu ma gandesc:)))

mai beau o cafea si ma apuc de strans casa dupa tornada care s-a dus la gradi:))

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Neata!

tuturor celor care poarta numele de Maria, Marian, etc
bebelusilor nascuti azi

Noi n-am mai avut net cateva zile si ne-ati lipsit, dar aseara am recuperat aproape tot, citit tot, vazut poze multe si frumoase de mai multi clopotei...nu nominalizez ca nu vreau sa dea rateuri neuronu' si sa se supere vreo mamica...oricum sunt niste scumpi toti!

Angi- ai fost o frumusica foc la nunta!

Noi suntem la mama si e tare bine! fetele sunt ca-n sanul lui Adam aici, stau afara, fac baitza in piscinuta; unii mai fac si caca... tot in piscinuta Stefanitza face ture in 4 labe prin iarba prin toata curtea...singura pb e ca trebuie sa o spal de 100 de ori/zi deoarece ai mei au caini si pisici, Ana se da pe bicicleta toata ziua, se joaca...ce sa mai, bine e sa ai curte!

Mai fetelor , pe mine ma cam sperie cand citesc cat papa bebelusii vostri...Stefanitza mea nu mananca niciodata mai mult de 150 g de solid si asta se intampla f f f rar. La noi arata cam asa :

7- titi
10-11 - 125 g fruct cu sau fara cereale (e cam constipata)
14- 125 g piure de legume cu carnitza + titi
18 - 100-120 g de cereale cu lapte
22 - titi
3-titi
...deci putin...dar ce sa-i fac, mai mult nu vrea...strange buzele, se stramba si tzipa de-ti sparge urechile.
Noi suntem codasi cu introdusul alimentelor noi ca a facut o alergie si nu stiu de la ce, asa ca am luat o pauza, sa-i treaca si sa nu intru total in ceata; n-am inceput inca branza, iaurt de abia ieri i-am dat o lingurita - si nu i-a placut...iar cu oul am lasat-o moale ca am avut impresia ca a facut niste bubitze dupa prima "administrare"...

Merg sa-i dau papa si revin

Natalia - de 2 ori mamica Stefania-Irina 26.12.2007 si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

lala nu a trecut depresia.am fost iar la nunta.pozici nu prea avem.o sa facem,promit!
sunt la zi cu cititul,cu pozele cu tot dar.....starea mea de cacao nu mi-a dat voie sa postez!dar sunt in permanenta alaturi de voi

LA MULTI ANI CLOPOTEILOR SARBATORITI ASTAZI!


************************************************

Gabbysi Addy(tatic) de Daria Maria(11.02.2008)
************************************************
ATAT DE MARE SUNT
asa a venit pe lume Daria
poze
************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Neata zuzici!

Vreau in primul rand sa urez si eu LA MULTI ANI!, sanatate si fericire zuzelor si clopoteilor care-si sarbatoresc ziua de nume astazi!

Noi am avut o noapte cu distractie...dupa 4 luni de somn neintrerupt noaptea, Sofia s-a trezit azi noapte la 4 jumate, nu se stie de ce. Am alaptat-o, ca m-am gandit ca i-o fi sete sau foame, si am lasat-o intre noi in pat, poate-poate o adormi repede. Da' de unde! S-a tot rasucit pe-acolo, a tras de cearsaf, de perna, pe mine de nas si pe tati de parul de pa mana :-) A vorbit si a aplaudat singura pe intuneric, a si plans ca nu putea adormi, dar am mangaiat-o pe rand pe caput si pe spate si pana la urma a luat-o somnul. Eram toti aliniati pe partea dreapta, cel mai mic la mijloc :-) mi-a placut sa dormim asa, dar nu vreau sa devina un obicei.

Ieri am vazut pozici de flacaiasi frumosi Razvan Gabriel si AJ, s-au facut mari si sunt amandoi expresivi si frumosi!

Eu va doresc o zi frumoasa si linistita, ma intorc la munci :-) Dar o sa mai arunc o ocheada si pe aici.

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Neata fetelor,

In primul rand:

pentru Sfintele Marii (mamici si clopotzici)

apoi:

pentru toti clopotzeii nascuti intr-o zi de 8 si in special pentru Sasha (de miri):

Multumiri LalaD, pentru 'masura'ficatzelului (n-am mai reusit sa intru in w/e)

(si a propos, exact asa fac si eu, la temp.; nu scad nici-o liniuta - cand, mi-a facut 39.3 cu termometru digital, atat avea si pe termometrul clasic din spital si dr de-acolo mi-a spus ca asta-i temperatura fara nici-o scadere)

Vazut poze cu Robert (de moni), Sofia (de Madalina) si AJ (de vali-honey) - niste bijuterii de bebelusi.

Despre branza de vaci, buburuza mananca facuta in casa (am un mare noroc cu mama) si amestecata cu fructe.

Miri, am mai spus: jos palaria pentru tarie ! eu sunt prea moale - n-as putea s-o las sa planga mai mult de 5min; mi-ar revenii in minte numai plansetele din spital, de cand au killer-it-o cu branula.

Si Angi, nu esti deloc patetica; momentele astea din copilarie, ne-ajuta sa trecem peste fazele nasoale facute acum de parinti (cel putin, in cazul meu)

Si sa ne laudam: la aproape 9 luni: 8900 gr si 73 cm. Acum, m-am uitat incartea lu' Capraru si cica fetele ar trebui sa aibe intre 8000gr-8500 gr; eu nu zic ca buburuza mea e grasa?!

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Neata la toata lumea!
La multi Ani Mariucilor!!!

Honey, vazut pozici cu AJ scump.Ce ochelari smecheri are!Maaamaaa da ce ursoi mare are!Am vazut si filmuletele cu "vorbtul" si cum dormea saracutu,tu incercai sa ii dai medicamentu?

Raca m-am uitat si la pozele voastre, e un frumos Razvan si face niste mutrisoare asa de dulci!

Despre ce culoare vor avea ochii copiilor, ce ziceti ca mama are albastri-gri, tata verzi si fratele meu are caprui inchis, eu am iesit bine, verzi.Razvan deocamdata ii are albastri, sotu si el albastriiSunt sanse mari sa ramana asa pt ca avem foarte multi membrii in familie cu albastri.

Despre branza de vaci si Razvi manaca facuta de mine, inca nu am incercat cumparata.O papa cu orice, fructe, iaurt.

eu inca ma lupt cu Razvan cu laptele, nu vrea lapte si gata.Ii dau fortat de multe ori, ca el bea 100-130 si gata, si atunci intra in fnctiune lingurita, ce-a ramas i-l dau cu ea.Nu zice ca nu vrea asa, reusesc sa i-l dau tot.Da asa dureaza mai mult.Am crezut a poate tetina e de vina, da nu vrea alta.Oricum sucul il bea, cu el nu am treaba.

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI
RAZVANICI LA 7 LUNI

Mergi la inceput